Pradedamas dar vienas daugiabučių atnaujinimo etapas: bus vykdomi rangos darbų pirkimai

Parašė:  2019-07-12

Paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių renovacijai metu buvo nuspręsta finansuoti visus 707 kvietime nustatytas sąlygas atitinkančius projektus. Šią savaitę Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo metu gautų paraiškų įgyvendinimo.
„Valstybės paramos teikimo sutartis, pasirašoma tarp BETA ir projekto administratoriaus, yra pirmas svarbus žingsnis pradedant daugiabučio atnaujinimą. Tik pasirašius šią sutartį gali būti pradėti įgyvendinti kiti renovacijos proceso etapai“, – sako agentūros direktorius Valius Serbenta.
Pagal LR Vyriausybės š. m. birželio 22 d. patvirtintas Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti teikimo ir įgyvendinimo priežiūros taisykles sutartys pasirašomos su projektų, jau turinčių finansinių įstaigų pritarimą lengvatiniam kreditui gauti, administratoriais.
Pradedamas projektų įgyvendinimas
Paskutinio kvietimo metu paraiškas pateikė iš viso 56 šalies savivaldybės, iš kurių daugiausiai – Klaipėdos (65), Vilniaus (58) ir Kauno (36) miestų savivaldybės. Į pirmąjį renovacijos proceso etapą aktyviai įsitraukė ir Elektrėnų (30), Panevėžio (23) ir Šiaulių (23) miestų savivaldybės, Jonavos (22), Plungės (21) ir Zarasų (21) rajonų savivaldybės.
„Beveik ketvirtadalį visų naujausio kvietimo paraiškų sudaro paraiškos, gautos iš trijų didžiųjų šalies miestų. Tai ypač svarbu vertinant procesus ne tik atskiros savivaldybės, bet ir visos šalies kontekste – trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose senų daugiabučių skaičius sudaro beveik 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Tad intensyvus darbas didinant pastatų energinį efektyvumą šiose savivaldybėse yra itin reikšmingas visam šalies energetiniam ūkiui“, – pastebi V. Serbenta.
Pašnekovas pažymi, jog artimiausiu metu bus pradėti vykdyti paskutinio kvietimo projektų projektavimo ir rangos darbų pirkimai.
Renovacija – vienas iš Vyriausybės prioritetų
Dėmesys energinio efektyvumo sritims ir Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai auga ir valstybės mastu. Dėl šios priežasties per paskutinį kvietimą buvo nuspręsta finansuoti visus 707 kvietime nustatytas sąlygas atitinkančius projektus, iš kurių beveik trečdalis jau turi finansinių įstaigų pritarimą. Bendra paskutinio kvietimo projektų investicijų suma siekia 300 mln. eurų.
Užbaigus šiuo metu Lietuvoje vykdomus 400 daugiabučių atnaujinimo projektus, bus atnaujinta apie 50 proc. visų mažesnėse savivaldybėse esančių daugiabučių.
Susidomėjimas būsto renovacija vis auga
Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujinti 2 254 daugiabučiai arba 65 tūkst. butų. Investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.
Šie rezultatai – dar ne pabaiga. Gyventojų susidomėjimas savo būsto atnaujinimu kasmet didėja: tai rodo paskutinio kvietimo rezultatai – gautų paraiškų skaičius išaugo penktadaliu.
„Kaimynystėse sėkmingai įgyvendinti projektai paskatino vis daugiau gyventojų teikti paraiškas būsto renovacijai. Žmonės pastebėjo pagrindinius gyvenamosios vietos atnaujinimo privalumus, tokius kaip gražesnė gyvenamoji aplinka ir mažesnės šildymo išlaidos“, – atkreipia dėmesį BETA direktorius.

Nuot­rau­ka iš BE­TA ar­chy­vo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt