Neturinčios mokinio reikmėms pinigų mamos nesulaukia žadėtų išmokų

Parašė:  2009-09-25

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją užėjusi telšiškė piktinosi, kad nors Telšių rajono savivaldybės administracija iš Vyriausybės ir gavo papildomus 1,4 mln. Lt socialinėms išmokoms mokėti, tačiau numatytų lėšų išlaidoms už įsigytas mokinio reikmes gyventojai iki šiolei dar nesulaukė. „Tai gal reikėjo atidėti ir mokslo metų pradžią, jei pinigų mokinio reikmėms įsigyti neskyrė“, – teigė moteris. Apie susiklosčiusią padėtį kalbėjomės su Telšių rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Regina Radimoniene.
Rašėme, kad LR Vyriausybė rugpjūčio 19 dienos nutarimu „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų socialinei paramai paskirstymo Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų valdytojams ir savivaldybėms bei 2009 metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų perskirstymo tarp savivaldybių ir specialiųjų tikslinių dotacijų“ Telšių rajono savivaldybei skyrė 1,413 mln. Lt LR piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatyme ir LR socialinės paramos mokiniams įstatyme nustatytai piniginei socialinei paramai mokėti.
Rugpjūčio mėnesio Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai paskirstė gautas papildomas lėšas – 1,413 mln. Lt – rajono biudžeto programai „Socialinės paramos įgyvendinimas“ Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriui: 731,7 tūkst. Lt – socialinėms išmokoms ir kompensacijoms skaičiuoti ir mokėti, iš jų 631,7 tūkst. Lt – socialinėms išmokoms skaičiuoti ir mokėti, o 100 tūkst. Lt – kompensacijoms už karštą vandenį; 681,3 tūkst. Lt – socialinei paramai mokiniams, iš jų 531,3 tūkst. Lt – išlaidoms už įsigytus produktus dengti ir 150 tūkst. Lt – išlaidoms už įsigytus mokinio reikmenis dengti.
„Gauta suma (1,4 mln. Lt) buvo dalijama per pusę – t. y. 700 tūkst. Lt jau gavome, o kitus 700 tūkst. Lt planuoja mums pervesti spalio pradžioje, – „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo R. Radimonienė. – Kadangi lėšos visų pirma buvo reikalingos mokėti vieno mėnesio bedarbio pašalpoms, joms ir buvo panaudoti pinigai.“ Pasak Telšių rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos, taip pat didelė problema buvo ir dėl nemokamo maitinimo, už kurį nemokėta dar nuo kovo mėnesio: „Nemokamo maitinimo skola siekė 280 tūkst. Lt. Šią skolą dalinai padengėme, tačiau dar liko 45 tūkst. Lt įsiskolinimas už praėjusį maitinimo sezoną.“ R. Radimonienės teigimu, buvo nuspręsta pirmiausia iš gautų pinigų atsiskaityti už nemokamą maitinimą, nes kitu atveju daugelyje mokyklų šiais mokslo metais vaikai būtų nebemaitinami, ir su pašalpomis, kurios gal yra tapusios vieninteliu žmogaus pragyvenimo šaltiniu. „O už mokinio reikmes pinigai bus išmokėti spalio mėnesį, kada gausime iš ministerijos likusius 700 tūkst. Lt“, – tvirtino vedėja.
Kalbėdama apie likusių šių metų mėnesių socialinių išmokų perspektyvas, pašnekovė neslėpė, kad, jei nebus papildytas šių metų rajono biudžetas 2,7 mln. Lt, rajonas turės labai didelių problemų: „Pagal dabartinius skaičiavimus, mes turėtume užtekti pinigų rugsėjo mėnesio pašalpoms išmokėti, o toliau lėšų nebelieka visiškai. Jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija neperskirstys lėšų tarp savo vidaus šaltinių (tai šiuo atveju buvo padaryta ir gavome papildomai 1,4 mln. Lt), tai pinigų spalio ir lapkričio socialinėms išmokoms nebus.“ R. Radimonienė informavo, kad jau yra paruošti dokumentai kreipimuisi į atitinkamas ministerijas, Lietuvos savivaldybių asociaciją, kad į Telšių rajono biudžetą būtų pervesta 2,7 mln. Lt socialinėms išmokoms: pašalpoms, kompensacijoms už šildymą bei nemokamam maitinimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt