Jubiliejinė Z. Inčirauskienės kūrybos paroda

Parašė:  2011-11-10

Lapkričio 3 dieną Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių parodų salėje atidaryta Zitos Inčirauskienės jubiliejinė kūrybos paroda „Kaligrafija tekstilėje“. Paroda veiks iki lapkričio 13 d.
Biografija
Z. Inčirauskienė gimė 1951 m. Šiaulių rajone, Gruzdžių miestelyje. 1972 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, 1982 m. – Vilniaus dailės institutą. Šiuo metu dirba VDA Telšių dailės fakultete docente. Yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė.
Z. Inčirauskienės kūrybos sritis – tekstilė, kaligrafija. Moteris yra surengusi 12 autorinių parodų, dalyvavusi daugelyje bendrų parodų ir projektų, plenerų, konkursų Lietuvoje ir užsienyje.
2009 m. jai skirta individuali Kultūros ministerijos stipendija.
Parodos pristatymas
Parodos atidaryme Z. Inčirauskienės kūrybą pristatė dukra Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė: „Šiai parodai, kaip ir visai Zitos Inčirauskienės kūrybai apibūdinti, labiausiai tiktų Martyno Mažvydo „Katekizmo“ pirmosios eilutės: „Imkit mane ir skaitykit, o tatai skaitydami permanykit…“ Beveik visus jos darbus galima tiesiogine prasme perskaityti, tačiau raštas čia tarnauja ne tik informacine, bet ir regimąja prasme. Z. Inčirauskienė yra kaligrafė, puiki šios srities specialistė. Iš rašto galima sužinoti daugybę informacijos apie žmogaus emocinę, psichologinę būseną, taip pat charakterį. Todėl menininkė, savo kūryboje naudodama ranka rašytą tekstą, itin smarkiai atvirauja. Jos rašysena yra tvarkinga, tai greičiausiai byloja apie vidinį stabilumą, ramybę ir dvasinę pusiausvyrą. Atsiradęs lengvas chaosas ar rašalo pasiliejimas tuoj pat profesionaliai suvaldomas ir paverčiamas tikslinga kompozicijos dalimi.
Atrodytų, kad Z. Inčirauskienės kūryboje vyrauja itin rimtos egzistencinės temos, tačiau tam tikri darbai atskleidžia autorės subtilų humoro jausmą.
Moters darbai taip pat turi ryškų edukacinį aspektą – daugelis jų yra skirti Lietuvos rašto žmonėms.“
Sveikinimai
Pasveikinti Z. Inčirauskienės jubiliejinės parodos proga tądien būriavosi profesoriai, docentai, studentai ir kt. garbūs svečiai.
Telšių rajono savivaldybės mero Vytauto Kleivos sveikinimą bei pagerbimo raštą parodos autorei perdavė mero patarėja Jolanta Juozapavičienė.
Telšių rajono savivaldybės vyriausias architektas Algirdas Žebrauskas Z. Inčirauskienei linkėjo, kad širdyje visada išliktų šiluma, ugnelė, noras matyti, pažinti, pasidalyti, kurti.
Už ilgametį darbą VDA Telšių dailės fakultete dėkojo fakulteto dekanas Ramūnas Banys bei jo pavaduotoja Algė Dargienė.
Jubiliejinės parodos proga žmoną sveikino ir dailininkas Romualdas Inčirauskas, paneigdamas mitą, kad du menininkai po vienu stogu gyventi negali.
Prie sveikinimų prisidėjo VDA Telšių dailės galerijos vedėja Genovaitė Lukauskytė ir dailininkas Petras Šaulys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt