Šu­nis ga­li­ma ve­džio­ti vi­sur, kur nė­ra drau­džia­ma

Parašė:  2019-08-02

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi mergina, patekusi į keblią situaciją vedžiodama savo šunį šalia Telšių Žemaitės gimnazijos esančiame parkelyje. Telšiškė buvo perspėta, kad jei vaikštinės su augintiniu po mokyklos teritoriją, bus nufilmuota ir paviešinta viešojoje erdvėje.
Sunerimusi mergina, anksčiau toje teritorijoje vedžiojusi augintinį ir nesulaukusi jokių priekaištų, stebisi, kodėl nėra draudimą nurodančių ženklų, ir klausia, kur tuomet telšiškiams apskritai begalima vedžioti šunis?
Monika GIRDVAINĖ
Uždraudė vedžioti šunį
Telšiškė studentė Bernadeta, grįžusi į gimtąjį miestą, teigia dažnai einanti su šunimi pasivaikščioti į netoli namų esantį parkelį prie Žemaitės gimnazijos. Mergina pripažino, kad dažnai su augintiniu pereina ir mokyklos teritoriją. Daugelį metų pamėgtoje vietoje vaikštinėjanti, jokių eibių su keturkoju nekrečianti, jo išmatas surenkanti telšiškė tvirtina nesupratusi, kodėl ji užkliuvo mokyklos sargams.
Pasidomėjus, kodėl kyla nepasitenkinimas dėl vaikščiojimo po mokyklos teritoriją, merginai buvo atsakyta, jog visus asmenis, čia vedžiojančius šunis, esą liepė filmuoti mokymo įstaigos direktorius Žydrūnas Želnys. Buvo paaiškinta, kad vaikščioti po mokyklos teritoriją su šunimis yra įstatymiškai draudžiama.
„Kur tuomet vedžioti šunis, ypač daugiabučiuose gyvenantiems asmenims? Parkų mieste ir taip mažai, o dar ir esančiuose draudžiama vaikščioti“, – piktinosi Bernadeta. Jai įdomu, kodėl tuomet nėra pastatyti šunis vedžioti draudžiantys ženklai, o žmonėms iš karto grasinama.
Filmuoti neliepė
„Telšių ŽINIŲ“ kalbintas šiuo metu atostogaujantis Žemaitės gimnazijos vadovas Ž. Želnys pripažino kartais pastebintis, kad žmonės vedžioja šunis po ugdymo įstaigos teritoriją. Tačiau direktorius patikino, kad nurodymų mokyklos sargams filmuoti asmenis su šunimis jis tikrai nedavė, tai daryti net neturima kamerų.
„Per mokyklos teritoriją pervesti šunį galima, tačiau nepageidaujame, kad augintinis būtų vedžiojamas po stadioną – to daryti pagal įstatymą negalima. Sargai žmogiškai buitiškai gal ir pagąsdino merginą, bet į mūsų funkcijas neįeina represinės priemonės ir jų mes tikrai nežadame taikyti“, – situaciją komentavo Ž. Želnys. Direktorius pridūrė, kad jei sudrausminta mergina susiprato, kad kažką darė negerai, tai problemos kaip ir nėra.
Numatytos nuobaudos
Telšių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėjas Artūras Stirbys „Telšių ŽINIOMS“ sakė neturintis informacijos apie tai, kad su šunimis po Žemaitės mokyklos teritoriją vaikščiojantys asmenys filmuojami. Vedėjas tik patikino, kad visos rajono švietimo ir ikimokyklinių įstaigų teritorijos, tarp jų ir Žemaitės gimnazijos, yra įtrauktos į teritorijų, kuriose griežtai draudžiama vedžioti šunis, sąrašą.
„Dėl šunų vedžiojimo Telšiuose didelės problemos nėra. Didesnių problemų kyla dėl to, kad ne visi augintinių šeimininkai susirenka jų paliktas „dovanas“, – situaciją komentavo A. Stirbys.
Jis teigė, kad dėl neatsakingų šunų savininkų, nesurenkančių augintinių išmatų, skyriaus darbuotojai neretai sulaukia gyventojų skundų.
„Džiugu, kad sąmoningi žmonės vieni kitus moko. Už taisyklių nesilaikymą pirmą kartą pažeidėjų nebaudžiame, tik įspėjame“, – sakė pašnekovas.
LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 120 eurų. O nesilaikant savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų.
Ženklams įrengti nėra lėšų
Vedėjas, paklaustas, kodėl teritorijos, kuriose negalima vaikščioti su augintiniais, nėra paženklintos tai draudžiančiais ženklais, atsakė, kad paženklinti visas vietas neva būtų netikslinga, be to, tai kainuotų nemažai lėšų, kurių neturima.
„Šunis galima vedžioti visur, kur nėra draudžiama. Nebūtina visas vietas, kur draudžiama vedžioti šunis, paženklinti lentelėmis“, – įsitikinęs A. Stirbys.
Vedėjas informavo, kad planų Telšių miesto viešosiose erdvėse įrengti specialių šiukšliadėžių gyvūnų išmatoms išmesti taip pat nėra. Išmatas galima mesti tiesiog į komunalinių atliekų konteinerius.

Telšių rajono teritorijų, kuriose griežtai draudžiama vedžioti šunis, sąrašas:
Telšių mieste:
Telšių miesto stadionas;
Žemaičių muziejaus „Alka“ teritorija;
vaikų žaidimų aikštelės prie Masčio ežero;
Buities muziejaus teritorija;
O. Goeldnerio skveras Kalno g. / Mažoji Kalno g.;
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios teritorija;
Šv. Antano Paduviečio katedros teritorija;
Vyskupų rūmų teritorija;
Rusų ortodoksų cerkvės teritorija;
autobusų stotis;
geležinkelio stotis;
gydymo įstaigų teritorijos;
kapinių teritorijos;
švietimo ir ikimokyklinių įstaigų teritorijos;
paplūdimiai prie Masčio ežero;
centrinė turgavietė;
turgavietė Naujojoje gatvėje.
Varnių mieste:
Vyskupų muziejaus teritorija;
Šv. Aleksandro bažnyčios teritorija;
Medininkų aikštė;
miesto turgavietė;
Varnių pirminės sveikatos priežiūros centro teritorija;
švietimo ir ikimokyklinių įstaigų teritorijos;
autobusų stotis;
kultūros namų teritorija;
kapinių teritorijos;
paplūdimiai prie Lūksto ežero.
Kitur:
švietimo ir ikimokyklinių įstaigų teritorijos;
paplūdimiai prie Germanto ežero.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. šuniukas parašė:

  Nejuokaukite „lėšų neturima“, net gėda skaityti…
  beje, kaip su geležinkelio stotimi? kiek žinoma, šuniukus vežtis traukiniu galima, o atsivesti į geležinkelio stotį – ne 🙂

 2. Ela parašė:

  Jei nėra ženklo, vadinasi, galima. Nes tikrai negooglinsi ir neieškosi sąrašų kur gali žengti žingsnį, o kur jau nebe.

 3. parašė:

  Gerbiamieji,aš atvykau iš Klaipėdos ir tikrai neieškosiu internete tokio draudžiančio sąrašo.Nėra ženklo-nėra draudimo.Bet koks teisininkas ramiai užprotestuos nuibaudą.Siūlyčiau mažiau vogti savo pomėgių realizacijai,daugiau rūpintis miestu

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt