Pinigai – tik gavus veiklą įrodančius dokumentus

Parašė:  2020-04-07

Kovo pabaigoje, skambant nerimastingiems signalams apie tai, kad rajono gydymo įstaigoms trūksta priemonių, reikalingi dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, Savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo Telšių futbolo komandai dalyvauti Lietuvos 2020 m. sezono LFF Pirmosios lygos pirmenybėse skirta 80 tūkst. Eur, o privačiai krepšinio komandai – dalinai finansuoti jos dalyvavimą 2019–2020 m. Nacionalinės krepšinio lygos čempionate – 50 tūkst. Eur.
Antanas NEKRAŠIUS
Skaitytojams priminsime, jog kovo 16 dieną Vyriausybė visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbė karantiną. Netrukus paaiškėjo, kad jeigu greitu laiku nebus skirta papildomai lėšų, rajono gydymo įstaigos pritrūks priemonių, reikalingų kovoti su plintančiu koronavirusu. Taip pat Regioninei Telšių ligoninei trūksta dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų.
Sušaukę neeilinį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdį politikai perskirstė šių metų biudžeto lėšas ir Regioninei Telšių ligoninei skyrė 50 tūkst. Eur dviem dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatams įsigyti ir 94,3 tūkst. Eur padidino Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervą, kurio lėšos bus naudojamos visoms reikalingoms prekėms ir paslaugoms pirkti viruso plitimui stabdyti rajone (asmens apsaugos priemonės, dezinfekavimo priemonės, dezinfekavimo paslaugos ir kt.).
Bet tam, kad būtų galima skirti lėšų, jas reikėjo iš kažko atimti. Tai buvo padaryta sustabdžius STEAM atviros prieigos centro kūrimo darbus, kuriems šiemet buvo numatyta 144,3 tūkst. Eur. Dalis Tarybos narių piktinosi tokiu sprendimu, esą negi nebuvo kitų biudžeto eilučių, kuriose esančias lėšas būtų buvę galima perskirstyti.
Kaip vėliau paaiškėjo, buvo. Kovo 24-ąją – likus dviem dienoms iki neeilinio Tarybos posėdžio – Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas pasirašė įsakymą dėl lėšų skyrimo projektams finansuoti.
Tarp projektams skirtų lėšų – 80 tūkst. Eur skirta viešosios įstaigos „Telšių futbolo ateitis“ projektui „Lietuvos 2020 m. sezono LFF Pirmosios lygos pirmenybės“ įgyvendinti ir 50 tūkst. Eur viešosios įstaigos „Telšių krepšinio centras“ įgyvendinamam projektui „2019–2020 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato II dalis“.
Aišku, sportą būtina remti, bet ar skiriant šias lėšas futbolo ir krepšinio komandoms nereikėjo šiek tiek luktelėti? Juk sporto varžybos šiandien nevyksta, neaišku, kiek laiko tęsis karantinas bei kiek dar papildomų biudžeto lėšų pareikalaus kova su pražūtingu virusu?
„Nuliūdinsiu tuos, kurie šiame įsakyme nori įžvelgti kažkokį skandalą, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas. – Esu Buhalterinės apskaitos skyrių įpareigojęs karantino laikotarpiu visiems įsakyme įvardytiems projektų vykdytojams lėšas pervesti tik gavus iš jų veiklą pagrindžiančių dokumentų kopijas ir darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraščius. O tai reiškia, kad jei veikla nevyksta – jie pinigų negauna.“
Anot I. Motiejūno, anksčiau tokia praktika Savivaldybės administracijoje nebuvo taikyta – buvusiems Savivaldybės administracijos vadovams užtekdavo tik pasirašyti įsakymą ir visos lėšos projektų vykdytojams iš karto būdavo pervedamos.
„Jūsų paminėtos viešosios įstaigos veiklą vykdė nuo sausio 1 dienos, kol dar nebuvo šalyje paskelbtas karantinas, – aiškino I. Motiejūnas, – tad lėšos pervestos jiems tik už tą laikotarpį. VšĮ „Telšių krepšinio centras“ pervesta 25 tūkst. Eur (iš pagal įsakymą skirtų 50 tūkst. Eur, – red.), VšĮ „Telšių futbolo ateitis“ – 12 tūkst. Eur (iš pagal įsakymą skirtų 80 tūkst. Eur, – red.).“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Adelė parašė:

  Nemalonus tipas tas Motiejūnas, atstumiantis ir atžagarus tipas tiek išore tiek vidumi, pilnas arogancijos. Dalina mūsų pinigus kaip panorėjęs, o žmonių nuomonės paklausė? Ar sportas dabar svarbiausias tokioje sunkioje situacijoje? Ir kur iš viso yra meras? Kam mes jį rinkome? Jei būtumėme norėję, kad Motiejūnas vadovautų rajonui, būtumėme už jį balsavę. Žodžiu, palaida bala …..

 2. Saulius parašė:

  Gera pastaba dėl mero! Tušti vieta, sėdi pasislėpęs nuo koronos. Man jis labai primena mūsų Prezidentą. Gražus, niekam tikęs saldainio popieriukas, nesugebantis išlysti iš policininko šešėlio. Jau galvojau su Kuizinu pasiekėm dugną, bet su šituo dar ir grindis pramušome. Labai nuvylė …..

 3. Anonimas parašė:

  STEAM projektą sustabdė. Tokią vietą, kur galima išugdyti protingus žmones. Baisu, kokie prioritetai pas mus.

 4. Piietis parašė:

  Visiškai sutinku, kad meras tuštesnis už Kuiziną, o Motiejūnas antžmogis kažkoks, Lukavičius pilnas arogancijos. Kas juos rinko?

 5. Bebras parašė:

  Motiejus yra buvęs mentas, tad visi per tarnybos metus įgyti įpročiai niekur nedingo, o persikėlė į savivaldybės kabinetus. Patys išsirinkote, tai dabar ir džiaukitės

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt