Dėl sustojusios Menų mokyklos statybos skamba nerimo natos

Parašė:  2020-02-07

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri teigė kasdien praeinanti pro tik pradėtą statyti Menų mokyklą ir dėl to, ką mato, jai neramu. „Kodėl nevyksta darbai? – klausė telšiškė. – Girdėjau, kad pinigai statyboms buvo skirti, bet dėl kažkieno kaltės nepanaudoti, todėl grąžinti atgal į valstybės biudžetą. Ar tai tiesa? Gal mokyklą statanti įmonė sąmoningai vilkina darbus? Ar bent jau šiais metais gimsiantys telšiškiai gali tikėtis, kad mokysis šioje Menų mokykloje?“
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybės administracijos atstovės spaudai Skaistės Sadonytės tvirtinimu, Menų mokyklos rekonstrukcijos darbai nevyksta dėl rangovo kaltės. „Dėl rangovo kaltės 2018 m. buvo nepanaudota 102 tūkst. Eur iš skirtų 400 tūkst. Eur, 2019 m. – 161 tūkst. Eur iš skirtų 280 tūkst. Eur, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo situaciją S. Sadonytė. – Šiuo metu vyksta teisminiai ginčai, teismo posėdis numatytas vasario mėnesį.“
Anot Savivaldybės atstovės spaudai, rangovas kreipėsi į Savivaldybę prašydamas perskaičiuoti sutarties kainą – ją padidinti, nes neva sutarties vykdymo kaina išaugo daugiau nei 15 proc. Savivaldybės pozicija – rangovo prašymas yra nepagrįstas, todėl nebuvo tenkintas.
„Kreipėmės į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) prašydami išaiškinti, ar, atsisakant didinti sutarties kainą, nepažeidžiamos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos, – pasakojo S. Sadonytė. – VPT išaiškino, jog sutartyje nustatytos kainos / įkainių keitimas galimas tik tokiu atveju, kai toks keitimas aiškiai ir nedviprasmiškai nurodytas pirkimo dokumentuose bei sudarytoje viešojo pirkimo sutartyje. Jei tokios galimybės nebuvo numatyta arba jeigu sutarties sąlygos nėra aiškios, sutarties kainos didinimas nėra galimas.“ Esą sutartyje numatyta, jog sutarties kaina gali būti būti perskaičiuojama, jei Vyriausybės paskelbta vidutinė metinė infliacija / defliacija padidėja / sumažėja 5 proc. punktais lyginant su sutarties sudarymo metu buvusia vidutine metine infliacija / defliacija.
„Savivaldybės pozicija – metinė infliacija nepadidėjo, t. y., statistikos duomenimis, metinė infliacija nepasiekė 5 proc. ribos, o rangovas sumuoja trejų metų infliacijos procentines išraiškas teigdamas, kad padidėjo, – sakė atstovė spaudai. – Šiuo metu vyksta teisminiai ginčai. Apie tolesnę šio projekto įgyvendinimo eigą bus žinoma tik po teismo sprendimo.“
Bendra Menų mokyklos rekonstrukcijos vertė – apie 2,8 mln. Eur. Iš viso panaudota apie 809 tūkst. Eur.
Tiek Menų mokyklos, tiek Respublikos gatvės rekonstrukcijos darbus atlieka ta pati įmonė – UAB „Techsis“. Tad natūralu, jog imta nerimauti ir dėl pagrindinės Telšių miesto gatvės rekonstrukcijos eigos.
Nerimo natos dėl rangovo patikimumo skambėjo praėjusią savaitę vykusio Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegijos posėdžio metu. Svarstant 2020–2022 metų Kelių priežiūros ir plėtros programą, Tarybos narys Algirdas Žebrauskas suabejojo rangovo pajėgumais atliekant Respublikos gatvės rekonstrukcijos darbus.
„Visi suvokiame Respublikos gatvės svarbą: joje sutelkta daug įmonių, valstybinių institucijų, prekybos vietų – tai pagrindinė miesto gatvė, – kalbėjo A. Žebrauskas. – Užteko pradėti darbus viename gatvės ruože – ir jau matome neigiamas pasekmes. Reikėtų įvertinti tai, kas vyksta dabar – kokie yra darbų grafikai, kaip jų laikomasi. Kodėl keliu šį klausimą? Mes turime sustojusią Menų mokyklos rekonstrukciją. Ar nereikėtų kelti klausimo dėl rangovo patikimumo? Jeigu tokiais tempais vyks darbai pradėjus antrą Respublikos gatvės rekonstrukcijos etapą – mes nužudysime miesto centrą. O jį atgaivinti bus labai sudėtinga. Reikia pasverti, ar rangovas tikrai yra pajėgus atlikti šiuos darbus.“
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas į išsakytus nuogąstavimus atsakė: „Savivaldybės administracija girdi ir jie imsis atitinkamų veiksmų. Bus teikiamas atskiras Tarybos sprendimas šiuo klausimu.“
Pakomentuoti situaciją paprašėme Menų mokyklos ir Respublikos gatvės rekonstravimo darbus atliekančios UAB „Techsis“ įmonės vadovo Algirdo Birkanto.
Po kelių dienų sulaukėme UAB „Techsis“ administracijos atsakymo: „Darbai (Menų mokyklos statybos, – red.) bus atnaujinti tik tuo atveju, kai užsakovas sumokės už rangovo liepos mėnesį atliktus, užaktuotus ir priimtus darbus – suma 55 437,54 Eur su PVM (aktavimo suma sudaryta pagal 2015 metais pasirašytos sutarties įkainius), ir atliks sutarties kainos perskaičiavimą pagal rangos sutarties 9.9.3 papunkčio nuostatą: „Sutarties kaina gali būti perskaičiuojama, jei Vyriausybės paskelbta vidutinė metinė infliacija / defliacija padidėja / sumažėja 5 proc. punktais lyginant su sutarties sudarymo metu buvusia vidutine metine infliacija/defliacija <…>, todėl perkančioji organizacija turėtų patikrinti, ar vidutinė metinė infliacija nepadidėjo 5 proc. punktais“, dėl ko šiuo metu ir vyksta teisminis ginčas. Rangovo paskaičiavimu, infliacija nuo sutarties pasirašymo momento padidėjo daugiau kaip 5 procentais. Jeigu sutarties kaina bus perskaičiuota, rangovas įsipareigoja atnaujinti statybos darbus objekte.
Respublikos gatvėje darbai šiuo metu vyksta ir atsilikimas nuo pirminių patvirtintų grafikų nėra fiksuojamas, nors rangovas dėl vykusių teisminių procesų (teismo ginčą laimėjo rangovas) buvo priverstas darbų atlikimo terminus sutrumpinti net 4 mėnesių laikotarpiui, dėl ko rangovas įgyja teisę atnaujinti patvirtintus grafikus ir pratęsti darbų atlikimo terminus. Menų mokyklos sutarties scenarijus nepasikartos, jeigu užsakovas laikysis savo sutartinių įsipareigojimų ir kasmet skirs finansavimą rangos sutarčiai vykdyti. Nė viena sutarties šalis negali garantuoti, kad neįvyks ekonomikos pokyčių, kurie gali lemti sutarties kainos perskaičiavimą, kaip tai numato sutarties sąlygos. Primename, kad rangovas sėkmingai vykdo Masčio pakrantės atnaujinimo, regeneravimo darbus, kadangi šiai sutarčiai vykdyti yra užtikrintas stabilus finansavimas, todėl rangovo patikimumu abejoti nėra pagrindo.
Svarbu paminėti ir tai, kad už finansavimo stabilumą įgyvendinant mūsų mieste vykdomus statybos projektus yra atsakinga Telšių rajono vietinė valdžia ir kitos valstybinės institucijos. Rangovas tikisi, kad Telšių rajono savivaldybės administracijai užtikrinti pakankamą finansavimą nemažai metų padeda ir ateityje padės ir mūsų kraštietis Seimo narys Valentinas Bukauskas.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telšiškis parašė:

    Niekam tikusi ta firmele nemoka kokybiškai dirbti visokiu latru prisirinkusi

  2. benas parašė:

    Kaip kalbėtų profesorius, jei būtų gavęs iš tos firmos atkatą?

  3. Telšiai baigia parašė:

    visiškai nudvėsti. Iš buvusio regiono centro liko labiausiai Lietuvoje nupiepęs rajcentras.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt