Kaip gyvena Varnių vaikų darželis šiandien

Parašė:  2019-09-27

Vasaros pradžioje Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai, suteikę leidimą Savivaldybės administracijai pirkti projekto „Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos modernizavimas, siekiant didinti veiklos efektyvumą“ techninio projekto koregavimo paslaugas, Varnių darželį lankančių vaikų tėvams žadėjo, kad bent jau minimaliai sutvarkys esamas darželio patalpas, kol šie lauks naujo. O laukti tikrai teks nemažai: kol bus pakoreguotas projektas, kol jį „palaimins“ Savivaldybės taryba, kol įvyks darbų konkursas, kol darbai bus atlikti… žiūrėk, ir 2022-ieji ateis.
Prasidėjus naujiems mokslo metams, „Telšių ŽINIOS“ pasidomėjo, kaip žodžio sutvarkyti darželio patalpas yra laikomasi.
Antanas NEKRAŠIUS
Rašėme, jog daugiau nei dvejus metus Telšių rajono savivaldybės taryba „stumdo“ projektą „Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos modernizavimas, siekiant didinti veiklos efektyvumą“. Projektu planuota atlikti Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos nenaudojamų, laisvų vidaus patalpų, kuriose būtų įkurdintas vaikų darželis, remontą ir įrengti žaidimų aikštelę lauke. Darželį aprūpinti reikalingais baldais ir įranga. Visus darbus buvo apskaičiuota atlikti už 569,5 tūkst. Eur.
Tačiau parengus techninį projektą bendra projekto vertė išaugo 299,6 tūkst. Eur ir sudarė jau nebe 569,5 tūkst. Eur, bet 869,1 tūkst. Eur. Nuo išsipūtusios sąmatos išsipūtė ir politikų akys. Ieškant priežasčių išlindo nemaloni detalė: Savivaldybė projektuotojams netaikė jokių apribojimų, tad jie ir suprojektavo „auksinį darželį“, juo labiau kad ir užmokestis jiems buvo skaičiuotas nuo bendros projekto vertės.
Liepos mėnesį Telšių rajono savivaldybės tarybai teiktas sprendimo projektas, kuriuo buvo prašoma leisti Savivaldybės administracijai pirkti minėto projekto techninio projekto koregavimo paslaugas. Esą rasta būdų, kaip sutaupyti apie 100 tūkst. Eur. Siekiant sumažinti projekto kainą suplanuota pakeisti apie 20 projekte numatytų priemonių. Leidimą politikai suteikė.
Tąsyk Tarybos posėdyje dalyvavo ir Varnių darželį lankančių vaikų tėvų atstovas. „Nežinau aš Jūsų galvos skausmų – sąmata išaugo, neišaugo, – kalbėjo varniškis, – bet mes turime didelę problemą: darželis, kurį lanko mūsų vaikai, nuo pat pastatymo dienos nėra matęs remonto. Kaip pastatė 1979 metais, taip su tais pačiais GOST standartais tebegyvename…“
Anot tėvelių atstovo, pastato būklė apgailėtina: grupėse jaučiamas pelėsių kvapas, dažai nusilupinėję, šalta, tik keliose grupėse įdėti plastikiniai langai, šildymo katilas nusidėvėjęs, jog bet kada gali sprogti, bet kas svarbiausia – stogas visiškai kiauras: vaikams ant galvų varva vanduo! Esą sporto salėje lyjant nevyksta užsiėmimai, nes tiek pristatoma „bliūdų“, kad mažiesiems nebėra kur lakstyti.
Pabarti Tarybos nariai sužiuro į Savivaldybės administracijos vadovus. Netrukus sulaukė pažado, jog darželio stogas bus sutvarkytas.
Praėjusią savaitę kartu su Telšių rajono savivaldybės tarybos nariu Algirdu Bacevičiumi apsilankėme Varnių darželio patalpose. Kadangi ikimokyklinio ugdymo įstaiga prijungta prie Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos, apie tai, kaip gyvena darželis šiandien, kalbėjomės su gimnazijos neformaliojo ugdymo pavaduotoja ikimokykliniam, priešmokykliniam ugdymui ir neformaliojo ugdymo organizatore Giedre Bajorūniene.
Pavaduotoja mums pasakojo, jog darželio pastato stogą rugpjūčio pabaigoje tvarkė atvykę SĮ Telšių butų ūkio darbuotojai. Esą virš dviejų vaikų grupių stogą užtaisė, neaišku tik dėl sporto ir aktų salių stogo: užlipti pažiūrėti nėra galimybių – reikia keltuvo. Šiandien laukiama atvykstant darbų priėmimo komisijos iš Savivaldybės. „Stogą tvarkė ir kol kas vaikams ant galvų nelašėjo. Bet ir lietaus dar didelio nebuvo“, – sakė G. Bajorūnienė.
Pavaduotoją ikimokykliniam, priešmokykliniam ugdymui ir neformaliojo ugdymo organizatorę šiandien labiausiai jaudina artėjantis šildymo sezonas. „Darželį šildančio katilo būklė itin prasta, ir nežinia, kada jis prakiurs, – kalbėjo G. Bajorūnienė. – Ne kartą jau buvo trūkę seni vamzdžiai, užliejo visą rūsį. Su nerimu laukiame šildymo sezono pradžios.“
„Domėjausi šia problema, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. – Kalbėjau su Savivaldybės energetikos specialistu. Jis mane patikino, kad nors darželyje esantis šildymo katilas ir senas, tačiau nė karto nebuvo remontuotas. Esą turime ugdymo įstaigų, kur katilų būklė yra kur kas prastesnė.“ Tačiau, K. Gusarovo tvirtinimu, Savivaldybė dėl viso pikto yra numačiusi atsarginį variantą: jeigu atsitiktų taip, kad šildymo katilas sugestų ir jo nebūtų galima pataisyti, jis būtų pakeistas neseniai uždarytos Janapolės mokyklos katilu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. akimma parašė:

    Pagal Higienos normas negali vykdyti veiklos. Kažkas baisaus!

  2. Alektrikas parašė:

    Ūkiškai,lauks kol tas pečius prakiurus šyldimo sezonų ir tada keis

  3. Gintalai parašė:

    Tai seniūno ir rajono valdžios aplaidumas…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt