Renginių amfiteatre kulminacija – suteptos kelnės

Parašė:  2019-06-11

Po šventinių savaitgalių Žemaitijos sostinėje redakcija sulaukė telšiškių skambučių dėl nekokybiškai nudažytų Telšių miesto amfiteatre esančių sėdimų vietų. Žmonės piktinosi, kad po renginio daugeliui namo teko grįžti dažais išteptais rūbais, kurie vargu ar išsiplaus.
Ši problema tęsiasi jau ne pirmi metai! Kas kaltas: nekokybiški dažai ar blogai atlikti darbai? Ir kodėl ši situacija netaisoma. Savaitgalį miesto šventė. Ar nebijos jos svečiai eiti į amfiteatrą?
Aurelija SERVIENĖ

Rūbus tepa ne dažai
Ar bus sprendžiama ši problema, „Telšių ŽINIOS“ klausia Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gintauto Lukausko.
Vedėjas informuoja, kad Telšių miesto amfiteatre esančios sėdimos vietos yra įrengtos iš medžio kompozito dangos, kuri yra homogeninė – jos spalva yra visame medžiagos tūryje vienoda. Tokio tipo medžiagai papildomo dažymo atlikti nereikia.
G. Lukausko žiniomis, amfiteatre esančių sėdimų vietų dažymas nebuvo vykdomas nei pernai, nei užpernai. Galimai kompozito danga, ypač jos paviršius, yra nuolat veikiamas atmosferos poveikių: UV spinduliuotė, aukšta temperatūra, temperatūrų skirtumai, lietus. Visa tai iš dalies keičia struktūrą, galbūt skatina dulkėti.
„Kompozito spalvos dulkės prilimpa prie rūbų ir sudaro dažais ištepto rūbo vaizdą, bet Telšių kultūros centro atstovas užtikrino, kad tos dulkės tikrai išsiplauna“, – tikino G. Lukauskas.
Artimiausiu metu vedėjas pažadėjo Statybos ir urbanistikos skyriaus specialistui pavesti perversti darbų užbaigimo dokumentus, kuriuose turi būti pridėta sėdimos dalies medžiagos gamintojo eksploatacinių savybių deklaracija su konkrečiu gamintojo pavadinimu. Tada su išdėstyta problema pateikti užklausą, kad paaiškintų to priežastis ir pasiūlytų racionaliausią sprendimą.
G. Lukauskas abejoja, ar būtų geras sprendimas imtis kokių veiksmų patiems: „Jei patys bandysime dažyti ar kokia kitokia medžiaga dengti kompozitą, gali būti, kad sugadinsime medžiagą, o norimo rezultato nepasieksime, bet būsime išleidę biudžeto lėšų“, – paaiškino skyriaus vedėjas.
Dulkės išsiskalbia
Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas sako, jog problema dėl rūbus tepančių sėdimų vietų amfiteatre laikas nuo laiko išlenda – vieną kartą didesnė, kitą kartą mažiau pastebima.
Direktorius kalba tą patį, esą sėdimos vietos amfiteatre padarytos iš kompozitinės medžiagos, kuri veikiama įvairių gamtos jėgų po truputį dulka. „Šiomis dulkėmis žmonės susitepa rūbus. Dažnu atveju pakanka tiesiog pliaukštelėti per kelnes ir dauguma tų dulkių išbyra, o jei kas ir lieka – be problemų išsiskalbia“, – tikina direktorius ir priduria, jog kultūros centro darbuotojai tuo įsitikino, nes ne kartą patys yra plovę savo drabužius.
Sėdimų vietų dažymas ar lakavimas, L. Ulkštino teigimu, – neišeitis, mat kompozitinė medžiaga nesugeria vandens, tad vargu, ar įsigers kokie dažai ar lakas. Jei kartais pavyktų nudažyti, po poros metų išlįstų dar didesnė bėda – drabužius teptų besilupantys dažai.
Direktorius svarsto, jog realiausias sprendimas – dalinti žmonėms kėdžių paklotėlius, o po renginio juos tiesiog surinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. :D parašė:

    Dažnu atveju pakanka tiesiog pliaukštelėti per kelnes ir dauguma tų dulkių išbyra, o jei kas ir lieka – be problemų išsiskalbia“, – tikina direktorius – toks atsakymas balandžio 1-osios proga gal ir tiktų… Apgailėtina.

  2. Jonė parašė:

    Prieš dengiant dangą reikia pirmiausia apmąstyti 🙂

  3. Partijos naris parašė:

    Taribineis laikais tokiu nesamoniu nebuvo ir zmones galejo nebijot kad nusiteps. O jei butu nusitepe toki komunalininka butu susaude. Dabar atejo senuju geruju tradiciju meras kuris israus su saknim nesamones ir zmones kelniu nenusiteps ir visi givens gerai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt