Kuriant filmą „Meilė, džiazas ir velnias“

Parašė:  2010-01-08

„Meilė, džiazas ir velnias“ – taip vadinasi Telšių „Ateities“ vidurinės mokyklos teatro studijos kuriamas filmas pagal J. Grušo dramą. Nors šis J. Grušo kūrinys buvo parašytas XX a. pabaigoje, tačiau iki šiol neprarado aktualumo, nes šių laikų jaunimui itin svarbios šio kūrinio tema bei vertybės – draugystė, meilė, painūs tarpusavio santykiai, savižudybės.
„Ateities“ vid. mokyklos mokytoja A. Damanskytė jau seniai domėjosi šiuo kūriniu – prieš 20 metų jai teko jį pritaikyti vaidinimui Telšių Žemaitės dramos teatre. Anuomet šis spektaklis nebuvo įvertintas, todėl mokytoja atgaivino savo didžiulį norą šiais metais ir su grupe entuziastingų mokinių nusprendė dalyvauti trumpametražių filmų konkurse, inscenizuoti pasirinktą lietuvių autoriaus kūrinį ir jį nufilmuoti. Ši idėja ypač patiko moksleiviams. Visus stebino jų noras kuo geriau, kokybiškiau ir įdomiau sukurti šį filmą.
Šio darbo vadovė A. Damanskytė sakė: „Meilė, džiazas ir velnias“ – labai kinematografiškas kūrinys, todėl norėjome jį filmuoti skirtingose erdvėse.“ Filmą sudaro 6 scenos: 4 iš jų jau nufilmuotos, dar 2 bus filmuojamos. Filmuota „Ateities“ vidurinėje mokykloje, „Kvortos“ bare, Telšių apskrities ligoninės Ginekologijos-akušerijos skyriuje, dar planuojama filmuoti Telšių vaikų namuose, kraštotyros muziejuje. Filmas bus pristatomas ypatingą dieną – Meilės dieną (vasario 14-ąją) – Telšių „Ateities“ vidurinėje mokykloje.
Kuriant šį filmą buvo įdėta daug pastangų, o svarbiausia – noro ir jėgų, nes tekdavo dirbti net atostogų metu. Deja, rengtas konkursas neįvyko, nes jame noro dalyvauti nepareiškė daugiau nė vienas dalyvis, tačiau „Ateities“ mokyklos teatro studija džiaugiasi tuo, ką sukūrė per šį trumpą laiką, ir žada tęsinį, nuoširdžiai dėkoja už pagalbą rengiant šį projektą „Ateities“ vid. mokyklos mokytojams D. Norvaišui, L. Dijokienei bei visiems, kas geranoriškai sutiko padėti kurti šį filmą. Tikimės, jog „Meilė, džiazas ir velnias“ sudomins Telšių jaunimą ir primins apie tai, ką kartais pamirštame – apie tikrą draugystę ir supratimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt