Ryškėnuose – Bulvės karalienės šventė

Parašė:  2019-09-27

Rugsėjo 22 dieną pirmą kartą Ryškėnų apylinkėse ir istorijoje buvo organizuota Bulvės karalienės šventė, kurioje draugiškai dėl gardžiausio, kūrybiškiausio bulvinio patiekalo rungėsi seniūnijos, bendruomenės, draugų kompanijos.
Aurelija SERVIENĖ
Prisistatymai ir sveikinimai
Su skaniausiais patiekalais iš bulvių atvyko Ryškėnų bendruomenė, Lieplaukiškių draugija, Lauko Sodos bendruomenė, Užgirių sodų seniūnaitija, Ryškėnų kultūros centro kolektyvas, Lieplaukės bendruomenė, Ryškėnų mokykla, Ryškėnų seniūnija.
Šventės metu apdovanoti sodybų šeimininkai, išlaikę autentiškumą arba jo fragmentus savo sodybose: Valerija Každailevičienė, Dalia ir Nerijus Lukauskiai, Fausta ir Mindaugas Sabaliauskai. Juos sveikino Ryškėnų seniūnė Gražina Sukurienė. Nugalėtojams gerų žodžių negailėjo Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas.
Sveikinimus palydėjo Degaičių seniūnijos kapelos „Grįžolė“ (vad. Bronius Gaižauskas) atliekami kūriniai.
Rinko skaniausią patiekalą
Renginio metu iš bendruomenės narių buvo sudaryta speciali komisija, kuri vertino gardžiausią, sočiausią, kūrybiškiausią bulvinį patiekalą.
Komisijos pirmininkė Romualda Virketienė paskelbė bulvinių patiekalų vertinimo komisijos sprendimą: „Išradingiausio stalo“ nominacija atiteko Lieplaukės bendruomenei; „Estetiškiausio stalo“ – Ryškėnų seniūnijai; „Daržovių vestuvinės puotos stalo“ – Ryškėnų mokyklai ir darželiui; „Spalvingiausio stalo“ – Ryškėnų bendruomenei; „Kūrybiškiausio stalo“ – Lauko Sodos bendruomenei; „Neišskiriamosios porelės stalo“ – Lieplaukiškių draugijai; „Tradiciškiausio žemaitiško patiekalo stalo“ – Ryškėnų kultūros centrui; „Linksmiausiai pristatyto patiekalo stalo“ – Užgirių sodų bendrijai.
Į šventę pasveikinti ryškėniškių atvyko Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Scenoje grojo Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vad. Diana Bomblauskienė).
Linksmybės
Šventėje netrūko geros nuotaikos ir linksmybių. Motociklų gausmu visus pasveikino Žemaitijos baikeriai. Džiugino Ryškėnų mokyklos vaikų sunešta įspūdingo grožio rudeninių daržovių paroda. Ryškėnų seniūnijos sporto specialistas Tomas Gaurylius visus kvietė dalyvauti netradicinėse sporto rungtyse.
Čia pat vyko loterija, kurioje buvo galima laimėti gyvą gaidį, vištą, triušį, daržovių.
Padėkota geradariams
Renginio metu plojimai ir padėkos už Ryškėnų parko papuošimą skambėjo Justui Dapkui, Rasai Varpučianskienei, Reginai Kimčienei, Jadvygai Mačiūnienei.
Už surengtą loteriją padėkota Vidai Jurgutienei, Reginai Kimčienei, Vitalijai Mileikienei, Virginija Petrošienei, Romučiui Liaudanskiui, Magdutei Gedvilienei. Už darbą ir iniciatyvumą, už paruoštą skanų šiupinį – Jūratei Jankauskienei
Renginį vedė Ryškėnų kultūros centro renginių organizatorė Fausta Sabaliauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt