Telšių Žemaitės gimnazija – vėl Europos Parlamente

Parašė:  2010-01-08

Telšių Žemaitės gimnazijos mokinių komandai šiemet šventinės atostogos prasidėjo kiek kitaip ir anksčiau nei įprastai. Dvidešimt penki gimnazijos mokiniai, padedami mokytojų Vilijos Vaičiulienės, Eugenijos Bertavičienės ir Kristinos Griciuvienės, antrą kartą laimėjo apskrityse organizuojamą konkursą „Euroscola 2009“. Taip pat, kaip ir prieš dvejus metus, gimnazistai išsiruošė į atsakingą kelionę.
Prieš kelionę Žemaitės gimnazijos komanda turėjo nemažai paplušėti. Įveikę pirmąjį etapą – komiksų konkursą ekologijos tema ir antrąjį – nelengvą viktoriną, kurią paruošė „Europe Direct“ informacijos centras, Telšių Žemaitės gimnazijos atstovai nurungė Telšių „Ateities“ vidurinės ir Stalgėnų pagrindinės mokyklos moksleivius.
Po šių darbų laimingi dėl tekusios garbės atstovauti Lietuvai Europos Parlamente jaunuoliai išsiruošė į atsakingą kelionę. Susitikimas Parlamente su dar 20-ies ES šalių mokiniais įvyko gruodžio 18 d., kada tikrieji parlamentarai, baigę paskutinės sesijos darbus, išskubėjo namo.
Europos jaunimas turėjo galimybę papusryčiauti kartu su kitų šalių atstovais ir taip susipažinti. Kiek vėliau keletas parlamentarų atsakinėjo į moksleivių klausimus, bandė kartu diskutuoti svarbiais ES klausimais. Be to, kiekviena šalis turėjo atstovą, kuris pristatė savo šalį ir komandą. Šįkart atsakinga užduotis teko Evelinai Saurusevičiūtei. Ji puikiai susitvarkė su užduotimi ir prikaustė visų dėmesį.
Popiet galbūt būsimieji parlamentarai turėjo galimybę sužaisti „Eurogame‘o“ žaidimą. Komandose po keturis jaunuoliai turėjo atsakyti į užduotis, paruoštas įvairiomis Europos Sąjungos kalbomis. Žaidimo finale tarp keturių komandų lietuviškos pavardės skambėjo net tris kartus, o komandoje nugalėtojoje buvo ir viena mūsų gimnazistė Ieva Šarkauskaitė. Ji į Lietuvą parvežė taurę.
Bene svarbiausia jaunųjų parlamentarų užduotis buvo susiskirstyti į penkis komitetus ir pasiskirsčius po atskiras posėdžių sales aptarti šiuo metu aktualiausius Europos Sąjungos klausimus, pasiūlyti problemų sprendimo būdų ir galiausiai bendrai juos aptarti. Viena įsimintiniausių jaunųjų parlamentarų dienų baigėsi visų šalių dalyvių vėliavų nešimu.
Ankstesnė diena Žemaitės gimnazijos mokiniams Parlamente taip pat buvo įsimintina. Su jais nepasididžiavo susitikti naujieji Lietuvos atstovai Parlamente – kraštietis Rolandas Paksas ir Vilija Blinkevičiūtė. Susitikimo laikas neprailgo, nes parlamentarai buvo linksmai nusiteikę, noriai diskutavo ir atsakinėjo į klausimus. Tik, be abejo, neturėjo tiek laiko, kiek su jais norėjo bendrauti smalsūs gimnazistai. Iš pokalbio su šiais parlamentarais mokiniai susidarė įspūdį, kad jie tikrai tinkamai atstovauja mūsų šaliai tarp kitų 26 Europos valstybių deleguotų asmenų.
Atlikę savo pareigas ir pasiekę kelionės tikslą, gimnazistai galėjo ir papramogauti. Jų laukė trijų dienų ekskursijos po keletą iš Europos valstybių miestų – patį Strasbūrą, Kiolną, Briuselį, Briugę, Gentą, Amsterdamą, Berlyną… Kelionės gimnazistams paliko ne ką mažesnį įspūdį nei pats Parlamentas ar jo pastatas. Nenuostabu – Europos Parlamento ir, be abejo, mokytojų dėka nutiko vienas įsimintiniausių gyvenimo įvykių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt