Kelių eismo taisyklių pakeitimai: ką būtina žinoti

Parašė:  2019-11-19

Keičiantis Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimams, nustatantiems važiavimą per sankryžas, reguliuojamas šviesoforais su papildomomis sekcijomis, gyventojai pasigenda informacijos. Vieni laikosi senųjų taisyklių, kiti – vadovaujasi dar tik įsigaliosiančia nauja tvarka.
Už eismo saugumą Telšių rajone atsakingų asmenų paklausėme, kokiomis taisyklėmis remtis ir kokios naujovės, įsigaliojus pakeitimams, laukia vairuotojų Telšiuose.
Monika GIRDVAINĖ
KET pakeitimai
Nuo šių metų lapkričio 1-osios nebegalioja KET 75 punktas, reguliuojantis eismą sankryžoje.
KET 75 punkte buvo reglamentuota: „Jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, važiuoti rodyklės nurodyta kryptimi leidžiama tik įsijungus šios sekcijos signalui.“
Telšiškiams kiek aktualesnis KET 76 punktas, galios neteksiantis 2020-ųjų sausį.
KET 76 punkte rašoma: „Jeigu sankryžoje ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, vairuotojams leidžiama sukti į dešinę ir degant draudžiamam šviesoforo signalui, tačiau prieš įvažiuodami į sankryžą jie privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ liniją, jeigu jų nėra, – prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad tai yra saugu ir nebus trukdoma kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jie kerta.“
Tai reiškia, kad nuo kitų metų sankryžose tokių lentelių visai neliks.
Vairuotojams trūksta informacijos
Pasitaikė tokių vairuotojų, kurie pradėjo painiotis tarp lapkričio 1-ąją įsigaliojusio ir kitų metų sausio 1-ąją įsigaliosiančio pakeitimų. Tai galima pastebėti žiūrint į vairuotojų elgesį Telšiuose, pavyzdžiui, sukant į dešinę iš Turgaus aikštės į Luokės gatvę. Vieni vairuotojai, kaip ir anksčiau, degant draudžiamam šviesoforo signalui su pritvirtinta lentele su žalia rodykle, apsižvalgę, ar nėra kliūčių, drąsiai suka į dešinę. O štai kiti, turbūt manantys, kad žalios rodyklės baltame fone ties raudonu šviesoforo signalu nebegalioja, laukia, kol užsidegs žalias signalas, leidžiantis važiuoti visomis kryptimis. Pastebimos besiformuojančios spūstys.
„Telšių ŽINIŲ“ redakcijos darbuotojai taip pat sulaukė gyventojų klausimų, kodėl tvarka pasikeitė, o lentelės, degant raudonam šviesoforo signalui leidžiančios sukti į dešinę, dar tebėra.
Informuojama, kad, remiantis atnaujintomis šviesoforų įrengimo taisyklėmis, nuo lapkričio 1-osios lentelių su žaliomis dešiniojo posūkio rodyklėmis tiesiog nebegalima įrenginėti, tačiau tos lentelės, kurios yra įrengtos, dar galios keletą mėnesių.
„Kelių eismo taisyklių 76 punkto pakeitimai dėl ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtintų lentelių su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, įsigalios nuo 2020 m. sausio 1 d., todėl vairuotojams atitinkamose sankryžose reikėtų toliau vadovautis Kelių eismo taisyklių 76 punkto nuostatomis“, – patikino Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos skyriaus viršininkas Robertas Gečas.
Pasikeitimai nuo sausio
Paklaustas, kaip eismas bus organizuojamas nuo kitų metų pradžios nelikus minėtų rodyklių, R. Gečas informavo, kad Telšių aps. VPK Kelių policijos skyrius Telšių rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijai yra pateikęs siūlymus dėl papildomų šviesoforo sekcijų įrengimo atitinkamose sankryžose iki 2020 metų sausio 1-osios.
„Jei bus įrengtos papildomos šviesoforo sekcijos atitinkamose sankryžose, eismo organizavimas, mūsų nuomone, bus užtikrintas tinkamai ir Kelių eismo taisyklių 76 punkto pakeitimai neturėtų apsunkinti transporto priemonių eismo, o atvirkščiai – atitinkamos sankryžos bus pralaidesnės tam tikrų krypčių transporto priemonių srautams“, – įsitikinęs Kelių policijos skyriaus viršininkas.
Telšių rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius informavo, kad papildoma sekcija, leidžianti net ir degant draudžiamam šviesoforo signalui sukti į dešinę, Telšiuose bus įrengta tik sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforu, prie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios.
„Jau vykdomas pirkimas, užsakyta papildoma sekcija, leisianti degant raudonam šviesoforo signalui sukti į dešinę iš Turgaus aikštės į Luokės gatvę“, – apie pokyčius nuo sausio mėnesio kalbėjo A. Lukavičius.
Jo teigimu, komisija papildomą sekciją nusprendė įrengti tik S. Daukanto gatvės, Turgaus aikštės, Luokės ir Šviesos gatvių sankryžoje, įvertinusi transporto priemonių eismo srautus miesto centre ir intensyvumą.
„Kitose sankryžose nebus nieko keičiama, tik nuimamos papildomos rodyklės. Manau, įsigaliojus naujoms taisyklėms didelių sunkumų vairuotojams neturėtų susidaryti“, – prognozavo Eismo saugumo komisijos pirmininkas.
Pašnekovas priminė, kad lentelėmis su žaliomis rodyklėmis reiktų vadovautis iki kitų metų sausio 1-osios, kol jos bus nuimtos. Kitaip tariant, kol lentelės yra – jos galioja, o kai jų nebeliks, reikės vadovautis nauja tvarka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Ada parašė:

    viskas gerai. Pakeitimai geri. – tik visai neaišku, kam toks taisyklių patobulinimas buvo reikalingas: kokią problemą, iš esmės, jis išsprendė? Žiūrint iš šalies, atrodytų, kad tas pakeitimas buvo reikalingas, sudaryti sąlygas prekiautojams šviesoforais, visur prikabinėti papildomų sekcijų. O kadangi prekiautojų šviesoforais užsakovai yra valstybinės institucijos, tai apyvartai suaktyvinti ir padarė nedidelį pakeitimą :).

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt