Danielius ir Dalia Lukošiai ūkininkauja gimtojoje Luokėje

Parašė:  2019-01-08

Luokės miestelio pašonėje, gimtojoje žemėje, savo ūkį puoselėja ūkininkai Danielius ir Dalia Lukošiai.
Darbščius rajono žmones pastebėjo ir įvertino Telšių rajono ūkininkų sąjunga ir Kaimo plėtros skyrius. Ūkininkai kasmetiniame konkurse „Metų ūkis 2018“ buvo apdovanoti III vietos prizu.

Aurelija SERVIENĖ
Luokiškiai D. ir D. Lukošiai ūkininkauti ėmėsi 2004 m. „Pradėjome vos nuo kelių karvių, turėjome du paršelius ir vištelių. Šiandien ūkį išplėtojome iki 40 raguočių, tarp jų yra 20 karvių, jautukų ir veršių“, – pasakojo Danielius.
Ūkyje Lukošiai dirba abu. Danielius ypač giria darbščią žmoną Dalią, kuri jam yra didžiausia pagalbininkė. Džiaugiasi vyriškis ir trimis savo atžalomis. „O kaipgi be vaikų ūkis gyvuos! Jie labai daug padeda“, – šeimos nariais didžiavosi luokiškis.
Dalia ir Danielius užaugo kaime, abu dar vaikystėje išmoko ūkio darbų, todėl nieko nesibijodami kūrė savo ūkį vyriškio gimtojoje Luokėje. Miestelyje darbų nėra, o važinėtis į miestą šeima nenorėjo. Ir taip karvelė po karvelės plėtė bandą.
Kaip pats Danielius tikina, viską abu su žmona sukūrę savomis jėgomis ir išgalėmis – be jokios paramos. „Nesinorėjo įsipareigoti. Viską pasistatėme ir įsigijome patys. Nenorime lįsti į paramų fondus, nes ten reikia turėti bent pusę savo pinigų. O iš kur jų tiek gausi, kai ūkyje 20 karvelių?“ – sako ūkininkas ir džiaugiasi tuo, ką su žmona savo rankomis per tiek metų sukūrė. O sukūrė tikrai nemažai: šiandien ūkis sėkmingai klesti. Vyriškis teigė, jog būtų galima plėstis, tačiau dabar užtenka to, ką turi. Prie ūkinių pastatų išrikiuota nemažai technikos: šienapjovė, grėbliai, kasamoji ir kt. Samdyti įrangos darbams nudirbti papildomai nereikia, į pagalbą kaimynas ateina, jei ko reikia, vienas kitam pagelbėja.
Ūkininkų valdos – 50 ha žemės. „Savoms reikmėms žemės pakanka. O ir nupirkti nelabai ko aplinkui yra. Visi jau susipirkę laisvas žemeles, tad užtenka tiek, kiek turime. Visus pašarus galvijams užsiauginame“, – pasakojo luokiškis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt