Seimo kontrolierius Telšiuose domėjosi, kaip dirba administracijos pareigūnai

Parašė:  2016-02-12

Viešojo administravimo paslaugų kokybė, pareigūnų biurokratizmas ar piktnaudžiavimas, tarp kurių ir konkursų organizavimo klausimai, – sritys, kuriomis penktadienį lankydamasis Telšiuose domėjosi Seimo kontrolierius Raimondas Šukys.
Susitikęs su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu ir administracijos direktoriumi Sauliumi Urbonu, Seimo kontrolierius R. Šukys kalbėjosi apie tai, kaip sprendžiamos problemos, susijusios su biurokratizmu, bei pažymėjo, kad telšiškiai nemėgsta skųstis.
„Seimo kontrolierių įstaiga praėjusiais metais gavo vos porą skundų dėl Telšių rajono savivaldybės pareigūnų veiklos. Tai gali reikšti, kad Savivaldybės pareigūnai gerai dirba arba kad apie Seimo kontrolierių veiklą Telšių gyventojai žino mažai“, – susitikęs su Savivaldybės vadovais šmaikštavo Seimo kontrolierius R. Šukys.
Vis dėlto svečias informavo Savivaldybės vadovus apie tai, kad pagal „Telšių sveikatos“ pateiktą informaciją pradėjo tyrimą savo iniciatyva dėl galimai pažeidžiamų pacientų teisių, jų tinkamai neinformuojant apie pokyčius pirminės sveikatos priežiūros paslaugų sferoje. Tyrimu taip pat bus nagrinėjami paslaugų prieinamumo, pacientų teisių užtikrinimo klausimai.
„Nors konkurso rezultatai apskųsti teismui, visgi man nėra ramu, ar tinkamai užtikrinamos pacientų teisės. Įdomu, kiek gydytojų pirminės sveikatos priežiūros centre dirbs, ar paslaugos, kurias jie teiks, bus nemokamos, ar Savivaldybė turės kontrolės priemonių, jei paslaugos bus apmokestintos“, – savo įžvalgomis dalijosi Seimo kontrolierius.
R. Šukys Savivaldybės vadovams taip pat pristatė vykdomos nacionalinės kankinimų prevencijos funkciją. Aptarė ir nagrinėjamus skundus dėl galimai pažeistų žmogaus teisių į gerą viešąjį administravimą, pristatė su Telšių rajono savivaldybės administracijos ir savivaldybės įstaigų pareigūnų veikla susijusias problemas.
Kalbėdamasis su Savivaldybės administracijos padalinių vadovais, Seimo kontrolierius R. Šukys atkreipė dėmesį į Seimo kontrolierių įgaliojimus nagrinėjant pareigūnų biurokratizmo atvejus, taip pat aptarė problemas, nustatytas vykdant žmogaus teisių stebėseną įvairiose globos institucijose.
Susitikę su Seimo kontrolieriumi, Savivaldybės administracijos darbuotojai domėjosi, ar jo rekomendacijos yra privalomos, ar tik rekomendacinio pobūdžio. Reaguodamas į tai, R. Šukys pažymėjo, kad nors Seimo kontrolieriaus rekomendacijos nėra privalomos, tačiau jų įvykdymo procentas itin aukštas.
„Seimo kontrolieriaus rekomendacijos paremtos aukšta pareigūno kompetencija, kvalifikacija ir nepriekaištinga reputacija, todėl norėdami jų nevykdyti, pareigūnai turi surasti svarių argumentų. Gavę Seimo kontrolieriaus rekomendacijas, pareigūnai turi jas išnagrinėti bei motyvuotai atsakyti, kaip jas žada įgyvendinti, o jei neįgyvendins – dėl kokių priežasčių“, – paaiškino susirinkusiesiems svečias.
Be to, Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį, kad už informacijos, dokumentų ir medžiagos, būtinų Seimo kontrolieriaus funkcijoms atlikti, nepateikimą, atsisakymą pasiaiškinti, taip pat trukdymą Seimo kontrolieriui įgyvendinti įstatymų jam suteiktas teises pareigūnai gali būti baudžiami administracine tvarka.
Po susitikimo su Savivaldybės administracija ir administracijos padalinių vadovais R. Šukys priėmė iš anksto užsiregistravusius miesto gyventojus, tarp jų buvo ir „Telšių sveikatos“ atstovai. Gyventojai Seimo kontrolieriui skundėsi komunalinių atliekų tvarkymo apmokestinimo, žemės grąžinimo, sveikatos paslaugų užtikrinimo problemomis.
2014 m. Seimo kontrolierių įstaigoje iš viso gauti 2 849, o 2015 m. – 2 838 fizinių ir juridinių asmenų pareiškimai. 2015 m. Seimo kontrolieriai pradėjo nagrinėti 1 752 skundus. Vertindami žmogaus teisių padėtį laisvės apribojimo vietose, Seimo kontrolieriai šiais metais taip pat lankėsi įvairiose Lietuvos globos laisvės apribojimo įstaigose, kur konstatavo žmogaus teisių pažeidimų.
Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt