Paaiškėjus sutarties su UAB „Litesko“ detalėms, rajono politikai atsidūrė aklavietėje

Parašė:  2011-06-27

Daugiau nei dešimtmetį trunkančiai Telšių rajono savivaldybės ir UAB „Litesko“ santuokai iširti bus sunku. Nors sutartis tarp sutuoktinių baigiasi 2015 metais, tačiau, pradėjus judinti skyrybų dokumentus, paaiškėjo, jog Telšių rajono savivaldybei, susiviliojus kitais šildymo partneriais, tektų buvusiam gyvenimo draugui iš biudžeto pakloti apie 8 ar 9 mln. Lt.
Antradienį Telšių rajono savivaldybės tarybos Vietinio ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje pristatyta informacija apie esamą situaciją Telšių šilumos ūkyje. Anot Vietinio ūkio ir ekologijos komiteto pirmininko Adomo Domarko, komiteto narius domina, kaip UAB „Telšių šilumos tinklai“, baigiantis sutarčiai su UAB „Litesko“, sekasi perimti išnuomotą turtą, kokios problemos iškilo.
Tačiau atsakymai, kuriuos per posėdį teko išgirsti, politikams atėmė amą. Pasak UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktoriaus Danieliaus Rupšio, 2000 m. tarp UAB „Litesko“ ir Telšių rajono savivaldybės buvo pasirašyta sutartis, kurioje numatyta, jog, pasibaigus sutartiniam laikotarpiui, nuomininkas (šiuo atveju UAB „Litesko“) perduoda Savivaldybei turtą už simbolinį 1 Lt. Tačiau, D. Rupšio teigimu, pasikeitus valdžioms, 2002 m. atliktas sutarties pakeitimas – taip sugriautas minėtas sutarimas ir numatyta, jog Savivaldybė privalės nupirkti visas nuomotojo padarytas investicijas. Kitaip tariant, jei Telšių rajono savivaldybė nepratęs sutarties su UAB „Litesko“ – teks nusipirkti visas per 15 metų bendrovės atliktas investicijas.
Šiandien skaičiuojama, jog UAB „Litesko“ į Telšių šilumos ūkį investavo 21,285 mln. Lt. Iš šios sumos UAB „Telšių šilumos tinklai“ jau yra nupirkusi turto, kurio vertė siekia 4,194 mln. Lt. Anot D. Rupšio, iki 2015 m., kada baigsis sutartis su UAB „Litesko“, planuojama nupirkti turto dar už 2–3 mln. Lt. Tačiau nei šie pirkiniai, nei paskaičiuotas investicijų nusidėvėjimas Savivaldybės neišgelbės. UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktorius teigė, kad, jo skaičiavimais, pasibaigus sutarčiai su UAB „Litesko“, pastarajai privalės iš rajono biudžeto atseikėti (t. y. nusipirkti per sutartinį laikotarpį padarytas investicijas) apie 8 ar 9 mln. Lt. O tai yra suma, kurią vargu ar pavyktų ir taip kiauromis kišenėmis sėdinčiai Savivaldybei sukrapštyti.
2002 m. atliktus sutarties pakeitimus, kurie Telšių rajono savivaldybei tapo milijonine našta, gaubia paslapties skraistė. Anot Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus specialisto (energetiko) Adomo Bružo, 2002 m. sutarties pakeitimai buvo būtini, mat, pasikeitus teisės aktams, eliminuota galimybė perduoti turtą už 1 Lt. Tačiau šiuo klausimu visiškai kitos nuomonės yra UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktorius. D. Rupšio žodžiais, jokie teisės aktai nenumatė, jog reikia keisti sutartį, juolab pakeisti taip nenaudingai Savivaldybės atžvilgiu. Kaip ir motyvai, taip ir sutarties pakeitimo iniciatoriai šiandien lieka fantomais: nors Telšių rajono savivaldybės taryba 2002 m. patvirtino sutarties pakeitimus, tačiau niekas nežino, nei kada, nei su kuo šie buvo derinti. UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktoriaus teigimu, tiesa yra ta, kad derinta tuomet ji nebuvo net derybų su UAB „Litesko“ komisijoje, kurią sudaro du šilumos tiekėjo ir du Savivaldybės tarybos deleguoti atstovai.
Vietinio ūkio ir ekologijos komiteto nariai, išklausę tokios informacijos, liko šokiruoti. „Atrodo, kad atėjo „Litesko“ visiems laikams į Telšius…“ – garsiai atsiduso darbietis Zenonas Mockus. Neturėjo daug žodžių ir komisijos pirmininkas A. Domarkas: „Nežinau ko ir beklausti… Mano nuomone, Savivaldybės administracijos direktorius šiam klausimui išnagrinėti turėtų sudaryti komisiją, kurioje būtų juristai bei finansininkai.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt