Reorganizuojama Telšių teritorinė darbo birža taps pavaldi Plungei, dalis darbuotojų papildys bedarbių gretas

Parašė:  2010-04-02

Seimo Socialinių reikalų komitete pristatytos Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų struktūrinės pertvarkos gairės. Nuo balandžio 1 d. prasideda visos darbo biržos sistemos struktūrinės permainos, kurias numatoma baigti trečiąjį šių metų ketvirtį. Jau žinoma, kad Telšių teritorinė darbo birža neteks juridinio asmens statuso ir taps Plungės teritorinės darbo biržos Telšių skyriumi.
Vykdant struktūrinę pertvarką, vietoje dabar esančių 46 teritorinių darbo biržų liks tik 10 su struktūriniais padaliniais (skyriais), veikiančiais savivaldybėse. Teritorinės darbo biržos bus įsikūrusios Vilniuje, Kaune, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Klaipėdoje, Plungėje. Struktūriniai darbo biržų padaliniai, arba skyriai, tarp jų – ir Telšių, vykdys tik su klientų aptarnavimu susijusias funkcijas. Skyriai liks tuose pat miestuose ir miesteliuose kaip ir iki pertvarkos, tačiau nebeturės juridinio asmens statuso, t. y. bus atskaitingos konkrečiai teritorinei darbo biržai.
Teritorinė tapsianti Plungės darbo birža koordinuos ir kontroliuos savo padalinio – Telšių skyriaus – veiklą.
Telšių teritorinės darbo biržos direktorius Antanas Černiauskas neslėpė nuostabos, jog Telšiuose beliks tik skyrius – pasirodo, iki šiol buvo kalbama, kad apskričių centruose esančios darbo biržos liks teritorinės.
Įdomu tai, kad Telšių darbo birža – vienintelė iš visuose apskričių centruose esančių, kuri netaps teritorinė. Kodėl priimtas būtent toks sprendimas, A. Černiauskas teigė nežinąs.
Lietuvos darbo biržos atstovė Birutė Balynienė „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, kad sprendimą Telšių darbo biržą reorganizuoti į skyrių lėmė daugelis veiksnių: buvo atsižvelgta į nedarbo lygį, turimus resursus, taip pat ir į žmogiškuosius, į investicijas ir kitus svarbius faktorius.
Telšių teritorinė darbo birža – dar tik naujakurė patalpose, kurioms (įskaitant inventorių) buvo skirta daugiau nei 7 mln. Lt. Vykdant reorganizaciją, šias patalpas perims Plungės teritorinė darbo birža.
Pasak A. Černiausko, Telšių teritorinėje darbo biržoje šiuo metu dirba 24 etatiniai darbuotojai. Visi jie, įskaitant direktorių, gaus įspėjimus apie atleidimą iš darbo, tačiau daliai darbuotojų gali pasisekti – jie tikriausiai bus priimti dirbti į Plungės teritorinės darbo biržos Telšių skyrių. Likusieji įsilies į bedarbių gretas, nes tiek darbuotojų, kiek iki šiol dirba Telšių darbo biržoje, jau nebereikės.
Kovo 31 dieną Telšių darbo birža VĮ Registrų centre buvo įregistruota kaip reorganizuojama įstaiga.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Lina Bušinskaitė „Telšių ŽINIOMS“ sakė, kad tikslesnė informacija apie reorganizaciją paaiškės ateinantį trečiadienį Lietuvos darbo biržoje vyksiančiame susitikime.
Skaitytojus informuosime apie šiame susitikime priimtas naujoves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt