Savivaldybę gundo aptriušęs policijos pastatas

Parašė:  2010-02-23

Telšių policija įgyvendino seną svajonę – persikraustė į kitas patalpas. O buvusiuose policijos komisariato statiniuose kol kas spengia mirtina tyla. Tačiau pačiame miesto centre, Respublikos gatvėje, esantis nekilnojamasis turtas pasirodė besąs gana gardus kąsnelis – į pastatą, sklypą jau nusitaikė Telšių rajono savivaldybė, apsižvalgyti užsuka ir vienas kitas galimas nuomininkas.
Šeši – tiek nekilnojamųjų turto vienetų šiuo metu priklauso Telšių policijai. Keturi iš jų – Respublikos g. 28 / Mažojoje Kalno g. 2, Respublikos g. 30, 53, 55, likusieji – Pramonės g. 7 / Šiaurinėje g. Pastaruoju adresu stovintiems dviem pastatams, kaip jau rašėme „Telšių ŽINIOSE“, leista pasiekti kritinę būklę ir, neįdedant nė menkiausių pastangų ieškant nuomininko, nuspręsta abu pastatus tiesiog perleisti Valstybės turto fondui. Ši valstybės įmonė valdo, naudoja ir disponuoja jai patikėjimo teise perduotą valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą. Perėmęs pastatus, statinius, kitą turtą, Turto fondas gali juos nuomoti ir gauti iš to lėšų. Savo biudžetą galbūt galėjo papildyti ir pats Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), jei, užuot apleidęs pastatus, būtų ieškojęs ir suradęs jiems nuomininkus.
Pageidauja Savivaldybė
Praėjusių metų rugsėjo 25 d. Telšių r. savivaldybės meras Valdemaras Ramšas raštu kreipėsi į Telšių apskrities VPK viršininką Alfonsą Motuzą – prašė Savivaldybės nuosavybėn perduoti pastatą Respublikos g. 28. Drauge su šiuo statiniu Savivaldybė perimtų ir sklypą, kuriame jis stovi, bei sklypą Respublikos g. 30 (greta policijos komisariato buvusi automobilių stovėjimo aikštelė).
„Atsižvelgdami į tai, kad minėtas pastatas yra Telšių senamiestyje ir yra paskelbtas urbanistikos paminklu, ir bijodami, kad Telšių miesto centre neatsirastų dar vienas statinys vaiduoklis, nutarėme kreiptis į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su prašymu perimti šį turtą. Kai tik jis bus perduotas mūsų nuosavybėn, mes ieškosime būdų ir galimybių restauruoti šį pastatą ir pritaikyti ugdymo įstaigos veiklai“, – teigė Telšių r. savivaldybės meras ir pridūrė, jog tinkamų patalpų neturi nei muzikos, nei dailės mokykla.
Atrodo, meras visiškai įsitikinęs (cituojame: „Kai tik jis bus perduotas…“), kad pastatą gaus. Tačiau, kaip tikino Telšių apskrities VPK Valdymo organizavimo skyriaus viršininkas Gintautas Kėras, nekilnojamasis turtas, kuris yra LR nuosavybė, o patikėjimo teise jį valdo Telšių apskrities VPK, bus perduotas Savivaldybei tik tada, jei neatsiras kitų valstybinių įstaigų, norinčių šio turto. G. Kėras sakė, kad visa tai derina Policijos departamentas. Jis informavo, kad šiuo metu klausimai jau išspręsti, liko tik keletas formalumų.
Šaltinių teigimu, kelių valstybinių įstaigų atstovai jau buvo atvykę apsižvalgyti po buvusius policijos pastatus, bet ar jie pareikš pageidavimą juos perimti – dar nežinia.
Vertingiau nuomoti
Įdomu, kodėl Savivaldybei prireikė skurdžiausio, avarinės būklės pastato, o ne priešais esančių 53 ir 55 numeriais pažymėtų statinių, kurių būklė yra geresnė? V. Ramšo atsakymas į šį klausimą toks: „Mes buvome informuoti, kad, Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui persikėlus į naujas patalpas, nereikalingas lieka tik pastatas Respublikos g. 28.“
Remiantis Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašu, šio „policijai nereikalingo“ pastato, statyto 1930 m., bendras plotas – 918,07 kv. m, pastatas stovi 0,2660 ha žemės sklype.
Pasirodo, policijai finansiškai nenaudinga perleisti pastatų kitai valstybinei institucijai. G. Kėro žodžiais, jei policija pastatus nuomotų, tai į savo biudžetą gautų 50 proc. nuomininkų sumokėtos nuomos mokesčio sumos (likusi dalis liktų valstybės biudžete) ir tuos pinigus galėtų naudoti paprastosioms išlaidoms. Perleidusi pastatus, policija liktų be nieko. Todėl artimiausiu metu ketinama skelbti konkursą ir likusiems policijos komisariato pastatams. Jei jų nepanorės kitos valstybinės įstaigos, teks ieškoti nuomininkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt