Medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovyklos uždarymas

Parašė:  2020-08-04

Liepos 27 dieną Žemaičių muziejuje „Alka“ vyko 36-ojoje tarptautinėje medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovykloje sukurtų darbų pristatymas bei stovyklos uždarymas.
Aurelija SERVIENĖ
Stovyklos uždarymas
Muzikos kūriniu renginį atidarė bardas Romualdas Miškinis.
Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorės pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė kalbėjo apie pasibaigusią medalininkų stovyklą: „Stovyklos veiklos – gana įvairios ir ryškios. Tai susiję su kartų kaita ir kitais iššūkiais. Nežiūrint nekvestionuojamos stovykloje sukurtų meno kūrinių kokybės, aiškių meninių kriterijų laikymosi, tradicijų tęstinumo, reikia inovacijų, veiklų įvairovės, daugybe skirtingų takų eiti į tą patį vieną tikslą.“
Šiemet stovyklos dalyvius filmavo „LRT kultūros“ kanalas. Taip pat stovyklos metu atidarytos dvi parodos: Gvido Latako medalių paroda Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir 36-ojoje stovykloje sukurtų medalių ir mažosios skulptūros paroda Žemaičių muziejuje „Alka“. Surengta konferencija, skirta būtent Lietuvos ir Lenkijos medalininkytės 500 metų sukakčiai, kurioje pranešimus skaitė Lina Kalinauskaitė, Marius Norkus ir prof. dr. Giedrė Mickūnaitė.
Gaila, kad turėję konkrečių ir stiprių planų negalėjo atvykti medalininkai iš Lenkijos, bet jų darbai pasiekė Lietuvą ir buvo eksponuojami parodoje.
Sveikinimai
Visi stovyklos dalyviai renginio metu buvo apdovanoti padėkos raštais: Petras Repšys (Vilnius), Antanas Olbutas (Vilnius), prof. Petras Gintalas (Telšiai), Danius Drulys (Klaipėda), Skaistė Žilienė (Vilnius), prof. Leonas Žuklys (Vilnius), Gediminas Žuklys (Vilnius), Petras Baronas (Šventoji), prof. Romualdas Inčirauskas (Telšiai), Lina Kalinauskaitė (Vilnius), Juozas Kalinauskas (Vilnius), Gvidas Latakas (Kaunas), Donatas Repeika (Vilnius), doc. Beata Zdramytė (Plungė), Algirdas Bosas (Klaipėda), Mantas Petreikis (Telšiai), Ugnė Burvytė (Vilnius), prof. Janas Szcypka (Gdanskas, Lenkija), dr. Sebastianas Mykolajczakas (Torunė, Lenkija).
Kūrėjus sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas doc. Ramūnas Banys, stovyklos kuratorius M. Norkus, stovyklos rėmėjai Elena ir Juozas Butkevičiai.
Prof. Algirdas Žebrauskas savo premiją šiemet skyrė skulptoriui dr. S. Mykolajczakui iš Torunės dailės akademijos Lenkijoje.
Stovykloje gimusios eilės
I. Vaitiekienė su medalininkais pasidalijo nuotaikingu savo kūrybos eilėraščiu:
Susirinks ir kalbėsis, kalbėsis…
Kad metalas toks kietas nūnai.
Kad idėjų apstu. Kad pavėsy
Miega mūza ir josios sparnai.
Olbutas pasivaikščios pakrante.
Petras Gintalas čiut pabambės,
O naujokai – pradžioj nusigandę, –
Kad labai laukiami, pastebės.
Karaliene įplauks mūs Žilienė.
Galgi teiksis maestro Repšys?
Paskutinė kai vyks vakarienė,
Prisijungs ir rėmėjų krepšys.
Kad medaliui – 500 metų,
Ir kodėl šitiek juoko dievams?
Imsim spausdint skulptūrą trimatę?
Konferencija tai ir nulems.
Vėl Žebrauskas lieps kurt Žemaitijai,
Nesvarbu, iš kokių jūs kraštų.
Tad ir Bosas, Drulys ir Baronas
Šlovins Telšius nuo jūros krantų.
Inčirauskas, Anykščius užmiršęs,
Jau idėją kitiems metams ras.
Gvidas Latakas neis tik paviršium,
O panardys po meno gelmes.
Liesis vaškas, lyg kraujas bėgs bronza,
Nuo metalo trupės kevalai.
Telšiuose pasigaut įkvėpimą
Niekad nei per anksti, nei vėlai.
Susirinks. Ir kalbėsis, kalbėsis.
Išvažiuos, o Telšiuos liks ilgai
Daug medalių, daug mūzų pavėsy.
Na, ir Žuklio svajingi garsai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt