Valdžios aplaidumas pačiai vožė per galvą – nebelikus vietos kapinėse laidojam a atkėlus tvorą

Parašė:  2009-07-17

Kritinė padėtis: Telšiuose nebėra kur laidoti mirusiųjų. Naujosiose miesto kapinėse vietos liko 2 – 3 kapams, senosiose mirusieji jau laidojami vos ne vienas ant kito.
Susiklosčius tokiai situacijai, užfiksuotas tikriausiai precedento neturintis įvykis mūsų rajone – miręs vyriškis miesto kapinėse palaidotas ant kapinių ribos, tik atkėlus jų tvorą. Telšių rajono valdžia priėjo liepto galą: kelerius metus vilkinamas sprendimas dėl naujų kapinių steigimo vožė patiems per galvą – nepagarba mirusiajam ir jo artimiesiems parodo visišką politinės valios neturėjimą ir apsileidimą.

Kapai patvoriuose
Apie tai, jog Telšiuose greitai nebebus kur laidoti mirusiųjų, užsiminta jau prieš kelerius metus. Buvo atliekami archeologiniai tyrinėjimai, galop nuspręsta naujųjų miesto kapinių teritorijos neplėsti, bet steigti kitas.
Tačiau surasti naujos laidojimo vietos valdininkai nesiskubino – mestelėjo porą pasiūlymų, bet, susidūrę su bendruomenių klausimais, darbo neatliko. Rajono valdžiai delsiant dėl netekties skausmo palaužti artimieji priversti patys rūpintis,  kur laidoti velionį. Neradus laisvo ploto kapinėse, išeities tenka ieškoti aplinkinių gyvenviečių kapinėse ar bandyti kelti tvorą…
Perkėlė tvorą
Praėjusią savaitę mirusio vyriškio artimieji savo brangų žmogų amžinojo atilsio paguldė… pusiau kapinėse – teko atkelti tvoros kraštą.
Telšių miesto seniūnas Darius Klemanskas pasakojo, jog šeštadienį jam paskambino žmogus, šis prašė leisti atkelti kapinių tvorą, mat laisvos vietos, reikalingos kapui, buvo maždaug tik pusė.
Seniūnas bei kapų darbuotoja neprieštaravo gyventojo prašymui – vietą išsirinko pats gyventojas. Pasak D. Klemansko, artimieji tikino, jog norį mirusįjį palaidoti tik miesto, o ne valdžios siūlomome seniūnijų kapinėse.
Telšių miesto šeimininkas teigė, jog atkėlus tvorą jokių problemų nekilo. Esą kapas atrodo išsikišęs iš teritorijos tik dabar, kai yra apklotas vainikais. Praėjus kuriam laikui mirusiojo artimieji turės išpildyti seniūnui duotą pažadą – sugrąžinti tvorą į pradinę padėtį.
Laidoja ant viršaus
D. Klemanskas įsitikinęs, kad padėtis prasta ne tik naujosiose miesto kapinėse – senosiose gyventojai yra priversti laidoti artimuosius tame pačiame kape ant prieš keliasdešimt metų mirusio artimo žmogaus.
O naujosiose kapinėse, pasak seniūno, vietos beliko vos keliems kapams. Nors gyventojams gali pasirodyti, jog laisvos vietos dar yra, D. Klemanskas patikino, jog kai kuriose vietose laidoti negalima – po žeme yra vandentiekis arba pro tą vietą reikia vežti atliekas.
Svarstys posėdyje
Telšių rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Kleiva, laikinai einantis mero pareigas, teigė esąs informuotas apie susiklosčiusią situaciją –  jau pirmadienį bus svarstomas klausimas dėl naujos kapavietės.
„Mirusiųjų nereikės laikyti šaldytuvuose – išeitis bus rasta“, – tikino laikinai mero pareigas einantis V. Kleiva.
Greičiausiai naujos kapinės bus įrengtos ties keliu į Micaičius. O kol kas, pasak V. Kleivos, mirusiuosius teks laidoti seniūnijų kapinėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt