Daiva ir Arūnas Balčiai puoselėja tėvų valdytą ūkį

Parašė:  2020-01-10

Varnių seniūnijoje, Gintalų kaime, nuo 1995 metų galvijų ūkį puoselėja ūkininkai Arūnas ir Daiva Balčiai. Darbščius rajono žmones pastebėjo ir įvertino Telšių rajono ūkininkų sąjunga ir Savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyrius. Ūkininkai konkurse „Metų ūkis 2019“ buvo apdovanoti antrosios vietos prizu.
Aurelija SERVIENĖ
Ūkyje – 43 galvijai
Arūnas – kaimo vaikas, užaugęs netoli Varnių. Vėliau su tėvais persikėlė į Gintalų gyvenvietę, kur šiandien ir gyvena su žmona Daiva. Moteris prisipažįsta, jog jai teko visus ūkio darbus išmokti: „Užaugau mieste, net karvės nemokėjau melžti.“
D. ir A. Balčiai savo ūkį Gintaluose įkūrė 1995-aisiais. Nelengvi laikai buvo, prisimena Arūnas, darbų nebuvo, teko kažką galvoti ir taip abu su žmona sutarė į savo rankas perimti tėvų puoselėtą ūkį.
Pradėję vos nuo vienos tėvų dovanotos karvės, šiandien ūkyje turi 43 galvijus, iš jų – 17 melžiamų karvių.
„Pirmos dienos ūkyje buvo sunkios. Darbai palengvėjo, kai pernai pasistatėme naujus tvartus – tai didelis mums palengvinimas, mažiau darbų tenka atlikti rankomis“, – sakė pašnekovas.
Kol Arūnas sukasi ūkio darbuose, Daiva keletą dienų dirba Varniuose parduotuvėje, o kai laisvadienis – gelbsti ūkyje. Smagu, jog prie darbų prisideda ir sūnus. Dukra gyvena mieste.
Dirba be poilsio dienų
Ūkininkai valdo 40 ha nuosavos žemės, beveik tokį pat plotą dar nuomojasi.
Visus ūkio darbus Balčiai nudirba patys, samdyti papildomų darbuotojų nereikia. O ir samdyti, sako, kaime jau nebėra ko, dabar į talką nieko neprisivadinsi.
„Mūsų ganyklos nuo namų nutolusios apie 3–7 km. Vasarą darbai prasideda jau prieš penkias, skubame į ganyklas, po to dirbame kitus lauko darbus, gal tik žiemą mums ramesnis laikotarpis“, – pasakojo gintališkiai.
Anot jų, ūkininkams laisvalaikis labai ribotas, išvykti gali kur nors tik trumpam. Pamelžei rytą karveles, o vakare ir vėl turi būti prie jų.
Arūnas atvirauja, jog dirba be poilsio dienų – tik vieną dieną per visą ūkininkavimo laikotarpį jis yra savo darbus patikėjęs kaimynei, kai abu su žmona išvyko į brolio vestuves.
Ūkis aprūpintas technika
Džiugu, jog Balčių ūkyje išrikiuota visa reikiama technika darbams nudirbti. „Nusipirkome visą šienavimo techniką, nes samdyti labai brangu. Neturime tik su kuo nusikulti, bet čia mums gelbsti kaimynas – jei tik reikia, vienas kitam talkiname“, – kalbėjo vyras.
Naudodamiesi parama ūkininkai nusipirko traktorių, šienapjovę, presą, vyniotuvą.
Nestabilios kainos
Apgailestauja Balčiai, jog atėjo tokie laikai, kai superkamo pieno, mėsos kainos yra nestabilios: vieną dieną taip, kitą kitaip. Nuo pat ūkininkavimo pradžios gintališkiai pieną priduoda bendrovei „Žemaitijos pienas“ (kasdien po 240 l), užaugintus jaučius – „Utenos mėsai“.
Plėsti ūkio A. ir D. Balčiai neplanuoja – šiandien pakanka to, ką turi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt