Laidotuvių dieną – kaltinimai dėl delsimo atiduoti žuvusio brolio kūną

Parašė:  2010-08-02

Liepos 23 dieną žaibas nutrenkė buvusį zakristijoną Adolfą Šalkauską. Žuvusysis palaidotas praėjus penkioms paroms nuo tragiškos mirties – praėjusį trečiadienį.
Mirusiojo sesuo Janina Radavičienė teigia, kad brolį uždelsta palydėti į Amžinybę dėl laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės kaltės.

Žaibo nutrenkto A. Šalkausko kūną iš įvykio vietos išvežė laidojimo paslaugas teikianti UAB „Tela“. Ši bendrovė su Telšių rajono savivaldybe yra pasirašiusi sutartį dėl smurtine ar netikėta mirtimi mirusių asmenų vežimo.
Mano, kad neskambino
Žuvusio A. Šalkausko kūnas buvo pašarvotas pirmadienį Ryškėnuose.
Laidotuvių dieną, t. y. trečiadienį, mirusiojo sesuo J. Radavičienė „Telšių ŽINOMS“ teigė, kad kaltina UAB „Tela“ direktorių Romaną Klingerį – esą jis neperdavė žuvusiojo kūno medicinos ekspertizei penktadienį, nors ir turėjo tam galimybę. Pasak moters, dėl laikymo šaldytuve jos brolio kūnas pakeitė išvaizdą.
J. Radavičienės teigimu, UAB „Tela“ direktorius jai paaiškinęs, kad penktadienį skambino teismo medicinos ekspertui R. Raukčiui ir sužinojo, kad jis išėjo atostogų.
Tačiau žuvusiojo sesuo ir laidotuvėse dalyvavusi Danutė Dagienė mano, kad  R. Klingeris ekspertui netgi neskambino.
D. Dagienė teigia, kad  buvusio zakristijono žūties dieną kalbėjosi su savo kaimyne, eksperto R. Raukčio žmona, ir ši pasakiusi, kad penktadienį R. Klingeris jos vyrui neskambino, o atostogauti jis pradeda tik nuo pirmadienio.
Žuvusiojo sesuo parodo raštelį, kuriame apie R. Klingerį blogai atsiliepia ir pilietis Stanislovas Račkauskas.
Baigėsi darbo laikas
UAB „Tela“ direktorius tikina, kad viską padarė tinkamai. Jis nurodė, kad  policijos pareigūnai apie žaibo nutrenktą žmogų pranešė 13.30 val. Už dešimties minučių – 13.40 val. R. Klingeris sako atvykęs į įvykio vietą su savo darbuotoju Egidijumi Adomaičiu, kuris taip pat dirba kaip R. Raukčio sanitaras, o išvykęs apie 14.07 val.
R. Klingeris teigia, kad teismo medicinos ekspertui skambino būdamas įvykio vietoje. Jis liepęs A. Šalkausko kūno ekspertizei nebevežti, tai R. Klingeris ir padaręs.
UAB „Tela“ direktorius teigia, kad 14 val. baigiasi teismo medicinos eksperto darbo laikas (2009 m. liepos 27 d. R. Rauktys raštu pranešė Telšių r. savivaldybės merui, kad nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. mirusieji bus priimami tik darbo metu, t. y. pirmadieniais–penktadieniais nuo 8 iki 14 val.).
A. Šalkausko kūną UAB „Tela“ darbuotojas ekspertizei į Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie LR Teisingumo ministerijos Klaipėdos skyrių išvežė pirmadienį ryte.
Priklauso nuo ekspertizės
Pasak R. Klingerio, ne jis sprendžia, kiek dienų laikyti mirusiojo kūną šaldytuve – tai priklauso nuo to, kada gali būti atlikta ekspertizė. UAB „Tela“ direktoriaus teigimu, kai žmogus miršta savaitgalį, kūną visada tenka laikyti iki pirmadienio. Esą pasitaiko tik retos išimtys, kai artimieji išprašo eksperto, kad šis ekspertizę atliktų savaitgalį.
„Telšių ŽINIOMS“ nepavyko susisiekti su iki rugsėjo 1-osios atostogaujančiu R. Raukčiu – teismo medicinos ekspertas nekėlė telefono ragelio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt