Tarybos nariui panorėjus, Saugaus eismo komisijai paliepus

Parašė:  2010-04-02

Politikas Egidijus Kaubrys panoro, Saugaus eismo komisijos nariai tam pritarė – taip Luokės gatvėje išdygo ženklas, draudžiantis sukti į kairę, į Lygumų gatvę.
Ženklas, atsiradęs Luokės gatvėje ir visą parą be apribojimų draudžiantis sukti į kairę, buvo pastatytas prieš porą savaičių. Nuo tada kai kurie Lygumų gatvėje gyvenantys žmonės namus gali pasiekti tik įveikę aplinkkelį.
Sprendimą dėl ženklo pastatymo priėmė Telšių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija. Šios komisijos pirmininkas Kęstutis Gusarovas teigė, jog ženklą nuspręsta pastatyti siekiant sumažinti eismo įvykių skaičių toje vietoje – esą kai mašina, norėdama iš Luokės gatvės sukti į kairę, sustoja praleisti priešinga eismo juosta važiuojantį automobilį, į pirmąją trenkiasi kita transporto priemonė.
Pasak K. Gusarovo, pastačius šį kelio ženklą, tikimasi sumažinti ir transporto priemonių srautą, kuris susidaro belaukiant, kol pajudės eismą stabdantis automobilis, t. y. kol iš Luokės gatvės į kairę pusę sukanti mašina praleis priešinga eismo juosta važiuojančias transporto priemones.
Iniciatorius
Saugaus eismo komisijos pirmininko pasiteiravome, kas buvo sprendimo pastatyti šį draudžiantį ženklą iniciatorius. Pagalvojęs K. Gusarovas atsakė, jog siūlymą pateikė vienas iš komisijos narių – E. Kaubrys. Tuomet, išgirdę paties Telšių r. savivaldybės tarybos nario, taksi bendrovės savininko nuomonę, komisijos nariai neabejodami pritariamai palinkčiojo galvomis. Kažin ar jie lygiai taip pat pritartų ir  paprasto žmogaus nuomonei, jog vienoje ar kitoje vietoje reikia kelio ženklo?
„Nežiūrime, ar kreipiasi Tarybos narys, ar eilinis gyventojas. Kiekvienas žmogus raštu gali teikti pasiūlymus“, – tikino Saugaus eismo komisijos pirmininkas.
Kaip manote, ar, prieš nusprendžiant statyti kelio ženklą, valdžiai nereikėjo atsižvelgti ir į gyventojų nuomonę – į tų, kurie, norėdami pasiekti namus, dabar turi ieškoti kito kelio? Ženklo draudimas sukti į kairę galioja visą parą, tad net ir naktį, kai beveik transporto priemonių nėra, žmonės negali važiuoti trumpiausiu keliu į namus.
„Mes irgi klystame, negaliu teigti, kad visuomet esame teisūs. Tad, jeigu gyventojai išreikš nepasitenkinimą, ženklo reikalingumą svarstysime iš naujo“, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė K. Gusarovas.
Pamiršo lentelę?
Ženklo iniciatorius E. Kaubrys „Telšių ŽINIOMS“ aiškino, jog draudimas sukti į kairę Luokės gatvėje buvo neabejotinai reikalingas – tai padės sumažinti transporto priemonių srautą ir eismo įvykių skaičių.
„Čia nėra jokių asmeniškumų, tiesiog paprašiau komisijos narių į tai atkreipti dėmesį“, – sakė E. Kaubrys. Taksi bendrovę turintis Telšių r. savivaldybės tarybos narys tikino, jog žiemą kone kasdien Luokės gatvėje buvo užfiksuojami techniniai eismo įvykiai, o mašinų eilės nusidriekdavo net iki mažosios bažnytėlės.
Politikas tvirtino neįžvelgiąs problemos, jog žmonėms tapo sudėtingiau pasiekti namus – esą jie gali pasukti į kairę sankryžoje, esančioje prie prekybos centro.
Kaip vienintelį trūkumą E. Kaubrys įvardijo tai, kad kelio ženklą stačiusi VĮ „Telšių regiono keliai“ pamiršo prie jo pridėti lentelę, kokiomis valandomis draudžiama sukti į kairę. Pašnekovo teigimu, draudimo sukti į kairę išties reikia tik piko valandomis. VĮ „Telšių regiono keliai“ Saugaus eismo skyriaus vadovo Arūno Raibužio teigimu, Saugaus eismo komisija įmonę įpareigojo pastatyti tik ženklą „Sukti į kairę draudžiama“, o apie papildomą lentelę raštiško nurodymo netgi nebuvo gauta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt