Neprižiūrimi medžiai kelia pavojų gyventojams

Parašė:  2019-11-12

„Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė gyventojos, susirūpinusios prie kelio iš Telšių į Lieplaukę augančių medžių būkle, telefono skambučio. Gadūnavo seniūnijos Siraičių kaimo teritorijoje pūpsantys seni uosiai, anot jos, kelia pavojų gyventojams. Moteris prašė pasidomėti, kodėl niekas nesirūpina jų priežiūra.

Monika GIRDVAINĖ
Kelia pavojų gyventojams
Į redakciją telšiškė kreipėsi spalio pabaigoje, kai esant vėjuotiems orams vienas iš didžiulių uosių užvirto ant važiuojamosios kelio dalies. Laimei, dėl šio įvykio žmonės nenukentėjo: sulaužyti tik kelio atitvarai, trumpam sutrikdytas transporto priemonių eismas.
Anot moters, toks įvykis asmenims, atsakingiems už medžių priežiūrą, turėtų būti puikus įrodymas, jog minėtų uosių priežiūrai skiriama nepakankamai dėmesio: juk sveiki ir nepažeisti medžiai taip paprastai nenugriūva.
„Tie seni, sausi medžiai kaip baisuokliai. Kol jie stovi negenėti ir neprižiūrimi – žingsnis iki nelaimės. Jau ne kartą dėl šios problemos kreipiausi į savivaldos atstovus, įmonę, atsakingą už medžių priežiūrą, tačiau niekas jokių veiksmų nesiima“, – piktinosi gyventoja.
Moteris, dažnai važiuojanti keliu Telšiai–Lieplaukė–Plungė į vieną iš sodų bendrijų, pasakojo, kad kartą ant jos automobilio užkritusios senų medžių šakos ją ne juokais išgąsdino. O ką jau bekalbėti, kokiomis sąlygomis gyvena šalia medžių namus turintys žmonės. Pašnekovei nesuprantama, kodėl tiek vairuotojams, tiek gyventojams pavojų keliantys seni uosiai nėra genėjami, nupjaunami, nors dauguma jų jau seniai nudžiūvę.
Kreipėsi į kelių savininką
Gadūnavo seniūnijos vadovas Justas Dapkus, kartu su „Telšių ŽINIŲ“ darbuotojais atvažiavęs apžiūrėti ilgaamžių medžių, neabejojo, kad lapuočių priežiūrai būtina skirti daugiau dėmesio.
„Medžiai auga pavojingose vairuotojams vietose, ant posūkių. Daugumos jų būklė iš pažiūros tikrai prasta. Imsimės priemonių ir padarysime viską, kas priklauso nuo mūsų“, – žadėjo seniūnas.
Pasidomėjęs gyventojams kylančia problema seniūnijos vadovas informavo, kad rūpintis medžių priežiūra – ne seniūnijos funkcija. Mat kelias Telšiai–Lieplaukė–Plungė priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos. Kadangi medžiai auga kelio apsaugos zonoje, už jų priežiūrą yra atsakinga šį valstybinį kelią prižiūrinti akcinė bendrovė „Kelių priežiūra“.
J. Dapkus pranešė, kad Telšių rajono savivaldybės administracija Automobilių kelių direkcijai parašė raštą su prašymu atkreipti dėmesį į minėtų medžių priežiūrą.
Problemą žada spręsti
„Kelių priežiūros“ Telšių kelių tarnybos atstovai, paklausti apie tų medžių priežiūrą, informavo, kad prie kelio Telšiai–Lieplaukė–Plungė esanti šimtamečių uosių alėja, kurios bendras ilgis – 600 metrų, yra kultūros paveldo bei saugomose teritorijose. Tad ir rūpinantis šių medžių priežiūra, anot jų, viską reikia suderinti su atsakingais asmenimis.
„Problema mūsų bendrovei žinoma. Po pokalbio su Telšių rajono savivaldybės ekologu priimtas sprendimas dar kartą įvertinti alėją, medžių šalinimą suderinti su paveldo bei saugomų teritorijų specialistais. Gavus jų leidimą, planuojama darbų pradžia – sausio–vasario mėnesiais“, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo „Kelių priežiūros“ komunikacijos projektų vadovė Giedrė Čekavičienė.
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Ričkuvienė pastebėjo, kad svarstant klausimus dėl medžių pjovimo ar genėjimo didelių problemų kilti neturėtų.
„Pagal vertingąsias savybes Siraičių dvaro sodybos teritorijoje esanti uosių alėja yra išlikusi tik fragmentiškai. Jeigu medžiai kelia pavojų žmonių saugumui, tai Telšių rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija, kuriai priklauso ir mūsų darbuotojas, bet kuriuo atveju atvykusi įvertina visus faktorius. Reikia žiūrėti medžio fizinę sveikatos būklę, įvertinti, ar jis pažeistas, ar išpuvęs, o kartu įvertinti, ar saugu laikyti tokį medį. Jei medžiai pavojingi žmogaus saugumui ar gyvybei, tai niekas neužsispiria ir nesako, kad nieko negalima jiems daryti“, – kalbėjo A. Ričkuvienė.
Pašnekovė pridūrė, kad prieš keletą metų, kai buvo tvarkomas minėtas kelias, dalis pavojų kėlusių medžių buvo pašalinta.
Komisija įvertins būklę
Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas pripažino, kad prastos būklės uosių alėjos priežiūros klausimai keliami jau ne vienerius metus, tačiau už jų priežiūrą atsakinga įmonė jais rūpintis neskuba.
„Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija jau ne kartą yra svarsčiusi tų medžių priežiūros klausimus. Neaišku, kodėl medžiai per pastaruosius metus taip staigiai ėmė degeneruoti. Jų būklė prasta: ant medžių lapų būna labai mažai, jų šakos trapios. Mes ne kartą skatinome rūpintis medžių priežiūra dar tuometinę įmonę „Telšių regiono keliai“. Abejonių nekyla, kad jie pavojingi, ir artimiausiu metu bus imamasi veiksmų. Mūsų interesas, kad pavojingi, smarkiai pažeisti medžiai būtų pašalinti kuo greičiau, bet vadovauti, kada būtent tai turi būti padaryta, negalime“, – sakė R. Račkauskas.
Pašnekovas informavo, jog iš „Kelių priežiūros“ jau yra gautas prašymas dėl galimybės pjauti minėtus medžius. Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijai vadovaujantis R. Račkauskas teigė, kad su jos nariais artimiausiu metu žada važiuoti dar kartą įvertinti medžių būklės. Komisija galutinai nuspręs, kokia ateitis laukia uosių alėjos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Gadūnaviškis parašė:

    Geriau kaminais pasirūpink “seniūne“…

  2. telšiškis parašė:

    Neduok dieve jei įvyks nelaimė dėl šių paminėtų organizacijų ir funkcionierių neveiksnumo tai žinosime ką pasodinti,ir TAI būtinai turės įvykti teisingumo vardan.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt