Painiava mažinant mero patarėjų skaičių

Parašė:  2019-05-21

Gegužės pradžioje neeiliniame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos. Tačiau praėjus savaitei abu mero patarėjai – Česlovas Ubartas ir Rugilė Kumžaitė – tebedirba. Esą, kad pareigybių sumažinimo procesas pajudėtų, trūksta parašo.
Antanas NEKRAŠIUS
Rašėme, jog valdančiąją koaliciją Telšių rajono savivaldybės taryboje suformavę keturiolika narių buvo užregistravę siūlymą sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos (šiuo metu yra dvi). Jį argumentavo tuo, kad gyventojų rajone sumažėjo, Tarybos narių skaičius taip pat sumažėjo, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skaičius sumažėjo, todėl logiška yra mažinti ir mero patarėjų skaičių.
Nuo projekto svarstymo tąsyk nusišalino ir iš posėdžių salės išėjo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Tarybos narė Jolanta Rupeikienė netruko posėdžio pirmininku pasiūlyti buvusį Telšių rajono savivaldybės merą, Darbo partijos atstovą Petrą Kuiziną. Trumpai aptarus klausimo esmę, paskelbtas balsavimas: Tarybos narių dauguma nusprendė sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos.
Tačiau praėjus daugiau nei savaitei nuo priimto Tarybos sprendimo abu mero patarėjai – Č. Ubartas ir R. Kumžaitė – rajono vadovui vis dar patarinėja.
„Jūsų minimas Tarybos sprendimas nėra įsigaliojęs, nes jo dar nepasirašė Tarybos posėdžiui tuo metu pirmininkavęs Tarybos narys (P. Kuizinas, – red.). Kadangi sprendimas nėra galiojantis, neturiu ir pagrindo pradėti vieno iš savo patarėjų atleidimo procedūras, – į klausimą, kodėl iki šiol nesumažino patarėjų skaičiaus iki vieno, atsakė meras K. Gusarovas. – LR vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad jeigu meras ir jo pavaduotojas posėdyje nedalyvauja, pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo vienas iš Tarybos narių. Aš svarstant klausimą nedalyvavau. Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimą, nusišalinęs asmuo sprendimo, nuo kurio svarstymo jis nusišalino, pasirašyti negali. Tai per penkias darbo dienas turėjo padaryti posėdžiui pirmininkavęs Tarybos narys. Tačiau tam skirtas terminas jau baigėsi.“
Kitas klausimas, ar paskiriant P. Kuiziną pirmininkauti Tarybos posėdžiui, nebuvo pažeistos procedūros? Mat J. Rupeikienė lyg tarp kitko pasiūlė buvusio mero kandidatūrą, šis sutiko, tačiau už tai niekas nebalsavo, nebuvo girdėti ir pritarimo.
K. Gusarovo nuomone, į šį klausimą turėtų atsakyti teisininkai. Tačiau, kol sprendimas nėra įsigaliojęs, nėra jokio pagrindo dėl to kur nors kreiptis.
Sprendimo projektą dėl mero patarėjų pareigybių skaičiaus nustatymo rengusio Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Almanto Lukavičiaus teigimu, Tarybos dauguma tarė savo žodį ir sprendimas buvo priimtas. „Šiaip po sprendimu P. Kuizinas turėjo pasirašyti. Jeigu to nepadarė – negerai. Bet tai yra tik formalumas. Buvo balsavimas – Tarybos nariai tarė savo žodį dėl patarėjų skaičiaus. O nustatyti jį (patarėjų skaičių, – red.) yra išimtinė Tarybos kompetencija.“
Į klausimą, ar buvo išlaikytos visos procedūros skiriant P. Kuiziną pirmininkauti Tarybos posėdžiui, A. Lukavičius atsakė, jog minimas Tarybos narys buvo paskirtas bendru sutarimu: „Tai kas, kad už tai niekas nebalsavo ar garsiai neišreiškė pritarimo… Bet juk niekas tam ir neprieštaravo.“
Pats P. Kuizinas „Telšių ŽINIOMS“ penktadienį teigė, jog pirmiausia pasikonsultuos su teisininkais ir, jeigu šie sakys, jog jam reikia pasirašyti po Tarybos sprendimu, tai jis padarys kaip galima greičiau.
Bet Vietos savivaldos įstatyme nustatytas terminas – penkios darbo dienos – jau baigėsi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. manau parašė:

    skaitant komentatorių mintis susidaro toks įspūdis: keturiolika kvailių ir vienas meras protingas… O man atrodo, jog jeigu nesugebi sudaryti valdančiąją kooliciją ir atvedi visą tarybą į tokią situaciją, tai vienintelis kelias eiti ten iš kur atėjai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt