Laikrodžio formą diktuoja gamta, visa kita paklūsta meistrui

Parašė:  2020-02-14

Tryliktus veiklos metus Telšiuose skaičiuojanti viešoji įstaiga „Soneima“ savo klientus džiugina aukštos kokybės rankų darbo gaminiais: atvirukais, kvietimais, dėžutėmis, mediniais suvenyrais ir kt. Vienas išskirtinių jos gaminių – tai mediniai vienetiniai sieniniai laikrodžiai su Telšių miesto simbolika.
Aurelija SERVIENĖ
Idėja gimė miške
VšĮ „Soneima“ direktorius Artūras Zakarauskas pasakojo, kad šių laikrodžių gamybą jie pradėjo prieš septynerius metus. O idėja juos gaminti gimė miške.
Šios minties autorius A. Zakarauskas dalijasi prisiminimais: „Kažkada, kai dar dirbau miškuose, vis pavykdavo rasti įdomesnių medžių su įvairiais skauduliais – gumbais. Ir vis kirbėjo mintis, kur būtų galima juos panaudoti. Taip ir gimė idėja, kad iš jų būtų galima gaminti išskirtinius laikrodžius.“
Pirmiausia, direktoriaus teigimu, parsivežus medieną iš miško ir supjausčius ją riekelėmis laukia ilgas darbas – džiovinimas, kuris gali užtrukti ir iki metų. O jau tada galima imti medį darbui, tiksliau, kūrybai.
Laikrodžius Telšių miesto simbolika papuošia ilgametis VšĮ „Soneima“ darbuotojas drožėjas Romualdas Gedvilas. Jei reikia išdeginti lazeriu – gelbsti kiti darbuotojai.
Kai laikrodžiai jau meistrų papuošti, laukia kitas darbas – jų padengimas lako sluoksniu. O tada belieka įstatyti rodykles ir visą mechanizmą, rodantį laiką.
Vienetiniai gaminiai
Direktorius ne tik prižiūri darbus ir bendrauja su klientais – jo pagrindinis darbas yra suruošti visą medieną. Laikrodžiams gaminti dažniausiai naudojamas beržas arba pušis.
„Dažniausiai laikrodžiuose atsispindi Telšių miesto simbolika. Populiariausios meškos, miesto laikrodis, muziejaus pastatas, šalia jo esanti patranka ir kiti vaizdai. Jei užsakymas individualus, čia jau savo norus diktuoja klientai. Jie pageidauja išraižyti kokių nors ženklų, jubiliejinių metų, pavadinimų ir pan.“, – kalbėjo direktorius.
Šių gaminių kaina svyruoja nuo 30 iki 100 Eur, vidurkis – apie 50 Eur. Viskas priklauso nuo dydžio ir nuo pageidaujamo paveikslėlio.
Laikrodžiai yra vienetiniai rankų darbo gaminiai. Kito tokio, pasak A. Zakarausko, tikrai niekur nerasite: „Mes ir patys tokio pat antro laikrodžio nepagamintumėme, kad ir kaip stengtumėmės, vis tiek kažkokia jo detalė skirsis. Laikrodžio formą padiktuoja pati gamta.“
Laikrodžių VšĮ „Soneima“ galima įsigyti čia pat iš ekspozicijos, bet jei klientas pageidauja ko nors individualaus, reikia užsisakyti iš anksto. Tokio laikrodžio pagaminimas gali užtrukti iki poros savaičių.
Žmonės šiuos medinius gaminius dažniausiai perka dovanoms, kokioms nors įsimintinoms progoms. Dovanoja įstaigoms ar asmeniniams jubiliejams atminti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt