Saugus, kai žinau

Parašė:  2009-12-04

Jau keletą metų Janapolės pagrindinėje mokykloje vykdoma prevencinė programa. Lapkričio 16–20 dienomis mokykloje buvo atvirų durų savaitė – čia lankėsi mokinių tėveliai. Jie galėjo susipažinti ir pamatyti, kuo gyvena mokykla, kaip joje jaučiasi jų vaikai.
Mokinių tėvai stebėjo atviras pamokas, bendravo su pedagogais, apžiūrėjo moksleivių darbų parodą, kurią mokyklos fojė surengė technologijų mokytoja Irma Norbutienė ir technologijų mokytojas Edmondas Kumža.
Ir šiemet lapkričio 19-ąją – Tarptautinę smurto prieš vaikus dieną – vyko kasmetinis tradicinis prevencinis renginys „Saugus, kai žinau“. Mokyklos fojė visi galėjo susipažinti su informacija apie smurtą, patyčias. Ją parengė Janapolės pagrindinės mokyklos soc. pedagogė Jurgita Savickienė.
Tą dieną mokykloje lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų grupės specialistės R. Laučiutė, N. Novakova, poskyrio viršininkas G. Apūkas. Jie bendravo su mokyklos bendruomene, mokiniams skaitė paskaitas, kuriose buvo primintos pagrindinės jų teisės ir pareigos, atsakomybė už pareigų nevykdymą, žalingus įpročius. Mokinių tėvai išklausė poskyrio viršininko G. Apūko paskaitą apie nusikalstamas veikas, teisės pažeidimus ir atsakomybę už tai.
Kol vyresniųjų klasių mokiniai klausėsi paskaitų, pradinių klasių moksleiviai šauniai laiką leido su šuniuku Amsiu. Jis vaikams atnešė saldžių dovanėlių. Priešmokyklinės grupės ir 1–4 klasių mokinukai susirinkusiems tėveliams ir šuniukui Amsiui parodė vaidinimą, kaip reikia saugiai pereiti gatvę. Visi kartu prisiminė saugaus eismo taisykles, kad tamsiu paros metu reikia segėti atšvaitus, nes šiemet mokykla įsijungė į VšĮ „Drąsinkime ateitį“ projektą. Jo metu mokykla gavo šimtą atšvaitų ir laiškų tėveliams su informacija, kodėl reikia segėti atšvaitus.
Pasisėmę teisinių žinių, pakartoję saugaus eismo taisykles, visi mokiniai – vieni kaip stebėtojai, kiti kaip sportininkai – dalyvavo sportinėse rungtyse. 5–8 klasių mokiniai žaidė kvadratą. Po įtemptos kovos geriausieji pripažinti aštuntokai. Jiems ir atiteko taurė. 9–10 klasių vaikinai krepšinio aikštelėje varžėsi kartu su policijos pareigūnų komanda. Jiems teisėjavo Janapolės pagrindinės mokyklos kūno kultūros vyr. mokytojas Mindaugas Savickis. Šauniai sužaidė Bronius Pleškys (9 klasė), gerai aikštelėje pasirodė devintokai Alfredas Bagočius, Deividas Želvys ir dešimtokas Dovydas Vilius. Laimėjo Janapolės pagrindinės mokyklos vaikinų komanda. Jai atiteko padėkos raštai, kuriuos įteikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Šileikienė, l. e. direktoriaus pareigas, ir dovanėlės, kurias įteikė poskyrio viršininkas G. Apūkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt