Draustinyje, atrodo, kertama iš peties

Parašė:  2020-02-25

Redakcija sulaukė skaitytojo laiško. Gamtos mylėtoju Virgilijumi prisistatęs vyriškis atkreipė dėmesį į vykdomą kirtimą Germanto kraštovaizdžio draustinyje. „Mėgstu keliauti po puikias Telšių apylinkes. Keliaujant nuo Džiuginėnų Ilgės ežero link į akis krenta kertamas miškas, nors lentelė byloja, kad čia jau Germanto kraštovaizdžio draustinis. Nepanašu, kad miškas yra tik valomas, atrodo, kertamas iš peties…“ – laiške dėsto Virgilijus.
Dėl vykdomų kirtimų Germanto kraštovaizdžio draustinyje kreipėmės į valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio atstovus. Domėjomės, ar urėdijai yra žinoma apie vykdomą kirtimą? Ar leidimas kirsti minėtoje vietoje buvo išduotas? Kas vykdo kirtimą? Ar nebuvo padaryta pažeidimų? Kokiais atvejais leidžiama vykdyti miško kirtimus kraštovaizdžio draustiniuose?
Į klausimus atsako VĮ Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio vadovas Romualdas Zebčiukas:
„Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninis padalinys Jūsų nurodytoje vietoje vykdo ugdomuosius kirtimus. Kirtimai atliekami vadovaujantis vidinės miškotvarkos projektu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2017 m. gegužės 26 d. įsakymu. Turimi visi reikalingi leidimai ir suderinimai.
Atkreipiame dėmesį, kad valstybiniame Germanto kraštovaizdžio draustinyje ugdomieji kirtimai nėra draudžiami. Teisės aktai nustato apribojimus tik dėl pagrindinių miško kirtimų, medienos ištraukimo laiko. Ugdomųjų kirtimų tikslas – didinti medynų produktyvumą ir medynų atsparumą vėjavartoms, vėjalaužoms ir kitiems nepalankiems aplinkos veiksniams. Taip stiprinamos miškų estetinės, rekreacinės funkcijos.
Telšių regioninio padalinio teritorijoje esantys valstybinės reikšmės miškai yra sertifikuoti pagal FSC standartą. Sertifikatas garantuoja, kad miškuose laikomasi griežtų aplinkosaugos ir darbų saugos reikalavimų. FSC standarto laikymąsi kasmet tikrina auditoriai.“
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. gamtinykas parašė:

    Žemaičiams verslininkams pritrūko medienos Aukštaitijoje? Džiaugėsi juk iki šiol, kad neišlenda iš miškų Utenos, Anykščių, Molėtų rajonuose – Žemaitijoje miško faktiškai nelietė.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Telšiuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Ar turite pakankamai žinių kaip to išvengti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt