Nesukalbamiems miško kirtėjams dėl gadinamų kelių kviečiama policija

Parašė:  2019-04-09

Pavasarį išbjurę kaimo keliai kaip reikiant gadina nuotaiką gyventojams, prasto susisiekimo išvarginti žmonės kviečia žurnalistus. Šį kartą pagalbos šauksmas gautas iš Telšių rajono Žarėnų seniūnijos. Paskambinęs pilietis piktinosi miškavežiais, kurie paliko gilias provėžas žvyrkelyje, vedančiame į Dievo Krėslo mišką.
Giedra AKAVICKIENĖ
Per purvynus turistai nepasiekė Dievo Krėslo miško
Gyventojas pasakojo bandęs lengvuoju automobiliu privažiuoti iki istorinės vietos – Dievo Krėslo miško, kur 1948–1949 m. gyveno ir karines operacijas rengė Žemaičių apygardos Šatrijos rinktinės Žarėnų kuopos partizanai.
Nors rasti istorinę vietą padeda rodyklės, tačiau privažiuoti prie paminklo mūšio metu žuvusiems partizanams atminti, taip pat partizanų įrengtos žeminės-slėptuvės, liaudyje vadinamos bunkeriu, iš tiesų sudėtinga.
Medieną gabenanti sunkiasvorė technika, pasak gyventojo, nepaisant polaidžio, išvažinėjo patižusį žvyrkelį, kad vietomis liko esą pusės metro gylio provėžos.
Nuvykę į vietą, radome sukrautas rietuves medienos, šalikelėje stovėjo ir sunkiasvoris miškavežis. Kaip išsiaiškinome, mišką toje vietoje pjauna VĮ Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio darbuotojai. Informaciją perdavėme už minėto kelio priežiūrą atsakingai Žarėnų seniūnijai.
Polaidžiu draudžiama važiuoti sunkiasvorei technikai
Žarėnų seniūno pareigas atliekanti Regina Šiaulienė, išgirdusi apie problemą Dievo Krėslo miške, nesulaikė emocijų: „O-jo-joj, o-jo-joj…“
Seniūnijos administracijos darbuotoja atvirai sakė, jog kiekvieną pavasarį dėl žvyrkelių gaunama aibė skundų, bet niekas nesikeičia.
Pavasarinio polaidžio metu draudžiamas sunkiasvorio krovininio transporto eismas, tačiau kai kam tai nė motais.
R. Šiaulienė prašo gyventojų, pastebėjus, jog kelius gadina miškavežiai ar kita sunkiasvorė technika, užsirašyti jų valstybinius numerius ir pranešti seniūnijai. Į pranešimus bus nedelsiant reaguojama.
Kaip pavyzdį R. Šiaulienė pateikė atvejį, nutikusį prieš keletą savaičių važiuojant nuo Žarėnų link Saušilės, Saušilės ir Ariškės kaimų sankryžoje. Pašnekovė sakė, kad nors stovėjo kelio ženklas, draudžiantis važiuoti transporto priemonėms, sunkesnėms negu 8 tonos, privatus asmuo draudimo nepaisė ir bandė išsivežti iškirstus medžius. Kadangi nepadėjo prašymai palaukti, kol pradžius žvyrkelis, atsakingai Žarėnų seniūnijos administracijos darbuotojai nieko kito nebeliko, kaip kviesti pagalbon policiją.
Išgirdusi apie Dievo Krėslo miške galimai nuniokotą žvyrkelį, R. Šiaulienė iš karto nuvyko į vietą. „Telšių ŽINIOMS“ ji teigė, kad informavo Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio atsakingą darbuotoją, kuris pažadėjo pradžiūvus keliui jį išlyginti buldozeriu.
Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio vadovas Romualdas Zebčiukas kalbėjo, kad pasitaiko gyventojų skundų dėl apgadintų žvyrkelių.
„Visada aiškinamės situaciją, problemas sprendžiame geranoriškai, nenorime pyktis su gyventojais, juk esame valstybės įmonė. Tačiau neretai paaiškėja, kad dėl nuniokoto kelio kaltas privatus asmuo, kirtęs mišką, o ne Urėdija“, – sakė R. Zebčiukas.
Padalinio vadovas patikino, jog pradžiūvus keliams, jie bus greideriuojami. Nuo š. m. sausio 1 d. prie Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio prijungus Rietavo urėdiją, padalinys tapo didžiausias šalyje. Po reorganizacijos Telšių regioniniam padaliniui priklauso net 1 100 kilometrų valstybinės reikšmės kelių, kuriais naudojasi ir prižiūri.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt