Vaikų ligų skyriaus darbuotojus įkvepia mažųjų pacientų šypsenos

Parašė:  2010-08-02

Susirgus vaikui, galite būti ramūs, kad juo bus tinkamai pasirūpinta: Telšių apskrities ligoninėje (AL) mūsų mažuosius ligoniukus gydo profesionali ir darni medikų komanda.
Vaikų ligų skyriaus darbuotojams šiltų žodžių ir padėkų negaili ir ligoninės administracija. „Tai – tvarkingas, darbštus ir paslaugų teikimą užtikrinantis skyrius“, – sako Telšių AL direktorė Alma Vitkienė.

Telšių AL Vaikų ligų skyriui vadovauja Alina Storpirštienė. Iš Kretingos kilusi medikė į Žemaitijos sostinę atvyko 1981 m., po internatūros studijų gavusi paskyrimą. Iki 1994 m. dirbusi poliklinikoje, ji buvo pakviesta į ligoninę, Vaikų ligų skyrių. Skyriaus vedėja tapo 2003 m.
Vaikų ligų skyriaus vedėja jaučia didžiulę padėką medikėms, kurios ją mokė ir buvo pavyzdžiu: Zofijai Tautkevičiūtei, Irenai Purplienei bei buvusiai šio skyriaus vedėjai Liudmilai Cirkovai.
Medikė atvirauja, kad su darbu taip „susigyveno“, kad nespėjo pamatyti, kaip užaugo jos pačios vaikai. „Pareini namo ir galvoji, kaip tas ar kitas pacientas jaučiasi, kokį gydymą jam skirti… Visos mintys užimtos darbo, o ne šeimos reikalais. Tačiau kitame darbe, kitame skyriuje savęs neįsivaizduoju“, – pasakoja medikė.
Padaugėjo virusinių susirgimų
Vaikų ligų skyriuje gydomi pacientai nuo gimimo iki 18 metų. Prieš keletą metų patalpos buvo suremontuotos, taigi pacientai čia jaučiasi jaukiai ir saugiai. Žinoma, mažieji ligoniukai mėgsta prikrėsti išdaigų – tarkime, ištepti palatos sienas, tačiau tai yra neišvengiama kasdienybės dalis.
Darbų gausa šio skyriaus medikams priklauso nuo metų laiko – žiemą tenka kaip reikiant paplušėti, atšilus – kiek lengviau. Tarkime, praėjusią žiemą, siaučiant gripui, sergančiųjų buvo itin daug – teko sukti galvą, kur juos visus suguldyti.
Pasak A. Storpirštienės, pastaraisiais metais ypač padaugėjo virusinių susirgimų, atvežami neblaivūs, vaistais apsinuodiję vaikai, jaunuoliai. Tokiems reikia plauti skrandžius, statyti lašelines. Į skyrių taip pat patenka pacientai dėl žarnyno infekcijų, skrandžio opaligių ir kitų negalavimų.
Pacientų ratas
Medikamentais apsinuodijusių jaunuolių ypač padaugėjo. Dauguma jų – paauglės mergaitės.
Dažnai jauni žmonės apsinuodija tyčia. A. Storpirštienė pasakoja, kad  vaistų paaugliai randa tiesiog namuose: tarkime, mama geria ir ne vietoje palieka tabletes nuo depresijos.
Nesuprasdami, ką daro, tėvų tabletes išgeria ir maži vaikai. Todėl Vaikų ligų skyriaus vedėja pataria tėveliams būti atidesniems ir slėpti vaistus.
Savaitgaliais, įvairių švenčių dienomis į skyrių patenka neblaivūs jaunuoliai. Dauguma jų – nuo vienuolikos iki penkiolikos metų, tačiau pasitaiko ir alkoholį vartojusių devynmečių. Pašnekovė prisimena, kad vienais metais iš Eigirdžiuose vykusios sveikatingumo dienos į ligoninę pateko net 5 alkoholį vartoję nepilnamečiai.
„Džiaugiuosi, kad įsigaliojo draudimai alkoholio reklamai, vaikams kyla mažiau pagundų“, – sako A. Storpirštienė.
Medikė pasakoja, kad vis dažniau į ligoninę patenka ir vaikai, vartojantys nesveiką maistą: traškučius, gazuotus gėrimus.
Tokius, nerekomenduojamo maisto mėgėjus dažniausiai kankina skrandžio negalavimai. Todėl tėveliai turėtų perspėti vaikus, kokios gali būti pasekmės, vartojant nesveiką maistą.
Kolektyvas
Vaikų ligų skyriaus vedėja pasakoja, kad kasdieniniame darbe būna visko, tačiau širdį labiausiai paglosto vaikų šypsena bei pagerėjusi jų sveikatos būklė. O turint tikslą išgydyti pacientus, labai padeda skyriaus darbuotojų vienybė ir darbštumas. Telšių AL Vaikų ligų skyrius nesikeičia jau daugiau nei 10 m., tad kolektyvas susiformavęs ir darnus.
Vaikų ligų skyriuje be vedėjos dar dirba dvi gydytojos: Irena Bitinienė bei Audronė Dargužienė. Taip pat susiformavęs puikių slaugytojų būrys: Valentina Dobrovolskienė (vyr. slaugytoja), Danutė Barsteigienė, Regina Darbutienė, Danutė Juškienė, Regina Petrauskienė, Laima Jonikavičienė, Alma Kontvainienė, Akvilina Laugalienė, Daiva Lukoševičienė, Danutė Marcišauskienė, Birutė Paliulienė, Birutė Streckienė, Renata Stulpinienė, Genutė Tranauskaitė, Loreta Vaitkevičienė. Ūkio reikalai patikėti tvarkyti Teresei Katauskienei, švara skyriuje rūpinasi Aldona Šadžiuvienė bei Virgina Sipavičienė.
Pasak skyriaus vedėjos, neįmanoma būtų išsiversti be ateinančių budinčių medikų: Jurgos Stanislovaitienės, Vilijos Norkevičienės, Stefanijos Arlauskaitės bei Irenos Miškinienės. Daug gelbsti ir ligoninės administracija, kuriai A. Storpirštienė reiškia nuoširdžią padėką.
„Kad darbas vyktų sklandžiai, reikia būti draugiškiems, vienas kitam padėti, suprasti“, – sako skyriaus vedėja.
Medikė pasakoja, kad visi skyriaus darbuotojai mažuosius pacientus myli, trokšta, kad jie pasveiktų.
„Vaikams reikia ir vaistus leisti, ir kitas skausmingas procedūras atlikti, taigi kartais mažieji mus įsivaizduoja kaip baisuokles. Tačiau mes norime tik geriausio“, – nuoširdžiai pasakoja A. Storpirštienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt