Varniškei kūrėjai mieliausia drožinėti angelus ir rūpintojėlius

Parašė:  2010-04-09

Varniuose gyvenanti Elena Genutienė, prieš 25-erius metus paėmusi medį į rankas, jo nepaleidžia iki šių dienų. Savo rankdarbiais ji stebina aplinkinius, jau kelinti metai dalyvauja rajone rengiamose parodose. Varniškės pomėgiu užsikrėtė ir jos vyras Stanislovas, kuris sakė stengsis nepasiduoti žmonai.
Pirmasis kūrinys
Pirmasis E. Genutienės kūrinys gimė prieš daugelį metų. „Tada buvo sunkūs laikai, o ir tų pinigų nebuvo per daug. Svarsčiau, ką galėčiau padovanoti šeimos nariui gimtadienio proga. Norėjosi įteikti kažką tokio malonaus, įsimintino. Ir taip pasaulį išvydo pirmasis mano medžio dirbinys – Eglė – žalčių karalienė“, – pasakojo varniškė.
Moteris sakė, kad menišką gyslelę tikriausiai paveldėjusi iš tėvo, kuris buvo geras stalius, pats namą pasistatė, langus mokėjo daryti. Elena dažnai prisimena savo gimtinę, kai, dar būdama maža mergaitė, vaikščiodavo prie Rungės upelio, kurio pakrantės buvo labai molingos. O iš to molio jos rankose gimė ne vienas meniškas darbelis.
Pomėgiui pritaria visa šeima
E. Genutienės sukurtos sakralinės skulptūros pasklido po visą Lietuvą. Kaip teigė pati darbų autorė, „kai tik yra kokia proga, visada stengiuosi padovanoti kažką iš savo kūrybos. Visi mano darbai turi vardus, nė vieno jo nesu atidavusi be tikslo, be kokios idėjos. Pardavusi esu tik vieną savo rankdarbį“.
Dvylika išdrožinėtų angelų varniškė yra padovanojusi, kelios jos rankomis sukurtos skulptūrėlės puošia pakelėse stovinčias koplytėles.
Gabi moteris savo kūriniams dažniausiai naudoja liepos, drebulės, alksnio medieną. Jos parūpina sūnus. Aišku, žmonos pomėgiui pritaria ir vyras Stanislovas, kuris, radęs ką tinkamesnio drožybai, parneša namo.
Moteris kuria gėrį
Drožinėjimo įrankiai, pasak pašnekovės, labai paprasti: plaktukas, pjūklelis, kaltas, skaptukas, įvairūs peiliukai. Kadangi medis turi įvairių atspalvių – tamsesnių ir šviesesnių tonų, savo statulėles E. Genutienė spalvina, užtepa neryškią spalvą.
„Sunkiausia išdrožti skulptūrėlės veidą – čia reikia ypatingo kruopštumo ir dėmesio. Daug kantrybės reikalauja ir angelų sparnai“, – drožinėjimo subtilybes dėstė kūrėja.
Moteris atvirai sakė, jog drožinėti kažką kitą, o ne iš sakralinės srities, nesiryžtanti ir nenorinti. „Aišku, galėčiau pabandyti, bet ranka nekyla. Man patinka daryti tai, kas gera, kurti grožį, o tai aš įsivaizduoju tik drožinėdama angelus, rūpintojėlius ir pan. Kaukės, raganos, velniai man svetima, ne mano būdui“, – tvirtino varniškė.
E. Genutienės rankoms paklūsta ne tik medis – ji siuvinėja, daro seges, drugelius ir t. t. Mėgsta kūrėja ir muziką – abu su vyru įvairiose šventėse groja akordeonais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt