Praktika užsienyje

Parašė:  2013-10-17
Kai Žemaitijos kolegijos prodekanė pranešė apie galimybę pasinaudojus ERASMUS mainų programa išvykti į Maltą atlikti praktikos, ilgai nedvejojau ir sutikau. Nuojauta kuždėjo, jog ten manęs laukia neįkainojama patirtis, kurią privalau pasiimti. Intuicija neapgavo – ši šalis man davė labai daug.

Praktiką atlikau YMCA Valletta benamių prieglaudoje. Ten gyvenantys asmenys gerokai skiriasi nuo Lietuvos benamių. Į šią prieglaudą alkoholikai nepriimami, nemažai ten gyvenančių žmonių turi darbus ir taupo pinigus buto nuomai. Benamių amžius – nuo 14 m. iki pensinio. Atvykus į YMCA, darbuotojai mane šiltai sutiko, pasiteiravo, kokie yra mano lūkesčiai, ir davė lengvo darbo: skaityti benamių bylas. Vėliau jie man patikėjo vis daugiau atsakomybės reikalaujančias užduotis. Teko pardavinėti oficialius MTV marškinėlius (šitaip buvo renkamos lėšos prieglaudai išlaikyti), padėjau dirbti su rūbų, avalynės bei maisto aukomis, priiminėjau skambučius, bendravau su klientais.
Savaitgalius bei vakarus po darbo leisdavau su įvairių tautybių draugais. Žinoma, tarp jų visur dominavo lietuviai. Visi keliavome po paplūdimius, įžymias Maltos vietas, darydavome pajūriuose barbekiu su nakvyne. Kai pavargdavau nuo žmonių, nueidavau vakarais į tamsų, uolėtą, tuščią paplūdimį ir stebėdavau žvaigždėtą dangų.
Likus keturioms savaitėms iki praktikos pabaigos, darbe praleisdavau ištisas paras. Išbuvusi dieninę pamainą, pasilikdavau ir naktinei. Šitokia meilė YMCA prieglaudai atsirado po to, kai administratorius manęs paprašė pasilikti įstaigoje ilgiau ir pavaduoti personalą. Galiausiai praktiką užbaigiau vesdama užsiėmimą benamiams ir parašydama jo analizę bei globos planą.
Grįžusi į Lietuvą, vis dar palaikau ryšį su kai kuriais YMCA darbuotojais ir benamiais. Labai džiaugiausi, kai sulaukiau administratoriaus žinutės, jog buvau geriausia jų praktikantė. Tai buvo pati nuostabiausia mano vasara ir aš jos tikrai niekada nepamiršiu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt