Telšių apskrities PGV vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“

Parašė:  2010-10-28

Prasidėjus šildymo sezonui, Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (PGV) vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“ – drauge su rajono seniūnijų socialinio darbo organizatoriais lankomos kietuoju kuru namus šildančios šeimos.
Akcijos „Kūrenkime saugiai“ tikslas – labiausiai pažeidžiamoms, socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų.
Pasitelkę atitinkamos seniūnijos darbuotoją, Telšių apskrities PGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyr. specialistas Gintautas Pučkorius ir to paties skyriaus inspektorius Renatas Dichavičius kiekvienoje seniūnijoje lanko maždaug po 8 šeimas. Tikrinama gyventojų krosnių būklė, žiūrima, ar laikomasi saugumo reikalavimų, kad namuose nuo krosnies neįsi-pliekstų gaisras.
Apžvelgdamas akcijos rezultatus, G. Pučkorius pasakoja, kad, palyginti su ankstesniais metais, šiemet padėtis geresnė. Tačiau vargingų, asocialių šeimų namuose tvarkos trūksta: krenta krosnių durys, pečiai suskilę, iš kaminų neišvalyti suodžiai, greta krosnies durelių laikomos malkos.
G. Pučkorius ir R. Dichavičius perspėja gyventojus, kad susitvarkytų, kiekvienam aplankytajam įteikia lankstinukus, kuriuose mokoma, kaip saugotis gaisro, vaikus pradžiugina pamokų tvarkaraščiais.
Akcijos „Kūrenkime saugiai“ metu tenka susidurti su socialinėmis problemomis: aplankyti žmonės gyvena skurdžiai, vartoja alkoholinius gėrimus, nesilaiko net minimalios tvarkos.
Viena iš Viešvėnų seniūnijoje gyvenančių senolių skundėsi, kad ją muša sūnus ir jo draugė, kita su girtaujančiais sūnumis gyvenanti moteriškė gyvena pasibaisėtinomis sąlygomis. Kiek aplankytų žmonių – tiek širdį veriančių istorijų.
Dešimtos klasės moksleivė, atėjusi pas Viešvėnų seniūnijos socialinio darbo organizatorę Jadvygą Žimkuvienę, guodėsi, kad nebeįmanoma gyventi su tėvais, kurie nuolat geria. Akcijos „Kūrenkime saugiai“ metu ši šeima buvo aplankyta. Lūžus namo, kuriame ji gyvena, stogui, įlūžo kambario lubos, pro jas lietus bėga tiesiai į pečių. Įkritusių lubų šeima nesusitvarkė, o tiesiog parėmė pagaliu.
Viešvėnų seniūnija gali pasigirti turinti tvirto būdo, gyventojų problemų nebijančią spręsti socialinio darbo organizatorę. J. Žimkuvienė drauge su G. Pučkoriumi ir R. Dichavičiumi ragino gyventojus tvarkytis krosnis, namus, spręsti kitas problemas.
Prasčiausia padėtis, anot G. Pučkoriaus, yra Žarėnų seniūnijoje.
Šiemet Telšių rajone per gaisrus žuvo 8 žmonės. G. Pučkoriaus teigimu, galbūt akcija „Kūrenkime saugiai“ padės išsaugoti ne vieno žmogaus gyvybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt