Sveikatos ir sporto dienos Džiuginėnuose

Parašė:  2013-10-17
Vasaros atostogų metu organizavome trijų dienų sveikatingumo akademiją Patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose. Akademijoje dalyvavo jaunimas iš Viešvėnų, Lieplaukės, Tryškių, Kaunatavos, Eigirdžių, Ubiškės, Pavandenės. Jaunimui patraukliomis veiklomis supažindinome su sveiku maistu, kurį ant laužo gaminosi patys jaunuoliai. Jauni žmonės darė žaliuosius kokteilius, išgirdo apie priklausomybę nuo alkoholio ir tabako, apie tai, koks pažeidžiamas yra jų organizmas. Be to, akademijos dalyviai fizinę ištvermę galėjo pasitikrinti judriuosiuose žaidimuose, o emocinį stabilumą, kantrybę, gebėjimą išlaikyti dėmesį, susikaupti – daug ištvermės pareikalavusiame naktiniame žygyje.

Sporto ir sveikatos dienos buvo organizuojamos taip pat Patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose rugsėjo 27–28 d. Šiame renginyje laukėme ir tikėjomės ne tik jaunimo, bet ir suaugusiųjų, šeimų, kurie panorės prisijungti prie jaunuolių ir praleisti savaitgalį gamtoje aktyviai judėdami, bendraudami prie laužo, valgydami moliūgienę. Pagrindiniai renginio dalyviai buvo jaunimas iš rajono (Degaičių, Ubiškės, Viešvėnų, Kaunatavos, Eigirdžių, Dūseikių) bei Telšių miesto.
Kiekvienas jaunuolis nuo 14 iki 29 m. turėjo galimybę į renginio vietą Džiuginėnuose atvykti iš vakaro ir pradėti programą nuo žaidimo „Lobio pagrobimas“ miške. Šis žaidimas jau mūsų patikrintas ir labai mėgstamas jaunų žmonių. Tad jaunimo darbuotojai džiaugiasi galėdami jį organizuoti. Žaidimo tikslas – suburti jaunuolius į vieną komandą, kuri turėtų strategiją, kaip surasti lobį, ir tuo pačiu pajaustų azartą bei daug teigiamų emocijų. Ne mažiau svarbesnis momentas – nakvynė Patirtinio mokymosi centre: naujos pažintys, pokalbiai iki paryčių. Visa tai nebuvo kliūtis šeštadienio rytą stoti prie starto linijos ir įveikti dviračių kroso bei orientavimosi su topografiniais žemėlapiais trasas. Rengdami programą, trasas, visada galvojame, kad jaunimui tai būtų galimybė pasitikrinti save: ištvermę, kantrybę, komandiškumą, savo fizinę būklę, gebėjimą baigti tai, kas pradėta.
Sulaukėme ir svečių. Pasveikinti dalyvių atvyko Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Laima Jurytė-Zakarauskienė.
Mus, jaunimo darbuotojus, labiausiai džiugina, kad jaunuoliai priima jiems metamus iššūkius, o Patirtinį mokymosi centrą laiko kaip gerą vietelę, į kurią visada nori sugrįžti ir kur gali jaustis šeimininkais.
Apdovanojimai prie ant laužo virtos moliūgienės, įvairiausi dalyvių įspūdžiai mus įkvepia naujoms veikloms ir įprasmina mūsų darbą su jaunimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt