Kredito unijos lėšas iššvaistę vadovas ir kasininkė išgirdo nuosprendį

Parašė:  2020-06-19

Birželio 16-ąją Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje šiuo metu jau bankrutavusios, 2012 metais Telšiuose įsteigtos kredito unijos „Žemaitijos iždas“ vadovas 45 metų Gintaras Sabeckis buvo kaltinamas turto pasisavinimu, sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, o 48-erių kasininkė-vadybininkė Nomeda Jacenkienė – padėjimu apgaulingai tvarkyti apskaitą.
Teismo posėdžiai nagrinėjant šią bylą vyko nuo 2018-ųjų rudens.
Bylos duomenimis, nusikaltimai padaryti 2016–2017 metais. Telšių miesto gyventojas G. Sabeckis, tuomet buvęs kredito unijos „Žemaitijos iždas“, registruotos Telšiuose, faktiniu administracijos vadovu, dėl savo einamų pareigų valdydamas jam patikėtas pinigines lėšas ir vykdydamas ūkinę-finansinę veiklą, siekdamas turtinės naudos, pasisavino kredito unijos turtą – pinigines lėšas, daiktus, statybines medžiagas. Nustatyta, kad iš viso pasisavinta turto už 89 945,74 euro. Kaip paaiškėjo, nuo 2016 m. kovo iki 2017 m. sausio įsigytas kredito unijos administraciniam pastatui remontuoti skirtas medžiagas, daiktus, 4 tūkstančių eurų vertės, G. Sabeckis panaudojo sūnaus gyvenamojo namo statybai.
2016 m. rugsėjį ir 2017 m. sausį kredito unijos vadovas išrašytuose kasos išlaidų orderiuose įrašė tikrovės neatitinkančius duomenis apie 14 tūkstančių eurų grynaisiais išmokėjimą dviem piliečiams. Realiai tų pinigų minėti asmenys negavo, juos pasisavino pats G. Sabeckis. Suklastoti kasos išlaidų orderiai buvo pateikti kredito unijos „Žemaitijos iždas“ buhalterinę apskaitą tvarkiusiai vienai bendrovei.
Taip pat išsiaiškinta, kad nuo 2016 m. lapkričio 2 d. iki 2017 m. sausio 24 d. „Žemaitijos iždo“ patalpose, esančiose Telšiuose, G. Sabeckis iš kredito unijos seifo be apskaitos dokumento pasiėmė 71 792,36 euro grynųjų pinigų.
2017 m. sausį G. Sabeckis, veikdamas kartu su kredito unijos kasininke-vadybininke N. Jacenkiene, gyvenančia Plungės mieste, nurodė jai išrašyti grynųjų pinigų paėmimo kvitus, juose įrašant tikrovės neatitinkančius duomenis apie tai, jog vienam indėlininkui išmokėti 17 tūkstančių eurų ir vienai indėlininkei – daugiau kaip 3 tūkstančiai eurų už tai, kad jie neva nutraukė terminuotųjų indėlių sutartis. Tačiau iš tikrųjų minėti asmenys nei pinigus gavo, nei sutartis nutraukė. Daugiau kaip 20 tūkstančių eurų pasisavino G. Sabeckis. Suklastoti grynųjų pinigų paėmimo kvitai buvo pateikti kredito unijos buhalterinę apskaitą tvarkiusiai bendrovei.
N. Jacenkienė savo kaltę pripažino visiškai, G. Sabeckis kaltu prisipažino iš dalies. Vyras taip pat prisipažino, jog aplaidžiai buvo tvarkoma ir jo bendrovės buhalterinė apskaita.
Teismas konstatavo, jog G. Sabeckio ir N. Jacenkienės padarytos nusikalstamos veikos yra įrodytos pačių kaltinamųjų, liudytojų parodymais, kita byloje esančia surinkta medžiaga.
Už padarytas nusikalstamas veikas teismas G. Sabeckiui skyrė trejų metų trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams, įpareigojant per visą laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti pagal darbo sutartį ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat teismo sprendimu jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – turtinės žalos atlyginimas, įpareigojant per laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį atlyginti nusikaltimais kredito unijai padarytą turtinę žalą – 84 241,28 euro.
N. Jacenkienė nuo baudžiamosios atsakomybės atleista pagal laidavimą. Teismo sprendimu jai paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 15 MGL (564,90 Eur) dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Šioje byloje buvo pareikštas civilinis ieškinys dėl 149 tūkst. eurų atlyginimo.
Civilinės ieškovės bankrutavusios kredito unijos civilinis ieškinys tenkintas iš dalies, priteisiant jai iš G. Sabeckio 84 241,28 euro turtinę žalą.
Vyras ir moteris anksčiau nebuvo teisti.
Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.
Šiaulių apygardos teismo ir „Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Anonimas parašė:

  Ale gyvenk ir žvenk. Kuo daugiau pavagi, tuo mažesnė bausmė.

 2. Vilma parašė:

  Ale raudonais buroėkėlių spalvos paryškynimais nusidažęs pirmasis puslapis parodo, jog Meškaukienė eilinį kartą galimai jaučia orgazmą rašydama apie Jį.
  O raudonų lūpdažių ir kroksų karaielenė laukia eilės…

 3. Birutė parašė:

  Sabeckai, esi šaunuolis, Telšių bukaukas tiek niera žinomas už savo skalbyklas visoje Lietuvoje, kiek tu Telšiuose. Bukas ir ilgas – Meškauskienė

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt