Fekalijos išplaukė į paviršių, arba Valdininkas be rašto nė piršto nejudina

Parašė:  2010-08-05

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi pasipiktinęs Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Ričardas Kranauskas. Politiką smarkiai papiktino LR Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros darbas. Anot R. Kranausko, prabėgo daugiau kaip metai, tačiau aplinkosaugininkai iki šiol nesugebėjo atlikti tiesioginio savo darbo – sudrausminti keletą Medvėgalio gatvės gyventojų, kurie nuotekas leidžia tiesiai į lietaus kanalizaciją. Ypač  karštą šių metų vasarą leidžiamos fekalijos priverčia ne vieną žmogų užsiimti nosį, be to, kartu su lietaus nuotekomis patenka į Pateklos upelį, o per jį – į Ubiškės tvenkinį, paskui – į Virvytę, iš kur – į Ventą.
Neskęstanti problema
„Dar prieš metus aš raštu kreipiausi į Telšių rajono savivaldybės merą, kad būtų išspręsta nuotekų problema Medvėgalio gatvėje, esančioje Telšiuose,
„Telšių ŽINIOMS“ pasakojo Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Ričardas Kranauskas, – ten yra keletas namų ūkių, kurie visas savo nuotekas leidžia tiesiai į lietaus kanalizaciją.
Maža to, kad fekalijos skleidžia „aromatus“ aplinkiniams gyventojams, bet dar teršiama ir aplinka.“ Pasak R. Kranausko, prieš metus,  gavęs raštą, meras sudarė komisiją, kuri nustatė pažeidimus ir problemos sprendimo būdų ieškoti  perdavė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūrai. Tačiau praėjo metai,  ir ta pati problema, kartu su fekalijomis, išplaukė į paviršių.
Rado netgi vaikiškų lovyčių
Visas šis išplaukimas dar labiau išryškėjo po to, kai Telšių miesto seniūnija nusprendė išvalyti lietaus nuotekų kanalą. Bevalant rasti net keletas vamzdžių, kuriais, kaip įtariama, bėga iš netoli esančių gyvenamųjų namų nuotekos. Vamzdžius užkišo – bet ar ilgam? „Tvarkydami kanalą išvežėme net 1,5 mašinos įvairiausių šiukšlių – nuo buitinės technikos iki vaikiškų lovyčių, – „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo Telšių miesto seniūnas Darius Klemanskas, – kai pradėjome užkimšinėti rastus vamzdžius bei ardyti juos, netgi atsirado gyventojų, kurie norėjo besidarbuojančiai technikai langus išdaužyti.“ Nors ir buvo rasti vamzdžiai bei įtarta, kad jais galimai iš gyvenamųjų namų teka fekalijos, tačiau apie tai aplinkosaugininkus seniūnas neinformavo. „Raštiškai į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros darbuotojus nesikreipėme – bandėme kalbėtis su gyventojais draugiškai, – tęsė D. Klemanskas, – yra patenkintų ir yra pasipiktinusių žmonių. Dėl ko piktinasi pastarieji, aišku…“
Aplinkosaugininkai pasigedo  Savivaldybės iniciatyvos
Tikriausiai vienintelė Lietuvos celiuliozės pramonė nūdieną nejaučia šalį užklupusio sunkmečio. Ją gelbėja valdininkai, kurie be „raštų“ nesiteikia imtis darbo. Seniūnas raštiškai aplinkosaugininkų neinformavo apie rastus vamzdžius – jie Medvėgalio gatvės problemos „neužuodė“. „Prieš metus, kada buvo sudaryta komisija, Medvėgalio gatvėje buvo rasta pažeidimų – gyventojai įspėti susitvarkyti, – „Telšių ŽINIAS“ informavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros vyr. specialistas Alfredas Zaveckas, – buvo fiksuoti 5–6 pažeidimai. UAB „Telšių vandenų“ duomenimis, dalis Medvėgalio gatvės gyventojų prisijungė prie miesto centralizuotos kanalizacijos, t. y. su Savivaldybei priklausančia įmone sudarė sutartis. Jeigu vėl yra pažeidimų, t. y. kažkokių įtartinų vamzdžių, reikia, kad Savivaldybė arba miesto seniūnija imtųsi iniciatyvos – būtų sudaryta komisija ir per pusdienį patikrinta, ar viskas ten gerai.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt