Ligoninė pirminės sveikatos priežiūros centrams iškėlė ultimatumą: deramai atsiskaityti už suteiktas paslaugas arba patiems gydyti savo pacientus

Parašė:  2010-05-18

Praėjusį trečiadienį Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje Komiteto nariai susitiko su Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovais. Pagrindinis šio susitikimo tikslas – pasikalbėti dėl pirminės sveikatos priežiūros centrų (PSPC) paslaugų teikimo Telšių apskrities ligoninėje ne darbo metu ir poilsio dienomis apmokėjimo. Kol gydytojai pešasi dėl pinigų, kyla pavojus, jog tokio konflikto įkaitais taps eiliniai pacientai.
Pagrindinė problema kilo tuomet, kada, gerokai (apie 37 proc. – 1 Lt prilyginami 63 centai) sumažinus apskrities ligoninės finansavimą, ši įstaiga, apsiimdama laisvadieniais ir po darbo valandų teikti PSPC paslaugas, t. y. suteikti pirminę pagalbą pacientams Telšių apskrities ligoninės Priėmimo skyriuje, pajuto vis labiau lengvėjančią savo „piniginę“.
Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas ėmėsi iniciatyvos sukviesti visus rajono PSPC bei apskrities ligoninės vadovus prie derybų stalo – kaip išspręsti atsiskaitymo už ligoninėje teikiamas PSPC paslaugas problemą. Šiandien po darbo valandų arba poilsio dienomis prie PSPC prisirašiusiems ir sunegalavusiems gyventojams pirminė sveikatos priežiūra teikiama Telšių apskrities ligoninėje. Deja, anot ligoninės direktorės Almos Vitkienės, kada vienai įstaigai ant pečių krenta aptarnauti beveik visus rajono gyventojus, o ligoninės gydytojai pradeda vis labiau reikšti nenorą dėl didelio darbo krūvio, eiti budėti – nebelieka nieko kito, kaip atsisakyti po darbo valandų ir poilsio dienomis teikti PSPC paslaugas ligoninėje.
 „Lengviausia yra baigus darbus išsijungti mobiliuosius telefonus ir ilsėtis, – mestelėjo akmenį PSPC vadovams A. Vitkienė. – Prašau ateikite ir Jūs pabudėti po darbo arba savaitgaliais pas mus – tai juk ir Jūsų pacientai.“
Ne paslaptis, kad po darbo valandų ir poilsio dienomis ne maža pacientų dalis yra labiau reikalaujanti dainų ir šokių, o kartais ir muštynių, bet ne medicininės pagalbos. Į Priėmimo skyrių patekę girti pacientai ne tik kad apsunkina darbą, bet po jų apsilankymo ligoninės personalui dažnai tenka ir valytojais padirbėti. A. Vitkienė tvirtino, kad tokios darbo sąlygos ir juokingas atsiskaitymas už ligoninės teikiamas pirminės sveikatos priežiūros paslaugas ne darbo metu bei savaitgaliais verčia arba prašyti daugiau pinigų iš pirminės sveikatos priežiūros centrų, arba tokių paslaugų iš viso nebeteikti.
Trečiadienį Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje, siekiant išspręsti susidariusias problemas, PSPC vadovams buvo pasiūlytos keturios alternatyvos: pirmoji – už ligoninėje ne darbo valandomis ar poilsio dienomis atliktus ligonio tyrimus ir apžiūrą PSPC sumoka 90 Lt; antroji – ligoninei mokamas metinis įkainis per metus nuo kiekvieno PSPC prirašyto gyventojo; kitos dvi alternatyvos: arba PSPC pradeda budėti savo centruose ne darbo valandomis ir poilsio dienomis (taip ir yra daroma Varnių PSPC), arba į budėjimus apskrities ligoninės Priėmimo skyriuje įsijungti ir PSPC gydytojams.
Pasak Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkės Irenos Skernevičiūtės, apsispręsti, kokią alternatyvą pasirinkti PSPC vadovams, duota savaitė laiko: „Šį procesą pavesta koordinuoti Telšių rajono savivaldybės gydytojui Juozui Vengaliui. Galiu patikinti, kad pacientai nenukentės, o, kol bus sprendžiamas šis klausimas, pirminė pagalba po darbo valandų bei poilsio dienomis ligoninėje jiems ir toliau bus teikiama.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt