Potvynis Telšių rajone

Parašė:  2010-03-26

Kai kurias Lietuvos vietoves siaubia potvyniai: kelia grėsmę žmonių, gyvūnų saugumui, naikina gyventojų turtą. Pirmadienį iš specialistų sudaryta komisija vyko apžiūrėti Telšių rajone esančių Virvytės ir Pateklos upių užtvankų. Konstatuota, kad padėtis mūsų rajone, palyginti su kitais rajonais, pavojaus nekelia.
Komisiją sudarė Telšių r. aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Algirdas Petrikas, Telšių r. savivaldybės ekologas Raimondas Račkauskas, vyriausiasis specialistas (civilinės ir darbo saugos) Laimonas Vėlavičius ir vyriausiasis specialistas (kaimo reikalams ir melioracijai) Ričardas Kranauskas.
A. Petriko teigimu, visose užtvankose vandens lygis pasiekęs maksimalų leistiną ar kiek jį viršija. Jucių, Biržuvėnų, Baltininkų užtvankose padėtis normali, Ubiškės, Sukončių užtvankose vanduo išbėgęs iš vagų, prasčiausia padėtis Tryškių užtvankoje – išsiliejęs vanduo veržiasi į vienai bendrovei priklausančios hidroelektrinės kiemą. Pasak R. Račkausko, apie grėsmę buvo informuotas bendrovės savininkas, jei jis nesiims veiksmų, vanduo gali paplauti statinio pamatus.
Pastebėta, kad mažiausia vandens yra Virvytės aukštupyje.
„Manau, kad vanduo turėtų nebekilti, nes didžioji dalis sniego jau ištirpo“, – sakė A. Petrikas.
Telšių r. savivaldybės ekologas situaciją Telšių rajone apibūdino kaip sezoninį potvynį. Palyginti su kitais rajonais, padėtis Telšiuose normali, didžiulių vandens apsemtų plotų nėra. Tačiau nerimą kelia vandens telkinius tebedengiantis ledas ir žemės įšalas, siekiantis net 1,70 m. Sniegui pradėjus tirpti, galima tikėtis vandens gausos.
Praėjusį savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai vyko į Nevarėnų seniūnijos Juozapavo kaimą. Pakilus vandens lygiui, buvo apsemta gyvenamojo namo dalis. Panaudojus įsiurbiamąją žarną ir nutiesus magistralinę liniją, vanduo buvo išsiurbtas.
Pagalbos prireikė ir Tryškių miestelio gyventojams. Savaitgalį su į namus plūstančiu vandeniu kovojo ugniagesiai gelbėtojai, kitomis dienomis, pasiskolinę pompą, plušėjo patys gyventojai.
Tryškių seniūnas Jonas Buivydas informavo, kad prasčiausia padėtis yra Raudėnų ir Lazdynų Pelėdos gatvėse. Čia vanduo bėga į žmonių kiemus, daržus, namus. Seniūnas tvirtino, kad tikriausiai teks imti į rankas kastuvus ir apie 0,5 km ruože kasti griovį, į kurį galėtų subėgti vanduo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt