Išsipildė A. Kontrimo svajonė: Žemaitijos vėliava plevėsuoja įspūdingame aukštyje

Parašė:  2010-10-28

Šeštadienis Antanui Kontrimui buvo neeilinė diena – išsipildė ilgai puoselėta jo svajonė: Degaičiuose, vandens bokšto viršūnėje, maždaug keturiasdešimties metrų aukštyje, suplevėsavo Žemaitijos vėliava.
Mintį iškelti Žemaitijos vėliavą labai aukštai, kad iš toli būtų matyti, kur gyvena savo kraštą mylintys žemaičiai, Degaičių seniūnijos seniūnas A. Kontrimas puoselėjo seniai. Nužiūrėjęs Degaičiuose ant kalnelio stovintį vandens bokštą, garsiai apie savo sumanymą prasitarė per vieną miestelio bendruomenės susirinkimą. Degaitiškiai žinią sutiko palankiai. Tuomet, kaip sako pats A. Kontrimas, prasidėjo žygis ieškant paramos – reikėjo ir stiebo, ir vėliavos, ir krano bokšto viršūnei pasiekti. „Kur ėjau, visur sulaukiau pritarimo, niekas neatsisakė paremti. Buvo svarbi ir materialinė, ir moralinė parama“, – jau prie plevėsuojančios vėliavos prisiminė seniūnas.
Pirmiausia vėliava buvo pašventinta Telšių katedroje. Ją iškilmingai įnešė net dešimt vyrų – visi, kas prisidėjo, kad Žemaitijos vėliava plazdėtų įspūdingame aukštyje. Klebono Sauliaus Damašiaus ir didžiulio būrio žemaičių lydima vėliava pasiekė Degaičius. Čia į vandens bokšto viršūnę kopė jau pats A. Kontrimas. Vos Žemaitijos vėliava ėmė kilti stiebu, nuaidėjo patrankos šūvis, pasigirdo plojimai.
Ta proga Degaičių kultūros centre Žemaičių draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius ir A. Kontrimas visiems, kurie padėjo įgyvendinti idėją, įteikė Žemaičio pasus. „Ačiū žemaičiams už tarnystę Žemaitijai“, – trumpai drūtai kalbėjo S. Kasparavičius.
Kaip patikino A. Kontrimas, vėliava Degaičiuose plevėsuos ištisus metus, tamsiu paros metu bus apšviesta, o keičiama, greičiausiai, bus kartą metuose, antrąją Velykų dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt