Telšiuose planuojama įrengti du skverus. Muziejaus gatvėje prasideda paruošiamieji darbai

Parašė:  2011-09-13

Telšių rajono savivaldybė planuoja mieste įrengti du naujus skverelius. Pirmasis skverelis turėtų atsirasti šalia Ragainės ir Sukilėlių gatvių esančiame laisvame plote, o antrasis – Muziejaus gatvėje, šalia trijų Muziejaus daugiabučių namų: 16, 18 ir 18A. Ragainės ir Sukilėlių gatvių skverelio pamatai jau pradėti rengti, artimiausiu metu turėtų prasidėti ir Muziejaus g. skvero žemės paruošimo darbai. Apie visa tai kalbėjomės su Telšių rajono savivaldybės ekologu Raimondu Račkausku.
Dviejų naujų skverelių kūrimo Telšių mieste idėja kilo dar 2009 metais. Pernai Ragainės ir Sukilėlių gatvių gyventojai jau galėjo išvysti, kaip iki tol apžėlusiame ir tvarkingumu ne itin pasižyminčiame, Savivaldybei priklausančiame žemės plote prasidėjo naujojo miesto skvero paruošimo darbai. Anot Telšių rajono savivaldybės ekologo R. Račkausko, šiemet tokius darbus išvys ir Muziejaus gatvės gyventojai. „Planuojame dar šiemet tarp Muziejaus g. 16, 18 ir 18A daugiabučių namų ir Durbinio upelio (šalia Telšių vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“) esančiame 0,5 ha žaliame plote pradėti būsimo skvero formavimo darbus, – „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo R. Račkauskas. – Kilstelėsime žemę, ją išlyginsime, iškelsime ten esančius inžinerinius tinklus, užsėsime žolę.“
Ekologo teigimu, taip bus paruošta žemė kitais metais numatytiems darbams: takeliams formuoti, tilteliui per Durbinio upelį tvarkyti, naujiems želdiniams sodinti ir mažai aikštelei įrengti.
Būsimo Muziejaus gatvės skvero pagrindams paruošti bus panaudotas gruntas, likęs rekonstruojant Telšių miesto stadioną: „Taip bus pasielgta ne dėl to, kad nėra kur dėti atsiradusio perteklinio grunto, bet dėl to, kad nušautume du zuikius: ir rangovas turės, kur dėti gruntą, ir duosime pradžią naujam miesto skverui“, – kalbėjo R. Račkauskas.
Anot pašnekovo, Savivaldybė neketina investuoti didžiulių pinigų į naujus skverus: „Tai tikrai nebus kažkas panašaus į Masčio ežero pakrantę. Šiais metais tam reikalui esame numatę skirti 2 000 Lt, kurie bus panaudoti inžineriniams tinklams iškelti, o kitais metais, kai bus parengti abiejų skverų projektai, Savivaldybė savo biudžete ieškos lėšų minimaliai infrastruktūrai įrengti. Tai bus tvarkingi, nebrangūs, plūktos skaldos takeliai, kurie geriausiai susilieja su aplinka ir labiausiai tinka skverams. Ragainės ir Sukilėlių gatvių skverelyje taip pat numatyti keli suoliukai bei vaikų žaidimų aikštelė, o Muziejaus g. – suoliukai ir tiltelio sutvarkymas. Abu nauji miesto skverai bus apsodinti įvairiais želdiniais.“
R. Račkausko teigimu, želdinių kaina tikrai bus nedidelė ir niekas neketina pirkti medžių už 1 000 Lt ir daugiau. Planuojama, kad Muziejaus g. skverelyje bus išsaugoti šiuo metu augantys medžiai ir pasodinta papildomai 30 naujų medžių ir apie 50 krūmų.
„Norėtume iš karto atsiprašyti Muziejaus g. gyventojų už laikinus nepatogumus, kuriuos sukels skvero pagrindų paruošimo darbai, – kalbėjo R. Račkauskas. – Tačiau truputį pakentėję gyventojai jau kitais metais turės naują gražų žalią plotą.“
Telšių rajono savivaldybės ekologas prasitarė ir apie tai, kad Kalno gatvėje, šalia VšĮ Regioninės Telšių ligoninės esančiame valstybiniame plote (kalnelis šalia Priėmimo skyriaus), planuojama įkurti mažą parkelį: „Aišku, parką įrengti bus brangiau ir sunkiau, nei skverelius, tačiau palaipsniui, neskubant, viską galima padaryti. Toks parkas leistų atskirti gyvenamuosius namus nuo ligoninės, taip pat gerintų orą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt