Konteinerių aikštelės – ne vieta atliekoms kaupti

Parašė:  2020-01-24

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipęsis Nevarėnų seniūnijos gyventojas piktinosi, kad jau tris mėnesius neišvežamos atliekos, paliktos prie bendrojo naudojimo konteinerių šios seniūnijos Morkiškių ir Petraičių kaimuose.
Vyras dėl šios netvarkos kaltina atliekų vežėją.
Monika GIRDVAINĖ
Nevarėniškio pasakojimu, gyventojai stambiagabarites buitines atliekas prie konteinerių suvežė spalio mėnesį, kai esą atliekų vežėjas UAB „Telšių keliai“ pranešė, jog bus vežamos tokios atliekos. Pasak gyventojo, paskelbtame grafike buvo rašoma, kad stambiagabaritės buitinės atliekos Nevarėnų seniūnijoje bus surinktos spalio 14-ąją, tačiau to neįvyko ir visos jos tebėra iki pat dabar. Vyrą piktina tokia netvarka, stebimasi atliekų vežėjo abejingumu.
Paprašytas pakomentuoti situaciją „Telšių kelių“ administracijos atstovas teigė: „Informuojame, kad Nevarėnų seniūnijos Morkiškių ir Petraičių kaimuose nėra antrinių žaliavų konteinerių aikštelės, tik plėtros konteineriai. Jie skirti nutolusioms gyvenvietėms naudotis. Kaip ir buvo skelbta, stambiagabaritės atliekos buvo išvežtos 2019 m. spalio 14 d., tačiau, kaip žinome, dažniausiai kylanti problema prie plėtros konteinerių yra nelegalių sąvartynų susidarymas. Gyventojai, naudodamiesi proga, kad konteineriai yra mažiau stebimose vietose, tokias atliekas kaip padangas, baldus, automobilių detales ir pan. tiesiog palieka prie konteinerių.
Dėl šios labai dažnai kylančios problemos kreipėmės į Telšių rajono savivaldybę su prašymu organizuoti susirinkimą ir spręsti problemą. Po to, kai aikštelės išvalomos, per kelias dienas vėl susidaro sąvartynas.“
Į klausimus, ar šitaip sukrautos atliekos neteršia aplinkos ir kada jos bus išvežtos, pašnekovas neatsakė.
Gyventojams atliekų vežėjas primena, kad stambiagabaritės atliekos, padangos, šiferis ir kt., kuriuos žmonės pašalina tiesiog palikdami prie plėtros konteinerių, Telšių rajono atliekų priėmimo aikštelėje Gaudikaičių kaime yra priimami nemokamai.
Pavyzdžiui, per metus vienam namų ūkiui leidžiama nemokamai pristatyti 200 kilogramų statybinių medžiagų, turinčių asbesto (šiferio). Arba nuo vieno automobilio, pateikus transporto priemonės registracijos liudijimą, per metus nemokamai priimamos 4 naudotos padangos.
Tik didelius kiekius stambiagabaričių atliekų atvežantiems asmenims taikomi tam tikri mokesčiai.
„Gyventojai į atliekų priėmimo aikšteles nemokamai gali pristatyti visas buityje susidarančias atliekas, pavyzdžiui, tokias kaip batus, tekstilės gaminius, didesnius kiekius stiklo, plastiko atliekų ir kt. Įkainiai yra padaryti tam, kad ta privilegija nesinaudotų juridiniai įmonių atstovai, atvežantys atliekas dideliais kiekiais“, – informavo UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ visuomenės informavimo specialistė Eglė Geležinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Bebras parašė:

    Tu tik pamanyk, komentuotojų dešimtys, o šiukšlės vietoje. Tai visi tie liežuvio meistrai ateitų, kiekvienas paimtų po padangą ir atliekų krūvos neliktų, o jie, mat, komentuoja. Nusišvilpt visiems ant jūsų komentarų, jūs atliekas sutvarkykite ir nustatykite tuos, kurie jas ten atvežė.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt