Visi sutaria: darbai Respublikos gatvėje turi vykti gerokai sparčiau

Parašė:  2020-08-07

Kaskart vis pikčiau gyventojai kalba apie išardytą Respublikos gatvę Telšiuose. Nežinomybė žmones gniuždo – visi nori ir turi tokią teisę žinoti, kada bus suremontuota pagrindinė miesto arterija. Kada verslas nevaržomai galės planuoti savo veiklą? Kada telšiškis ar miesto svečias, eidamas miesto centru, ras neužrakintas duris ir galės užsukti į parduotuvę, kavinę, paslaugas teikiančią įstaigą, o ne ant bene kiekvieno lango skaityti pakabintą užrašą „Išnuomojama“? Visiems atrodo, kad darbai užsitęsė per ilgai, vyksta per vangiai. Galbūt ir neteisingai, pažeidžiant sutarties sąlygas, švaistant lėšas, neatsižvelgiant į gyventojų, kurie ir yra tikrieji miesto šeimininkai, lūkesčius?
Trečiadienį Telšių rajono savivaldybės administracijoje vyko gamybinis užsakovų (Telšių rajono savivaldybės) ir rangovų (UAB „Tilta“), techninės darbų priežiūros ir kitų specialistų pasitarimas. Apmaudu, bet jeigu reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, kokia situacija Respublikos gatvėje, atsakymas būtų toks: „Aiškiau bus kitą savaitę.“
Kodėl vis dar neišasfaltuota Respublikos gatvės atkarpa nuo Gedimino gatvės iki Žemaitės? Pasirodo, reikia atlikti pakartotinius bandymus dėl pagrindų sutvirtinimo: jeigu rezultatas bus nepatenkinamas, bandymus reikės kartoti. Rangovai įsitikinę, kad bandymus turi užsakyti užsakovai, o užsakovams atrodo, kad tai rangovų darbas. Susitikime pavyko išsiaiškinti, kad vis dėlto bandymai jau užsakyti, belieka sulaukti atsakymų. Jie, ko gero, bus jau kitą savaitę. Jeigu bandymai bus tokie, kokių tikimasi, kitą savaitę nuo Gedimino gatvės gali prasidėti asfaltavimo darbai. Bet…
Ties Žemaitės gatve rangovams iki tinkamų parametrų nepavyksta sutankinti grunto, mat aptiktas durpių sluoksnis, o jau jų projekte ir sutartyje nebuvo numatyta! Kitą savaitę galbūt pavyks suderinti sąmatą papildomiems darbams – durpėms išvežti, tinkamam gruntui atvežti. Rangovai norėtų matyti dokumentą su parašu, kad užsakovas sutinka apmokėti nenumatytus darbus. Savivaldybė lyg ir nelinkusi pasirašyti ant preliminarios sąmatos. Niekas nežino, kiek tų durpių ties Savivaldybe prisikaupė, bet tai galbūt paaiškės… kitą savaitę, nes vėl bus atliekami matavimai. Žodinis susitarimas netenkina abiejų pusių.
Užsakovas reikalauja atliekant darbus nepamiršti ir saugumo – objektas turi būti deramai aptvertas, kad nenukentėtų praeiviai. Taip pat prašoma atsargiau dirbti, t. y. išsaugoti šviestuvus, šiukšliadėžes, tvoreles, kitus objektus, kad jiems atstatyti neprireiktų papildomų finansų. Be to, labai svarbu neužkimšti gruntu ir naujai nutiestų lietaus surinkimo trasų.
Šiuo metu aktyviau dirbama Žemaitės ir Respublikos gatvių sankryžoje, kur susikerta daug komunikacijų – vyksta trasų perjungimas.
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas rangovams priminė, jog jie privalo gyventojams pateikti konkrečių darbų grafiką ir surengti susitikimą su Respublikos gatvės verslininkais, kad galėtų atsakyti į jų klausimus. UAB „Tilta“ atstovai patikino, kad grafiką sudėlios… kitą savaitę ir jau tuomet galės planuoti susitikimą su gyventojais.
Tiek meras K. Gusarovas, tiek Administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius, tiek Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas, tiek Statybos poskyrio vedėjas Adomas Žvirzdinas kartojo, kad darbai Respublikos gatvėje vyksta vangiai, ir tiek jie, tiek gyventojai jau nori matyti bent kokios atkarpos baigtinį rezultatą. Rangovai pripažino, kad darbai galėtų vykti sparčiau, bet niekaip nepavyksta suformuoti naujos brigados – neranda norinčių dirbti žmonių. Tai išgirdęs vicemeras Kazys Lečkauskas suskubo peržiūrėti savo telefoną ir radęs kontaktus pasiūlė susisiekti su kita įmone dėl pagalbos.
Telšių miesto seniūno Česlovo Ubarto žvilgsnis krypo į dar nepanaudotą sulaužytą ar dar visai nejudintą Respublikos gatvės asfaltą – jo drožlės verkiant reikalingos kitose gatvėse atsiradusioms duobėms taisyti. Tačiau rangovas patikino, jog teks palūkėti – negalima išardyti visos Respublikos gatvės: kol nebus patiestas asfaltas vienoje dalyje, nebus ardoma kita. Tad drožlių seniūnas geriausiu atveju gali tikėtis rugsėjį!
Yra dar ir daugiau detalių, darbų metu paaiškėjusių projekto klaidų, trukdo ir prastas oras – viskas „valgo“ laiką, bet vis dėlto visi sutaria: reikia dirbti sparčiau!
Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo G. Lukausko duomenimis, liepos 31 dieną vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų tinklų įrengimas Respublikos gatvėje pinigine išraiška atsilieka apie 150 tūkst. eurų, o asfalto dangos, pėsčiųjų ir dviračių takų, apšvietimo, ženklinimo, apželdinimo ir kitų darbų atsilikimas siekia apie 366 tūkst. eurų. Iš viso nepadaryta darbų už maždaug 516 tūkst. eurų.
„Jei vertintintume ne finansine išraiška, tai iki rugpjūčio 1 dienos jau turėjo būti visiškai baigta anksčiausiai pradėta tvarkyti gatvės dalis iki sankryžos su Žemaitės gatve ir kitame ruože intensyviai rengiamas drenažas, ruošiami kelio pagrindai, įrengiami bortai, klojamos trinkelės“, – po susirinkimo sakė G. Lukauskas.
Pasikeitus pagrindiniam rangovui („Techsį“ pakeitė UAB „Tilta“), Savivaldybės administracija su nekantrumu iš UAB „Tilta“ laukia patvirtinto naujo darbų grafiko, pagal kurį galės įvertinti darbų eigą, ją prižiūrėti, ir žada gyventojams teikti detalesnę informaciją.
G. Lukausko teigimu, darbų eiga prižiūrima organizuojant kassavaitinius pasitarimus, o dėl kiekybinių ir kokybinių rodiklių atitikimo ir priežiūros yra viešųjų pirkimų tvarka nupirktos statinio statybos techninės priežiūros ir projekto vykdymo priežiūros paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Telsiai verslas parašė:

  be kitų metų nesutvarkys jei taip letai eina

 2. Anonimas parašė:

  Žiūrėkit kai durpes iškasit, kad koks namo kampas nenugriūtų. Visas miestas ant durpyno stovi, ir jei tos durpės kietos kurių su ekskavatoriu neina įkasti , tokių niekas ir nešalina. Toje vietoje nebuvo duobės ir anksčiau vadinasi nebus ir dabar. Paklojat geotekstilę visų sluoksnių atskirimui ir tiek žinių.

 3. Justas parašė:

  O tai, kaip tas ,,Techsis“ išsikalinėja? Ar kartais neturi užtarėjų savivaldybėje? Perdavimas darbų kitam rangovui parodo ant kiek nepatikima įmonė

 4. Juzis parašė:

  Birkantas puikiausiai žinojo, kad Respublikos gatvė yra ant durpių sluoksnio, nes pats buvo klojęs lietaus nuotekas. Tokiam ne papildomų pinigų reikėtų, o …

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt