Tomas Vaičaitis – Žemaitijos metų ženklo autorius

Parašė:  2019-05-10

Balandžio 1 dieną Kultūros ministerijos Žemaitijos metų minėjimo komisija išrinko Žemaitijos metų ženklą.
Minint Žemaitijos metus nutarta naudoti telšiškio dailininko doc. Tomo Vaičaičio sukurtą ženklą su užrašu „Pirmojo Žemaitijos paminėjimo jubiliejus“.
T. Vaičaitis – Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto Gaminių dizaino specializacijos vedėjas.
Aurelija SERVIENĖ
Ženklas – Žemaitijos herbo pagrindu
T. Vaičaitis – tikras žemaitis, gimęs ir augęs Telšiuose, todėl kurti ženklą, skirtą Žemaitijos metams, ėmėsi nedvejodamas: „Esu šioks toks savo žemės patriotas, norisi prisidėti prie bendros mūsų vizijos kūrimo, be to, dirbu grafinio dizaino srityje.“
Ženklai buvo sukurti dar praeitą rudenį. Dailininkas tikino daręs net keletą ženklo variantų, o sulaukęs pastabų – juos koregavo. Vėliau darbų variantai buvo pateikti komisijai.
Telšiškis ženklą sukūrė Žemaitijos herbo pagrindu, kur pavaizduota meška, o skydo pagrindinė spalva – raudona. „Vaizdą siekiau perteikti šiuolaikine estetika, nes gyvename ir švenčiame dabar – XXI amžiuje“, – sakė autorius.
T. Vaičaitis atvirauja, jog kol kas ir pats dar niekur nematė, kad jo kūrinys būtų naudojamas.
Sukūrė ne vieną žymų ženklą
Laikraščio skaitytojams primename, kad T. Vaičaitis yra „Telšių ŽINIŲ“ laikraščio priedo „Vakarų Lietuva“ logotipo kūrėjas.
Dailininkas teigia sukūręs nemažai ženklų privatiems projektams. Jo kūrinys – Lietuvos krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės Vilniuje ženklas. Taip pat telšiškio darbas buvo suskaitmeninti ir pritaikyti šriftus 600 m. Žemaitijos krikšto ir Žemaitijos vyskupystės jubiliejiniams ženklams (dailininkė L. Kerienė).
Du Žemaitijos metų ženklai
Žemaitijos visuomenininkų iniciatyva yra sukurtas ir kitas Žemaitijos metų ženklas, kuriame žemaitiškai užrašyta „Žemaitėjės metā“. Jį sukūrė dailininkė Jūratė Motužienė. Todėl tikėtina, kad Žemaitijos metų minėjimo renginiuose pamatysime ir vieną, ir kitą ženklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt