Itin gero būdo šimtametė

Parašė:  2020-01-24

Sausio 24 dieną šimto metų jubiliejų mini Telšių miesto gyventoja Stanislava Jogminienė. Ilgą laiką senolė gyveno Žarėnų seniūnijoje, o po to persikėlė pas dukrą Oną į Telšius.
Sukaktuvininkė gali pasigirti, jog per savo ilgą amžių nė karto nėra gulėjusi ligoninėje, nėra adatų gavusi, jokios operacijos neturėjo.
Aurelija SERVIENĖ
Šimtametės dukra Ona pasakojo, jog mamą iš tėviškės parsivežė, kai jai buvo 82 metai. Nebenorėjo senolė viena kaime gyventi, per sunku buvo.
Ona – vienintelė Stanislavos dukra, tad pas ją senolė ir gyvena jau daug metų. Ilgaamžė džiaugiasi, jog dukros namuose jai labai gera, yra prižiūrima ir mylima.
Dukra mamai taip pat negaili gerų žodžių. Sako, kad jokio vargo su ja neturi, ji visada geros nuotaikos, mandagi, švelni, pikto žodelio per gyvenimą nėra pasakiusi, jai viskas tinka taip, kaip yra. Ir dėl valgio niekada nesiskundžia, padėkoja dukrai, kad skaniai gamina. „Mama itin gero būdo – jokių nervų, pykčio, turbūt dėl to ir sulaukė tokio gražaus amžiaus“, – džiaugiasi moteris.
S. Jogminienė kilusi iš septynių vaikų šeimos. Ji – pati vyriausia. Deja, toks jau gyvenimas, jog penki vaikai iš šeimos jau iškeliavę amžinybėn. Viena, šešeriais metais jaunesnė, sesuo gyvena Šilutėje.
Šimtametė puikios atminties, ypač gerai atsimena jaunystėje praleistas dienas, kai sunkiai teko dirbti ūkio darbus. Ilgus metus ji išdirbo kolūkyje. „Pėsčiomis į darbą tekdavo žingsniuoti apie tris kilometrus. Vidurnaktį eidavau miegoti, o jau penktą ryto keldavausi prie darbų. Atsimenu, dar vaikas, vos keturiolikos metų, žiemą išėjau pas ūkininkus tarnauti: rugius rišau, vežimus kroviau, karves melžiau ir kt.“, – pasakojo S. Jogminienė.
O šiandien šimtametė sako, jog anksti nebesikelia, snaudžia abi su dukra iki devintos ar dešimtos valandos. Paskui pietauja, o vakare iki vėlumos koncertus per televizorių žiūri. Dukra Ona atvirauja, jog mama yra tikra smaližė ir negali atsispirti saldumynams. Ji labai mėgsta saldainius, sausainius, o į arbatą negaili cukraus – deda net tris šaukštelius. Ir nei jai skauda sąnarius, nei širdelei blogai, o jei galva kada ir suskausta, tuoj praeina.
Paminėti gražaus senolės jubiliejaus į Onos namus susirinks artimieji, juk retas gali pasigirti, kad giminėje turi šimtametę.
Garbingo 100-ojo jubiliejaus proga Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo nuoširdžius sveikinimus ir palinkėjimus gerbiamai S. Jogminienei buvo nuvykęs perduoti mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas bei Telšių miesto seniūnas Česlovas Ubartas. „Tai ypatingas jubiliejus ir šventė. Ne kiekvienam iš mūsų gyvenimas padovanoja tokią galimybę. Linkiu gerbiamai Stanislavai kuo didžiausios sveikatos bei stiprybės, o namuose tegul nestinga jaukumo ir ramybės“, – garbingo jubiliejaus proga Telšių rajono gyventoją sveikindamas linkėjo meras K. Gusarovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt