Painiava mažinant mero patarėjų skaičių

Parašė:  2019-05-21

Gegužės pradžioje neeiliniame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos. Tačiau praėjus savaitei abu mero patarėjai – Česlovas Ubartas ir Rugilė Kumžaitė – tebedirba. Esą, kad pareigybių sumažinimo procesas pajudėtų, trūksta parašo.
Antanas NEKRAŠIUS
Rašėme, jog valdančiąją koaliciją Telšių rajono savivaldybės taryboje suformavę keturiolika narių buvo užregistravę siūlymą sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos (šiuo metu yra dvi). Jį argumentavo tuo, kad gyventojų rajone sumažėjo, Tarybos narių skaičius taip pat sumažėjo, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skaičius sumažėjo, todėl logiška yra mažinti ir mero patarėjų skaičių.
Nuo projekto svarstymo tąsyk nusišalino ir iš posėdžių salės išėjo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Tarybos narė Jolanta Rupeikienė netruko posėdžio pirmininku pasiūlyti buvusį Telšių rajono savivaldybės merą, Darbo partijos atstovą Petrą Kuiziną. Trumpai aptarus klausimo esmę, paskelbtas balsavimas: Tarybos narių dauguma nusprendė sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos.
Tačiau praėjus daugiau nei savaitei nuo priimto Tarybos sprendimo abu mero patarėjai – Č. Ubartas ir R. Kumžaitė – rajono vadovui vis dar patarinėja.
„Jūsų minimas Tarybos sprendimas nėra įsigaliojęs, nes jo dar nepasirašė Tarybos posėdžiui tuo metu pirmininkavęs Tarybos narys (P. Kuizinas, – red.). Kadangi sprendimas nėra galiojantis, neturiu ir pagrindo pradėti vieno iš savo patarėjų atleidimo procedūras, – į klausimą, kodėl iki šiol nesumažino patarėjų skaičiaus iki vieno, atsakė meras K. Gusarovas. – LR vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad jeigu meras ir jo pavaduotojas posėdyje nedalyvauja, pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo vienas iš Tarybos narių. Aš svarstant klausimą nedalyvavau. Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimą, nusišalinęs asmuo sprendimo, nuo kurio svarstymo jis nusišalino, pasirašyti negali. Tai per penkias darbo dienas turėjo padaryti posėdžiui pirmininkavęs Tarybos narys. Tačiau tam skirtas terminas jau baigėsi.“
Kitas klausimas, ar paskiriant P. Kuiziną pirmininkauti Tarybos posėdžiui, nebuvo pažeistos procedūros? Mat J. Rupeikienė lyg tarp kitko pasiūlė buvusio mero kandidatūrą, šis sutiko, tačiau už tai niekas nebalsavo, nebuvo girdėti ir pritarimo.
K. Gusarovo nuomone, į šį klausimą turėtų atsakyti teisininkai. Tačiau, kol sprendimas nėra įsigaliojęs, nėra jokio pagrindo dėl to kur nors kreiptis.
Sprendimo projektą dėl mero patarėjų pareigybių skaičiaus nustatymo rengusio Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Almanto Lukavičiaus teigimu, Tarybos dauguma tarė savo žodį ir sprendimas buvo priimtas. „Šiaip po sprendimu P. Kuizinas turėjo pasirašyti. Jeigu to nepadarė – negerai. Bet tai yra tik formalumas. Buvo balsavimas – Tarybos nariai tarė savo žodį dėl patarėjų skaičiaus. O nustatyti jį (patarėjų skaičių, – red.) yra išimtinė Tarybos kompetencija.“
Į klausimą, ar buvo išlaikytos visos procedūros skiriant P. Kuiziną pirmininkauti Tarybos posėdžiui, A. Lukavičius atsakė, jog minimas Tarybos narys buvo paskirtas bendru sutarimu: „Tai kas, kad už tai niekas nebalsavo ar garsiai neišreiškė pritarimo… Bet juk niekas tam ir neprieštaravo.“
Pats P. Kuizinas „Telšių ŽINIOMS“ penktadienį teigė, jog pirmiausia pasikonsultuos su teisininkais ir, jeigu šie sakys, jog jam reikia pasirašyti po Tarybos sprendimu, tai jis padarys kaip galima greičiau.
Bet Vietos savivaldos įstatyme nustatytas terminas – penkios darbo dienos – jau baigėsi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Telšių gyventoja parašė:

  Cirkininkai tie tarybos nariai, toks norėjimas šiltų kėdžių nors mirk iš juoko. Gerai, kad žmones gali stebėti posėdžių transliaciją, matosi kas yra kas. Pagatavi tą merą sudraskyti.Gerbiamieji juk postai yra laikini ir reikia susitaikyti,niekas neišrenkamas visiems laikams vadovauti…

 2. pritariu parašė:

  Gyventojai pritariu, kad super yra gerai, jog galima stebėti transliacijas, kuriose akivaizdžiai matosi, kad K. Trečioko „pavaldiniai“(dauguma vadinamoji) taip aklai tiki savo vedliu ir taip juokingai atrodo, veikdami posėdžiuose nesąmonių nesąmones,neturėdami savo nuomonės.Sėkmės, Mere!

 3. pilietė parašė:

  Nustokit išsidirbinėti ir pradėkit rimtai dirbti.Toks noras kenkti merui.Jū kenkiat visiems žmonėms,kurie balsavo už merą.Kas per asoba ta Rupeikienė.Labiau tiktų būti svočia vestuvėse,o ne taryboje.

  1. pikta parašė:

   Pritariu Jūsų nuomonei. Gėda prieš visą Lietuvą darosi. Nei viename rajone nėra tokių pjautynių. Ko gero galime tikėtis iš naujojo mero, kai kiekvienam pasiūlymui ,,dauguma“ piestu stoja. Liūdna, kad ,,valdančiojoje daugumoje“ sėdi tokie avinėliai, klusniai pritariantys keliems niekšeliams.

 4. Linkiejimai parašė:

  Eskit eskit ir susieskit

 5. Siaip parašė:

  Kokiai partijai priklauso tas jusu meras? Cia ta pati, kurioje „vor v zakone“ AMB Lietuvos biudzeta slave? Jooooo, solidus patriarchas……..

 6. Anonimas parašė:

  Gusia,statyk,žiebrių su zadanija į vietą neturėsi ramybės…

 7. Liuksas parašė:

  Paleisti“vadinamą daugumą“,pernai pusė metų atlyginimus ėmė nedirbdami, cirkus krėtė,
  mokesčių mokėtojų išlaikytiniai.
  Sėkmės,Mere

 8. Vaidas to Liuksas parašė:

  „Paleisti vadinama dauguma, nes pernai cirkus krete, nieko nedirbdami atlyginimus eme“??? Nezinau koki su…da vartoji, bet tas smarkiai i galva musa. Taigi si taryba tik si pavasari prisieke, o anais metai tas pats Gusarovas ka veike? Ai gi nepameni, nes kazkas tau stipriai i galva kerta? O zinai kiek algos gauna tarybos narys? Po melejona kas savaite…..

 9. Vaidui atsakė parašė:

  Matosi kad šūdą ir vartoji o galvoje kiaurymė.

 10. Vaidas bevardziui parašė:

  Eik tu sau, zudantys argumentai. Tamsta kaip itariu genijus, minties galiunas. Dar solidziau nuskambeje butu jei tokia isminti ispyskintumet – kas ant kito sako, tas ant saves pasisako…Manau atitiktu tamstos IQ, oi kam as cia, vistiek nezinot kas tas IQ…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt