Ūkininkas su mandatu: „Už tokį atlyginimą – tris valandas per dieną leisčiau sau dirbti!“

Parašė:  2020-09-22

Praėjusį ketvirtadienį svarstant sprendimo projektą dėl priemokos skyrimo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Almantui Lukavičiui, Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto narių nuomonės išsiskyrė. Vieni siūlė skirti maksimalią – 40 proc. – priemoką, kiti mažesnę – 20 proc. Maksimalios priemokos skyrimo šalininkas Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Andrijauskas ištraukė argumentą: esą jis žino A. Lukavičiaus ir buvusio direktoriaus Imanto Motiejūno atlyginimus – už tokį darbo užmokestį jis leistų sau dirbti tik 3 val. per dieną.
Antanas NEKRAŠIUS
Šią savaitę Telšių rajono savivaldybės tarybai bus teikiamas sprendimo projektas, kuriuo siūloma Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui A. Lukavičiui skirti 40 proc. jo pareiginės algos priemoką (1 056 Eur prieš mokesčius) už įprasto darbo krūvio viršijimą ir pareigybės aprašyme nenumatytų funkcijų atlikimą laikinai einant Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Sprendimas parengtas atsižvelgiant į tai, jog Taryba praėjusį mėnesį iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atleido politinį pasitikėjimą praradusį
I. Motiejūną ir visa Administracijos vadovavimo našta ėmė slėgti A. Lukavičiaus pečius.
Praėjusį ketvirtadienį vykusiame Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje komiteto pirmininkas Rimantas Adomaitis domėjosi, ar skyrus 40 proc. priemoką A. Lukavičiaus atlyginimas neviršys buvusio Savivaldybės administracijos direktoriaus algos? Posėdyje dalyvavęs A. Lukavičius patikino, kad, įvertinus visus ankstesnio direktoriaus gautus priedus prie algos, net ir su priemoka jo darbo užmokestis vis tiek bus mažesnis. „Tačiau, jeigu vertinsime mano darbo apimtis – jos padidėja visu 100 proc., o darbo laikas – 50 proc.“, – pabrėžė laikinai Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis A. Lukavičius.
Tačiau R. Adomaitis priemoką siūlė sumažinti: vietoje 40 proc. numatyti 20 proc. Esą Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ne taip ir gerai vykdo savo pareigas – iki šiol nesuformuotos naujos Savivaldybei priklausančių įmonių valdybos.
„Netiesa, kad niekas šiuo klausimu nejuda, – pirmininkui prieštaravo A. Lukavičius. – Renkant nepriklausomus valdybos narius turi būti laikomasi įstatyme numatytų procedūrų. Šiuo metu vykdomas narių atrankos procesas – tai daro nusamdyta įmonė.“
Į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pusę stojo Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto narys, ūkininkas A. Andrijauskas: „Tai jūs norite visko iškart (kreipėsi į R. Adomaitį, – red.)! Per dieną palikote Savivaldybės administraciją be direktoriaus. Dabar pavaduotojas turi vykdyti dvigubas funkcijas, ir dar norite, kad staigiai kažką padarytų?! Aš žinau Almanto (A. Lukavičiaus, – red.) ir buvusio direktoriaus atlyginimus – aš už tokį atlyginimą 3 valandas per dieną sau leisčiau dirbti! <…> Norite produkto – mokėkite ir kainą!“
Į šiuos kolegos žodžius R. Adomaitis atsakė, jog nei jis, nei Savivaldybės darbuotojai net nebando lygintis su ūkininkų gaunamomis pajamomis, bei pridūrė, jog jau metai praėjo, kaip nėra suformuotos įmonių valdybos.
Galiausiai Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto nariai nesutarė dėl bendros pozicijos dėl A. Lukavičiui skiriamos priemokos. Galutinį žodį tars šį ketvirtadienį posėdžiausianti Telšių rajono savivaldybės taryba.
Telšių rajono savivaldybės interneto svetainėje nurodyta, jog buvusio Savivaldybės administracijos direktoriaus I. Motiejūno vidutinė mėnesinė alga 2020 m. II ketvirtį neatskaičius mokesčių siekė 3 930 Eur. Jo pavaduotojo A. Lukavičiaus – 2 830 Eur.
Patvirtinus 40 proc. pareiginės algos priemoką, A. Lukavičiaus darbo užmokestis padidėtų 1 056 Eur (prieš mokesčius).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Imantas parašė:

  Gėda gobšuoliams…

 2. B ebras parašė:

  Mandras tas ūkininks, geriau pasakytų, o kiek jis moka savo darbuotojams? Ar taip pat tokią algą, už kurią tris valandas tedirbtų? Tada aš atvarau dirbti pas ūkiniką, su tokiom algom tai super.

 3. Anonimas parašė:

  Tai visi „gerbiami darbuotojai“ tegu eina poilsiauti,jeigu šitiek nusidirba.Arba už minimumą tegu dirba nenuvargs.Gėda kad šitaip esame apsileidę kažkokiais naglais nė su kuo nesiskaitančiais valdininkais.Liaudis per rinkimus pamastykit galva,bet ne antru galu…

 4. Anonimas parašė:

  Ūkininkas,dėl to ir naglas,kad vergai pas jį dirba už valgį.Būtų gerai,kad kam nors kiltų noras patikrinti tokį protingą,turtingą,darbdavį

 5. Dede parašė:

  Kaip tokie Andrijauskai, Karbauskis patenka į tarybą, seima? Turbūt stulbinančiai dideles algas savo baudžiauninkams moka o šie atsidėkodami savo dvarponius renka, ar kaip?

 6. Julius parašė:

  Dar vienas “Masiulio pasekėjas“…

 7. Cia priejo kindziulis ir tare parašė:

  Mokesciu valstybei beveik nemoka 🙉

 8. Nagliausias parašė:

  Mokesčių valstybei nesumoka A. Bacevičius. Jo deklaracijoje nurodytas nulis. O kaip šaukia ir kelia triukšmą dėl mokesčių mokėtojų skaidrumo. Per kiekvieną tarybos posėdį visus puola. Tuos, kurie moka mokesčius. Ir uždirba labai mažai. Iš ko gyvena? Stebina jo rinkiminių stendų didumas ir brangumas. Iš kur tokie. Labai įtartina. Sakys, kad rėmėjai….

 9. Telšiškis parašė:

  Jei Bacevičius nemoka mokesčių, kodėl dėl to niekas nesikreipia į spectarnybas. Įdomu būtų sužinoti, kokių mokesčių jis nesumoka? Gal duoklės banditams nemoka…Pažiūrėkite kokius mokesčius sumoka Tarvainis ir Rumšienė ir nusiraminkit. O dėl Bacevičiaus galit būti laisvi, jei būtų ko nesumokėjęs, senai būtų užtampytas po teismus ir išvaržytas, paleistas ubagais. Gerai jis jums subines išspardė, todėl ir varot prieš garbingą žmogų šmeižto kampaniją…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt