Ta­ry­bai tei­kia­ma tvir­tin­ti že­mės, že­mės nuo­mos ir ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to mo­kes­čių ta­ri­fus

Parašė:  2019-05-28

Šią savaitę Telšių rajono savivaldybės tarybai ketinama teikti sprendimo projektus dėl žemės mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifų nustatymo 2020 metų mokestiniam laikotarpiui bei valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifo nustatymo 2019 metams. Anot Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos pavaduotojos Daivos Vaitkuvienės, rengiant sprendimo projektus stengtasi išlaikyti praėjusių metų mokesčių dydžius.
Antanas NEKRAŠIUS
Nekilnojamojo turto mokesčio tarifas nekeistas nuo 2013-ųjų
Praėjusį antradienį vyko pirmasis naujos kadencijos Telšių rajono savivaldybės tarybos Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdis. Pritrūkus balsų paskirti komiteto pirmininką (siūlyta Algirdo Žebrausko kandidatūra) ir pirmininko pavaduotoją (siūlyta Algirdo Tarvainio kandidatūra) bendru sutarimu laikinai pirmininkauti komiteto posėdžiui pavesta A. Žebrauskui. Netrukus politikai ėmėsi svarstyti artėjančiam Tarybos posėdžiui teikiamus sprendimo projektus.
Vienas iš svarstytų sprendimo projektų – dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifo 2020 metų mokestiniam laikotarpiui nustatymo.
Sprendimą pristačiusi Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos pavaduotoja D. Vaitkuvienė teigė, jog Nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme nustatytos mokesčio tarifo ribos yra nuo 0,3 proc. iki 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Tarybai siūloma patvirtinti 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifą, kuris nesikeičia rajone nuo 2013 metų, ir nustatyti maksimalų – 3 proc. – tarifą apleistam ar neprižiūrimam nekilnojamajam turtui.
Tarybos nariams pasidomėjus, kokia šiandien situacija dėl Saulėtekio gatvėje „griūvančio kazino“, D. Vaitkuvienė atsakė, jog minėtas pastatas nemažai metų buvo įtrauktas į apleistų pastatų sąrašą ir jam taikytas maksimalus mokesčio tarifas. Tačiau savininkas mokesčių nemokėjo. Tad Savivaldybė kreipėsi į teismą ir jį laimėjo. Skolos išieškojimas perduotas antstoliams.
Šiemet iš žemės nuomos mokesčio planuojama surinkti 200 tūkst. Eur
Kitas Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariams pristatytas sprendimo projektas – dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifo 2019 metams nustatymo. D. Vaitkuvienės tvirtinimu, nuomojant valstybinę žemę be aukciono, nuomos mokesčio tarifas metams negali būti mažesnis kaip 0,1 proc. ir didesnis kaip 4 proc. žemės vertės.
Žemės ūkio paskirties žemės sklypams siūloma nustatyti 0,7 proc. tarifą (mokestis nuo 0,10 Eur iki 0,14 Eur už arą), gyvenamųjų teritorijų žemės sklypams – 0,6 proc. tarifą (mokestis nuo 0,30 Eur iki 5 Eur už arą), komercinės žemės sklypams – 0,86 proc. tarifą (mokestis nuo 1 Eur iki 16 Eur už arą), pramonės ir sandėliavimo žemės sklypams – 2 proc. tarifą (mokestis nuo 3 Eur iki 9 Eur už arą), naudingųjų iškasenų teritorijose – 3 proc. tarifą (apskaičiuotas mokestis sudarytų apie 25 Eur už ha). O nenaudojamai, apleistai žemei siūloma taikyti maksimalų 4 proc. tarifą.
D. Vaitkuvienė atkreipė komiteto narių dėmesį į tai, jog žemės ūkio paskirties žemės vidutinė rinkos vertė 2019 m. sausio 1 d., lyginant su 2018 m. sausio 1 d., didėjo apie 30 proc. (sudariusiems trumpalaikes žemės nuomos sutartis), o lyginant 2019 m. sausio 1 d. vertes su 2016 m. sausio 1 d. vertėmis žemės vertė didėjo apie 80 proc. (sudariusiems ilgalaikes žemės nuomos sutartis). Tačiau įvertinus tarifus siūloma patvirtinti 0,7 proc. tarifą, kuris atitiktų praėjusių metų mokesčio dydį.
Nustačius Tarybos sprendimo projekte nurodytus valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifus, 2019 metais būtų surinkta žemės nuomos mokesčio apie 200 tūkst. Eur, t. y. apie 6 proc. daugiau nei pernai (2018 m. surinkta 189,2 tūkst. Eur).
Mokestis didės 2003 m. prie miesto teritorijos prijungtiems sklypams
Galiausiai trečias D. Vaitkuvienės pristatytas sprendimo projektas – dėl žemės mokesčio tarifų nustatymo 2020 metų mokestiniam laikotarpiui. Esą jame pateikti mokesčio tarifai yra tokie pat kaip 2019 metų mokestiniam laikotarpiui. Tad mokesčio dydžiai liktų panašūs kaip ir 2019 m.
Tačiau didesnę mokestinę naštą pajus Telšių miesto gyventojai, kurių žemės ūkio paskirties žemės sklypai 2003-iaisiais buvo prijungti prie miesto teritorijos. Finansų skyriaus vedėjos pavaduotojos teigimu, minėtiems sklypams 2018 metais baigėsi žemės mokesčio skaičiavimo pereinamojo laikotarpio nuostata (kad žemės mokestis žemės ūkio paskirties žemei negali būti didesnis nei 29 Eur už ha) ir nuo pernai mokestis šiems žemės sklypams didėjo apie 30 proc., kas sudarė apie 38 Eur už ha (taikytas 0,5 proc. tarifas). Šiemet ir kitais – 2020-aisiais – metais taikant sprendimo projekte planuojamą 0,8 proc. mokesčio tarifą, šių sklypų žemės mokestis, lyginant su 2017 m., didės 100 proc., t. y. dvigubai, ir sudarys apie 60 Eur už ha.
Nenaudojamai, apleistai žemei siūloma nustatyti maksimalų – 4 proc. – žemės mokesčio tarifą.
2018 metais minėtas mokestis Savivaldybės biudžetą papildė 264,1 tūkst. Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt