Prisimintas Telšių vargonininkas

Parašė:  2012-01-26

Praėjusį sekmadienį paminėtos 25-osios ilgamečio Telšių katedros vargonininko Alvydo Šeduikio mirties metinės. Anot šv. Mišias aukojusio JE Telšių vyskupo Jono Borutos, Aldona ir Alvydas Šeduikiai Telšiuose dirbo sunkiausiu Lietuvai laikotarpiu, kai čia siautėjo okupacinė valdžia.
Vyskupo J. Borutos teigimu, tuometę Šeduikių veiklą išsamiai aprašo pogrindyje spausdinta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“. Joje ypač daug dėmesio skirta vargonininko pastangoms Telšiuose prie Pionierių (dabar – Genio), gatvėje 51 numeriu pažymėto namo, kuriame gyveno, pastatyti ir išsaugoti koplytstulpį. Deja, tada Telšių valdžia elgėsi įžūliai ir jį nuvertė.
Muzikės išsilavinimą turinčiai A. Šeduikienei galimybių įsidarbinti tuomet nebuvo, nes valdžia atvirai pasakydavo, kad tikintys mokytojai jiems nepriimtini. Vyskupas, pateikdamas A. Šeduikio pavyzdį ir primindamas ilgaamžę lietuvių tradiciją statyti kryžius, kvietė ją pratęsti, pasitinkant Žemaičių krikšto 600 metų sukaktį.
Už savo veiklą Alvydas buvo nuteistas ir 5 metus praleido Rusijoje, Mordovijos lageriuose. Šeduikiai, gyvendami tokiomis sąlygomis, ne tik augino gausią 4 vaikų šeimą, bet ir krikščioniškai bei patriotiškai auklėjo Lietuvos jaunimą.
Mirė A. Šeduikis būdamas 46 metų, taip ir nesulaukęs Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo. Palaidotas Šventosiose kapinėse. 2005 m. liepos 6 d. Alvydas Šeduikis (po mirties) apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi už narsą ir ištvermę, ginant Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt