Geriausios šių metų abiturientės svajonė – gyventi ant Masčio ežero kranto. Bet tik tada, kai išeis į pensiją

Parašė:  2010-08-05

Geriausiai 2010 metų brandos egzaminus Telšių rajone išlaikė Žemaitės gimnazijos moksleivė Viktorija Bružaitė. Jos žinios įvertintos aukštais balais:  istorija ir lietuvių k. po 100 balų, anglų k. – 99 balai, matematika – 91 balas.
„Šių metų brandos egzaminų užduotys nebuvo per sunkios – jei mokeisi, galėjai pasiekti tikrai aukštų rezultatų“, – apie 12 klasės egzaminus kalbėjo geriausia rajono abiturientė.

Mokslai
Viktorija 8 klases baigė  „Atžalyno“ vidurinėje mokykloje. Mokslus tęsė Žemaitės gimnazijoje. „Man patiko abi mokyklos: tiek pirmoje, tiek kitoje man sekėsi – visada pasiekdavau aukštų rezultatų“, – džiaugėsi mergina.
Pasak pašnekovės, siekti žinių jai niekada nebuvo kančia. Puikiai sekėsi istorija, anglų k., lietuvių k., šiek tiek ilgiau laiko tekdavo pasėdėti prie matematikos. Palyginti su kitais mokiniais, kaip sako mergina, ji mokėsi kur kas mažiau.
Būsima psichologė
Baigusi 12 klasių Žemaitės gimnazijoje, mergina studijoms pasirinko Vilniaus universitetą – studijuos psichologiją. „Tai buvo mano svajonė“, – ryžtingai tvirtino V. Bružaitė.
Niekur kitur savęs neįsivaizduojanti Viktorija visus tikina, kad tai jos pašaukimas. Ją visuomet domina ir žavi žmogus, jo charakteris, mąstymas, bendravimas, santykiai bendruomenėje.
Jei įstoti į Vilniaus universitetą studijuoti psichologijos būtų nepasisekę, greičiausiai ji būti krimtusi prancūzų kalbą.
Tėvai dukros pasirinkimui įtakos nedarė, leido jai rinktis. Mergina juokauja, kad jie būtų kur kas laimingesni, jei dukros mokslai būtų susiję su teise ar ekonomika. „Daugelis mane supančių žmonių taip pat neslėpė nustebimo dėl mano pasirinktos specialybės. Visi stebėjosi, kad aš su tokiais aukštais balais nestojau į teisę ar pan. Tačiau tai tikrai ne man – aš rinkausi tai, kas man būtų įdomu“, – kalbėjo telšiškė.
Palikti Lietuvą ir išvykti studijuoti į kitą šalį, mergina sako kol kas neturinti jokio noro. Tačiau prisipažįsta nežinanti, ar laikui bėgant nepakeis nuomonės: „Mokytis gerame universitete Anglijoje ar Prancūzijoje kainuoja tikrai labai daug. Kitose šalyse, kur mokslas nemokamas, nemanau, kad ten geriau, nei yra pas mus. Lietuvos universitetų lygis pakankamai aukštas“, – samprotavo telšiškė. Dabar V. Bružaitė sako labai norinti pažinti kitą miestą – Vilnių.
Baigusi mokslus mergina neplanuoja grįžti į gimtąjį miestą. Sako, kad čia įsitvirtinti būtų tikrai labai sunku, nebent reiktų pradėti kurti kažką savo. Bet prisipažino, kad išėjusi į pensiją, tikrai grįš gyventi į Telšius: „Svajoju, kad čia turėsiu savo namą ant Masčio ežero kranto ir leisiu savo gražias dienas.“
Kol kas V. Bružaitė nori gyventi tik savo šalyje – Lietuvoje. „Visada kreivai žiūriu į tuos jaunus žmonės kurie sako, kad Lietuvoje nėra ką veikti, nori viską mesti ir bėgti ieškoti kito gyvenimo užsienyje“, – neslėpė savo nuomonės pašnekovė.
Aktyvi veikla
Dar besimokydama mergina teigė nenuobodžiavusi – vos spėjo dalyvauti įvairiose popamokinėse bei organizacijų veiklose. Nors nebuvo jų sąrašuose, ji netsisakydavo bendradarbiauti, dalyvavo Lietuvos moksleivių parlamento veikloje bei projekte „Lietuvos jaunimo lyderiai“. Teatre vaidino Viktorija nuo 8 klasės, iki tol buvo Vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ narė, mokėsi Telšių YAMAHOS muzikos mokykloje ir kt. „Manęs tėvai niekur neragino eiti – viską rinkausi pati“, – kalbėjo ką tik iš Japonijos grįžusi mergina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt