Saugaus eismo dieną pasitinkant – mažiau nelaimių keliuose

Parašė:  2020-04-03

Šalyje įvedus karantino režimą pastebimas mažesnis transporto priemonių eismas miesto ir rajono keliuose. Akivaizdu, kad tai turi teigiamos įtakos ir avaringumui. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos skyriaus viršininko Roberto Gečo teigimu, nelaimių skaičius keliuose galėjo sumažėti ne tik dėl karantino, bet ir dėl aktyvesnės greičio kontrolės naujais mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais bei dėl palankių oro sąlygų šaltuoju metų laiku.
Monika GIRDVAINĖ
Mažiau įskaitinių eismo įvykių
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, pastarosiomis savaitėmis šalyje registruojamas mažesnis eismo įvykių, kuriuose žuvo arba buvo sužeista žmonių, skaičius. Pavyzdžiui, kovo 20–26 dienomis šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 26 avarijos, kuriose nukentėjo žmonės. Žuvo 3 eismo dalyviai, o sužeisti 28.
Lyginant minėtos savaitės avaringumo statistiką su 2019 metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 20 eismo nelaimių (43,5 proc.) mažiau, žmonių žuvo tiek pat (3), sužeista 20 (41,7 proc.) mažiau.
Kalbant apie įskaitinių įvykių skaičių Telšių rajone taip pat galima konstatuoti, kad avaringumas sumažėjo. Tik dėl vieno eismo įvykio, kurio metu nukentėjo net 4 žmonės, šiek tiek padidėjo sužeistųjų skaičius.
Telšių aps. VPK Kelių policijos skyriaus viršininko R. Gečo duomenimis, šių metų sausio–kovo mėnesiais rajone įvyko 9 įskaitiniai eismo įvykiai. Žuvusiųjų nebuvo. Sužeista 12 asmenų. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį tokių įvykių užfiksuota 11. Juose sužalota 11 žmonių, žuvusiųjų nebuvo.
„Kelių policijos skyrius nuolat atlieka eismo įvykių ir Kelių eismo taisyklių pažeidimų analizę, ir, atsižvelgdamas į tai, atitinkamose vietose ir atitinkamu laiku aptarnaujamoje teritorijoje vykdo eismo kontrolę“, – kalbėjo R. Gečas.
Mažėjimą lemia ne vienas veiksnys
Kelių policijos skyriaus viršininko teigimu, eismo nelaimių mažėjimą galėjo lemti trys faktoriai: gera kelių būklė dėl palankių oro sąlygų, griežtesnė greičio kontrolė naudojant naujus mobiliuosius matuoklius, viešojoje erdvėje vadinamus „trikojais“, ir sumažėjęs transporto priemonių eismas dėl karantino režimo.
„Be abejo, bet koks reiškinys duoda tam tikras pasekmes. Jeigu vizualiai patys gyventojai mato, kad eismo intensyvumas yra sumažėjęs, tai tą pastebi ir Kelių policijos pareigūnai. Tačiau kalbant apie avaringumo situaciją, lyginant su ankstesniais metais, šalyje ir Telšiuose jis mažėja nuo pat metų pradžios, ne tik šį mėnesį. Avaringumo mažėjimą, matyt, lemia ne tik veiksniai, susiję su karantinu“, – sakė R. Gečas.
Dirba įprasta tvarka
Pašnekovas teigia, kad Kelių policijos pareigūnai karantino metu dirba įprastu režimu. Jų darbas šiek tiek pasikeitė tik dėl tarnyboje šiuo metu naudojamų apsaugos priemonių.
„Tie asmenys, kurie galvoja, jog karantino metu kontrolės neliko arba ji sumažėjo, klysta. Kaip ir seniau, taip ir dabar, vykdomas bekontaktis Kelių eismo taisyklių pažeidėjų fiksavimas techninėmis priemonėmis bei tiesioginė eismo kontrolė, laikantis atitinkamų savisaugos reikalavimų. Kelių policijos pareigūnai, patruliuodami tiek su žymėtais, tiek ir su nežymėtais tarnybiniais automobiliais, pastebėję bet kokius daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, reaguoja ir stengiasi užkirsti tam kelią“, – tvirtino R. Gečas.
Saugaus eismo dieną – pagarbos kitiems
Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena. Tai diena, suteikianti galimybę dar kartą kiekvienam visuomenės nariui, eismo dalyviui, susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje. Kelių policijos skyriaus viršininkas džiaugiasi, kad pasitikdami šią dieną galime kalbėti apie mažėjančius nelaimingus įvykius keliuose.
„Linkiu visiems eismo dalyviams apie savo ir kitų saugumą mąstyti kasdien. Saugokimės ne tik nuo mus užklupusio viruso, bet ir kelyje vienas į kitą žiūrėkime pagarbiai. Saugus elgesys kelyje lygiai taip pat svarbus kaip ir kitose srityse“, – linkėjo R. Gečas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt