Suabejota Savivaldybės kontrolieriaus kompetencija ir sąžiningumu

Parašė:  2011-06-23

Antradienį įvyko Telšių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdis. Jame, svarstant sprendimo projektą dėl Telšių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos savivaldybės kontrolieriaus Algirdo Tarvainio valstybės tarnybos laiko pratęsimo, komiteto pirmininkas Donatas Kaubrys pateikė informaciją, kuri, anot jo, kelia abejonių dėl A. Tarvainio kompetencijos ir sąžiningumo. Į viešumą iškilo tai, kad Savivaldybės kontrolierius neatliko jam pavestų funkcijų ir prieš aštuonerius metus dvidešimt kartų pigiau iš UAB „Telšių šilumos tinklai“ nusipirko nekilnojamojo turto. A. Tarvainis mestus kaltinimus sieja su pradėtu finansiniu auditu UAB „Telšių šilumos tinklai“.
Pateikė informaciją
„Gautą informaciją tikrinome iki paskutinės dienos, – Kontrolės komiteto posėdyje kalbėjo jo pirmininkas Donatas Kaubrys. – Prieš priimant sprendimą, ar pratęsti A. Tarvainio tarnybos laiką dar vieneriems metams, ja norėjau pasidalinti su komiteto nariais.“ Visų pirma, anot D. Kaubrio, Kontrolės ir audito tarnyboje (vadovas Savivaldybės kontrolierius A. Tarvainis) darbuojasi Vihalmina Kiršienė, kuri neturi reikiamo išsilavinimo, tačiau jai priskirta A lygio valstybės tarnautojų pareigybė (A lygio pareigybėms būtinas aukštasis universitetinis arba jam prilygintas išsilavinimas). „V. Kiršienė yra baigusi Klaipėdos technikumą ir jai negalėjo būti skirta A kategorija, – tvirtino D. Kaubrys, – A. Tarvainis, kurio pareigybės aprašyme yra numatyta funkcija paskirti pareigybines kategorijas, neteisėtai paskyrė V. Kiršienei A kategoriją ir taip padarė žalą Savivaldybei.“ Kontrolės komiteto pirmininko žodžiais, dėl šių priežasčių ne tik kad kiekvieną mėnesį V. Kiršienei buvo permokama apie 500 Lt, bet ji, neturinti reikiamos kompetencijos, atliko auditus, patikrinimus ir t. t.
Kitas dalykas, kuris D. Kaubriui pasirodė įtartinas, – tai 2003 m. A. Tarvainio iš UAB „Telšių šilumos tinklai“ pirktas pastatas-boilerinė. Šio statinio tuometinė vidutinė rinkos vertė buvo 193 tūkst. Lt, o A. Tarvainis jį įsigijo už vos 9 056 Lt. „Pastatas A. Tarvainiui ne konkurso būdu parduotas dvidešimt kartų pigiau nei vidutinė rinkos vertė, – kalbėjo Kontrolės komiteto pirmininkas, – juolab jis įsigytas iš UAB „Telšių šilumos tinklai“, kurios valdybos pirmininko pareigas tuomet ėjo pats A. Tarvainis.“
Tokia informacija, anot D. Kaubrio, kelia abejonių dėl A. Tarvainio kompetencijos toliau eiti Savivaldybės kontrolieriaus pareigas ir sąžiningumo.
A. Tarvainis mestus kaltinimus sieja su atliekamu auditu
„Įdomu, kodėl visos šios informacijos paskelbimas sutapo su UAB „Telšių šilumos tinklai“ atliekamu auditu? – garsiai svarstė Savivaldybės kontrolierius A. Tarvainis. – V. Kiršienė į Kontrolės ir audito tarnybą Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu įdarbinta 1994 m. ir turi pakankamai didelį darbo stažą. Kontrolieriaus pareigybinis aprašas, kuriame numatyta skirstyti kategorijas, įsigaliojo tik nuo 2008 m., o atleisti V. Kiršienės nebuvo galima, nes ją gynė įstatymas – buvo likę mažiau nei 5 metai iki pensijos.“
„Aš teisiškai niekur nenusižengiau ir kalbėkime teisine, o ne emocijomis grįsta kalba, – tęsė A. Tarvainis. – 2003 m. aš nebuvau išrinktas į Telšių rajono savivaldybės tarybą, tad jokiais būdais negalėjau būti UAB „Telšių šilumos tinklai“ valdybos pirmininku. Tuomet dirbau banke ir pastatą pirkau kaip verslininkas.“ Kontrolieriaus teigimu, tokia informacija iškilo į viešumą dėl šiomis dienomis UAB „Telšių šilumos tinklai“ atliekamo finansinio audito (auditą atlieka ta pati V. Kiršienė): „Man keista, kada dokumentus, susijusius su UAB „Telšių šilumos tinklai“ atliekamu auditu, Kontrolės komiteto pirmininkas naudoja kontrolierių darbui diskredituoti. Nėra man ko slėpti (kreipėsi į D. Kaubrį, aut.), juk patys neoficialiai man pasakėte, kad jeigu atsisakau audito šilumos tinkluose pratęsimo – šios informacijos neviešinsite.“
Skaitytojams priminsime, kad UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktoriaus pareigas eina Danielius Rupšys, kuris yra tos pačios partijos Tvarka ir teisingumas narys kaip ir Kontrolės komiteto pirmininkas D. Kaubrys.
Komiteto nuomonė – A. Tarvainis toliau gali eiti kontrolieriaus pareigas
Į Savivaldybės kontrolieriaus pusę stojo beveik visi Kontrolės komiteto nariai. A. Tarvainio bendrapartietis Tarybos narys Vytautas Rakickas, kalbėdamas apie pateiktą informaciją dėl V. Kiršienės kategorijos, abejojo, ar geras darbdavys būtų atleidęs patyrusį darbuotoją, nors jis ir neturi reikiamo išsilavinimo. „O dėl pigiau įsigyto nekilnojamojo turto: tais laikais ir aš pirkau apgriuvusius kolūkio pastatus, kurių rinkos vertė buvo 200 tūkst. Lt, o mokėjau 26 tūkst. Lt. Tai dabar ir aš kažkuo kaltas esu?“ – retoriškai Komiteto narių klausė V. Rakickas.
Telšių rajono savivaldybės tarybos nariui Jurgiui Staševičiui pasidarė smalsu, kodėl tik po aštuonerių metų ir būtent dabar „išlindo“ į viešumą informacija apie A. Tarvainio pirktą turtą. D. Kaubrys atsakė, kad jis pats apie tai sužinojęs vos prieš savaitę.
„Gal A. Tarvainis ir padarė šias klaidas, – kalbėjo Albertas Kojelė, – tačiau aš jį pažįstu ne vienerius metus – tai sąžiningas žmogus. Esu 100 proc. už jį.“
Išgirstą informaciją darbietė Laima Jurytė-Zakarauskienė teigė negalinti susieti su A. Tarvainio tiesiogiai atliekamu darbu ir neišgirdusi nieko, dėl ko būtų galima suabejoti kontrolieriaus kompetencija: svarbiau yra darbo rezultatai, o ne kažkada įsigytas turtas.
„Mano nuomone, visų pirma reikia leisti užbaigti auditą UAB „Telšių šilumos tinklai“ ir tada spręsti klausimą dėl V. Kiršienės – atleisti iš darbo ar sumažinti kategoriją“, – pareiškė Kontrolės komiteto narė Vilija Bačionienė.
Galiausiai atėjus laikui balsuoti dėl A. Tarvainio valstybės tarnybos laiko pratęsimo Kontrolės ir audito tarnyboje, Kontrolės komiteto nariai didžiąja dauguma (prieš balsavo vienintelis komiteto pirmininkas D. Kaubrys) pritarė. Galutinis sprendimas bus priimtas kitą savaitę įvyksiančio Savivaldybės tarybos posėdžio metu.
Auditas – būdas pašalinti „kitatikius“?
Kadangi šioje istorijoje labai daug pirštų smigo dėl UAB „Telšių šilumos tinklai“ atliekamo audito, pakalbinome ir įstaigos direktorių D. Rupšį. Jis tikino, kad visas reikalas labai kvepia rajoną valdančios daugumos siekiamybe susidoroti su kitas politines pažiūras turinčiais Savivaldybės įstaigų, įmonių vadovais, šiuo atveju – juo pačiu. Įtarimas, D. Rupšio teigimu, kilo po to, kai iš patvirtinto 2011 m. Kontrolės ir audito tarnybos veiklos plano, kuriame buvo numatytas UAB „Telšių šilumos tinklai“ finansinės atskaitomybės vertinimas, jis stebuklingu būdu tapo finansiniu auditu. „Norėdamas keisti metiniame plane numatytus darbus, kontrolierius privalo kreiptis į Kontrolės komitetą ir, tik jam pritarus, atlikti pakeitimus, – kalbėjo D. Rupšys. – Šiuo atveju, A. Tarvainis, tiek pažeisdamas Valstybės tarnybos įstatymą, tiek viršydamas savo pareigybės aprašyme numatytas galias, nesikreipęs į Kontrolės komitetą, savavališkai pakeitė numatytą UAB „Telšių šilumos tinklai“ finansinės atskaitomybės vertinimą į finansinį auditą, kuris po truputį įgauna ir veiklos audito atspalvį.“ Anot D. Rupšio, keista ir tai, kad nors paskutinį kartą UAB „Telšių šilumos tinklai“ auditas atliktas 2008 m., tačiau dokumentų auditoriai prašo iš 2000, 2004, 2006 metų ir pan., tarsi ieškodami prie ko nors prikibti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt